Filip Vujanoviq kërkon votat e shqiptarve

March 6, 2008   | Lajmet / Vijesti

Filip Vujanovic_Gzim HajdinagaPresidenti i Malit te Zi, Filip Vujanoviq i cili po garon per nje mandat te dyte i beri thirrje shqiptarve qe te mbeshtesin kandidaturen e tij, duke premtuar investime kapitale dhe projekte zhvillimore. Pas nje takimi me kryebashkiakun e Ulqinit, Gezim Hajdinaga, Vujanoviq premtoi se do te jape perkrahje per kreditimin e 230 projekteve te vetepunesimit, per te krijuar mundesi qe kuadrot e ketij qyteti te kthehen ne Ulqin dhe ta realizojne endrren e tyre “Per Ulqinin Evropian”. Me kete rast, kryebashkiaku i Ulqinit, u tha gazetareve se ka marre perkrahje te plote nga kreu i shtetit Vujanoviq per kthimin e vijes detare te bregdetit nen menaxhimin e kesaj komune, ndersa per vitin e ardhshem pohoi se do te nise ndertimi i ures mbi Port Milene, ndertimi i Marines ne Lima, si dhe zgjidhja e statusit te gjirit te 20 mije ullinjve frutore ne gjirin shume aktual te Valdanosit ne favor te ish-pronareve shqiptare.

2