Bronza za Ismaila Buri?a poreklom iz Ulcinja

February 21, 2008   | Sporti / Sport

Ismail Burri_BronzaIsmail Buri? porijeklom iz Ulcinja ?lan reprezentacije Njema?ke osvojio trece mjesto u konkurenciji kadeta borbe 75 kg

Ismail Buri? rodjen je 1990. u Bremenhafen-u u Njema?koj. Njegovi roditelji su rodom iz Crne Gore, ta?nije iz Ulcinja. Otac Å aban cijeli je svoj zivot radio i stvarao za buducnost familije, a imao je ljubav koja se zove karate. Tu ljubav prenio je na Ismaila i njegovu bra?u.

Familija Buri? je familija u kojoj treningom pocinje i zavrsava dan. Tri brata Buri?a treniraju svakodnevno sa svojim ocem, a trening je donio i plodove. Ismail, koji je clan Kadetske repr. Njemacke i prvak Njema?ke u kategoriji Kadeti -75 kg, osvojio je prvenstvo Njema?ke ove godine bez ijednog izgubljenog poena i proglasen za najboljeg takmi?ara sampionata. Na radost rodiitelja i prijatelja Ismail je u Istanbulu na proteklom prvenstvu svijeta osvojio 3. mjesto u istoj kategoriji o ?emu kaze: Nijesam samo naslijedio crnogorsku narav, nego sam mnogo nau?io od ljudi-Crnogoraca koji se bave karateom. Svake godine sam bio na seminaru u Eppertshausen-u koji vode Rajko Vujosevic i Ernes Erko Kalac, gdje stvarno mogu da naucim ono sto mi treba kao takmicaru. I posjete Ulcinju koristim da nau?im neÅ¡to. Ove godine, iskoristio sam vrijeme provedeno u Ulcinju da treniram sa Ulcinjanima – Ruždom Ramom, Agronom UjkaÅ¡ijem i Naimom Duraku-om. Moj uzor je Afrim Latifi prvak Evrope 2003, ucenik od Ernesa Erka Kalaca.