U mbajt edicioni i pestë i manifestimit “Pranvera në Anë të Malit”

June 5, 2008   | Kulturë / Kultura

FESTA E MADHE ANAMALASEFesta e madhe anamalase
Pas organizimit me sukses të Sesionit shkencor “Shasi i lashtë, monument i kulturës”, i cili u mbajt më 16 dhe 17 maj e që tuboi studiues nga Mali i Zi, Kosova dhe Shqipëria, të shtunën dhe të dielën u mbajt pjesa tjetër e manifestimit “Pranvera në Anë të Malit 2008”.
Të shtunën u mbajt dita e sportit, në kuadër të së cilës u mbajt gara në vrapim, turneu në shah dhe turneu në volejboll, kurse dita qendrore e cilaFESTA E MADHE ANAMALASE_1 sivjet u mbajt në një ambient tjetër, pranë restorantit “Shasi”, buzë Liqenit të Shasit, ishte e përbërë nga një mozaik veprimtarish përfshirë muzikën popullore, ushqimin popullor, miniekspozitën e prodhimeve artizanale dhe ushqimin popullor.
Përveç këngëtarëve dhe grupeve vendore, mysafirë të manifestimit të sivjetshëm ishin këngëtari Zef Beka, humoristi Gëzim Kruja dhe aktorja Rajmonda Marku.
FESTA E MADHE ANAMALASE_2Dita qendrore e manifestimit tuboi një numër të madh vizitorësh nga të gjitha trevat shqiptare në Mal të Zi dhe nga Shkodra, që kishin ardhur të festojnë së bashku me anamalasit.
Edicioni i pestë i manifestimit “Pranvera në Anë të Malit”, i cili organizohet nga Organizata joqeveritare “Ora” ishte në vazhdën e edicioneve të kaluara dhe u vlerësua nga të pranishmit si njëri ndër edicionet e deritashme më të mira, i denjë për të shënuar pesëvjetorin e këtij manifestimi.
(Kohapress)

YouTube Preview Image

  Apatin, Aran?elovac, ?uprija, ?a?ak, ?apljina, ?itluk, Šabac, Šipovo, Široki Brijeg, Žep?e, Živinice, Ba?ka Palanka, Banja Luka, Banovi?i, Be?ej, beograd, Biha?, Bijeljina, Bor, Bor?a, Bosanska Gradiška, Bosanska Krupa, Bosanski Šamac, Bosanski Brod, Bosanski Novi, Br?ko, Bužim, Bugojno, Cazin, Crna Gora, Derventa, Doboj, Donji Vakuf, Drvar, Dubrovnik, Fo?a, Fojnica, Glamo?, Goražde, Gornji Milanovac, Gornji Vakuf, gostivar, Gra?anica, Grada?ac, Gradiska, Grahovo, Hadži?i, Ilidža, In?ija, Jablanica, Jagodina, Jajce, Kakanj, Kalu?erica, Kikinda, Klju?, Konjic, Kotor Varoš, Kragujevac, Kraljevo, Kruševac, Kula, Kupres, Laktaši, Lazarevac, Leskovac, Livno, Ljubinje, ljublana, Ljubuški, Loznica, Lukavac, Maglaj, Mladenovac, Modri?a, montenegro erlajnz, mostar, Mrkonji? Grad, Neum, Niš, Novi Pazar, Novi Sad, Novi Travnik, Obrenovac, Odžak, ohrid, Orašje, Pale, Pan?evo, Para?in, Pirot, Požarevac, Podgorica, Priboj, Prijedor, Prokuplje, Prozor, pula, rijeka, Ruma, Sanski Most, Sarajevo, Senta, serbija, sibenik, skopje, Smederevo, Smederevska Palanka, Sokolac, Sombor, split, Srebrenica, Srebrenik, Sremska Mitrovica, Stolac, Struga, Subotica, Temerin, Tesli?, tetovo, Travnik, Trebinje, tuzla, Užice, ulcinj, Valjevo, Velika Kladuša, Višegrad, Visoko, Vitez, Vogoš?a, vojvodina, Vranje, Vršac, Vrbas, zadar, Zagreb, Zaje?ar, Zavidovi?i, Zenica, Zrenjanin, Zvornik,copacabana ulcinj, hôtels, hotel ulqin, Kosova, Mali i Zi, Maqedonija, Montenegro, montenegro tourisme plage, montenegro ulcinj, Shpallje Falas, Shpallje Falas per shitjen e shtepis se juaj, Shpallje Falas per villat e juaj, Shpallje Falas Real Estate, Shpallje Falas turistike, shqiperija, tourisme, Ulci?, ulcinj, ulqin, ulqin hotel, ulqini, ulqini 2007,Ada Bojana, Alba?czyk, Cita di Dolcino, Copacabana, Czarnogóra, Czarnogórzec, Don Kichota, Ma?a Pla?a, Mandra, MIGUEL DE SERVANTES, pó?wyspy Marjan, Pla?a Valdanos, Rzeka Bojana, Shas / Šas / Sva?, Ulci?, Ulcinjsk? Riwier?, Wielka Pla?a, Wyspa Bojana,WELCOME ,BIENVENUE , WILLKOMMEN ,- BENVENUTO ,- MIRË SE VINI ,- DOBRO DOŠLI TO ULCINJ / ULQIN ,– MONTENEGRO ,????? ?????????? ,- VITAJTE, - BRUCHIM HABAYIM ,-VÍTEJTE, - WITAJCIE, - KHOSH ÂMADÎD ,- BITAEMO ,- CHAIRE, - ZAPRASHAJEM ,- VÄLKOMMEN, - VELKOMMEN ,- DOBRE DOSHLE, - PARI YEGAK ,- SWÂGATAM, - ISTEN HOZTA, - ZAYT VILKUM, - HO?GELDINIZ ,- BIENVENIDOS ,- SUSHRI AKAL, - HUSH KILDEGEZ, - BUN VENIT, - PE KHER RAGLE, - BEM-VINDO, - HUAN YIN ,- BIEN ATI VENI ,- ÂSANTU ,- SELAMAT DATANG, - WËLLKOMM ,- XUSH AMDÎD, - SVEIKI, - HUN BI XER HATIN, - KIRINIZ ,- ENNA ,VISHAYAM ,- MERHABA ,- FÁILTE, - VELKOMINN ,- VAELKOMIN, - TERE TULEMAST ,- MÄRSHA WÚGHÍL ,- MISHTO AVILAN , WELKOM ,- TERVETULOA ,- ONGI ETORRI ,-, REKHIM ITEGEZ ,- XOSH GÄLMÎSÄN, - WILICOM ,- CROESO ,- SHAGATOM, - IRASHAIMASU ,- KEBLAR, - AHUP YAN, - IRKHT ERGANAVIDN, - LUID, - SOHM SWÂKOHM, - URAKAZA ,- KARIBU, - SELAM, - VIDZA ,KORAM -, YEYACHI -, KUSHE - ,BIENVENIDA -, ESIET SVEICINATI ,- FAILT ,- ,KRUPAYÂ ÂTUYÂ, - MAIEM ,- BENVEGNÜU ,- TAVTAI ,MORIL, - TAMA ,- BENVINUTU ,- SILAMO, - WILUJENG SUMPING ,- MABUHAY ,- GAZHACA ËTISKOM, - DOBRO POZHALOVAT' ,- TISTIK ,- ISIBINGELELO, - BALLE, - INDE TORN LAP ,- SOO DHA WOOW ,- PILIGANIMU, - MALIU MAI, - PASAYKAMOY, - HAERE MAI, - BOYEI BOLAMU ,- BARKA DÁ ZUWÁ ,- WÂCHIYÂ , KOPIVOSIAN ,- SANSOFÉ ,- KALOS ORISATE, - WÄLJKIIMEN ,- ILO LA, - WILKEMEN, - A JARAAMA ,- TUAJ LOS ,- DUMANON CAYO, - ADANAVE ,– VITAMEVAS , MALI I ZI,CRNA GORA,??????????,???????,??????????, ?erná Hora,TO ULCINJ / ULQIN – MONTENEGRO, Czarnogóra, Muntenegru, ????? ????, Montenegró,,Holiday ,Beach,Vacation,WELCOME ,BIENVENUE , WILLKOMMEN ,- BENVENUTO ,- MIRË SE VINI ,- DOBRO DOŠLI TO ULCINJ / ULQIN ,– MONTENEGRO ,????? ?????????? ,- VITAJTE, - BRUCHIM HABAYIM ,-VÍTEJTE, - WITAJCIE, - KHOSH ÂMADÎD ,- BITAEMO ,- CHAIRE, - ZAPRASHAJEM ,- VÄLKOMMEN, - VELKOMMEN ,- DOBRE DOSHLE, - PARI YEGAK ,- SWÂGATAM, - ISTEN HOZTA, - ZAYT VILKUM, - HO?GELDINIZ ,- BIENVENIDOS ,- SUSHRI AKAL, - HUSH KILDEGEZ, - BUN VENIT, - PE KHER RAGLE, - BEM-VINDO, - HUAN YIN ,- BIEN ATI VENI ,- ÂSANTU ,- SELAMAT DATANG, - WËLLKOMM ,- XUSH AMDÎD, - SVEIKI, - HUN BI XER HATIN, - KIRINIZ ,- ENNA ,VISHAYAM ,- MERHABA ,- FÁILTE, - VELKOMINN ,- VAELKOMIN, - TERE TULEMAST ,- MÄRSHA WÚGHÍL ,- MISHTO AVILAN , WELKOM ,- TERVETULOA ,- ONGI ETORRI ,-, REKHIM ITEGEZ ,- XOSH GÄLMÎSÄN, - WILICOM ,- CROESO ,- SHAGATOM, - IRASHAIMASU ,- KEBLAR, - AHUP YAN, - IRKHT ERGANAVIDN, - LUID, - SOHM SWÂKOHM, - URAKAZA ,- KARIBU, - SELAM, - VIDZA ,KORAM -, YEYACHI -, KUSHE - ,BIENVENIDA -, ESIET SVEICINATI ,- FAILT ,- ,KRUPAYÂ ÂTUYÂ, - MAIEM ,- BENVEGNÜU ,- TAVTAI ,MORIL, - TAMA ,- BENVINUTU ,- SILAMO, - WILUJENG SUMPING ,- MABUHAY ,- GAZHACA ËTISKOM, - DOBRO POZHALOVAT\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\' ,- TISTIK ,- ISIBINGELELO, - BALLE, - INDE TORN LAP ,- SOO DHA WOOW ,- PILIGANIMU, - MALIU MAI, - PASAYKAMOY, - HAERE MAI, - BOYEI BOLAMU ,- BARKA DÁ ZUWÁ ,- WÂCHIYÂ , KOPIVOSIAN ,- SANSOFÉ ,- KALOS ORISATE, - WÄLJKIIMEN ,- ILO LA, - WILKEMEN, - A JARAAMA ,- TUAJ LOS ,- DUMANON CAYO, - ADANAVE ,– VITAMEVAS , MALI I ZI,CRNA GORA,??????????,???????,??????????, ?erná Hora,TO ULCINJ / ULQIN,MONTENEGRO, Czarnogóra, Muntenegru, ????? ????, Montenegró,Adelina Isamajli, Albaniku, Artana, Bujanoci, Burimi, Dardana, Dardanë, Deçan, Dibra, Drenas, Drenasi, Ferizaj, Ferizaji, Fushë Kosova, Fushë Kosovë, Gjakova, Gjakovë, Gjilan, Gjilani, Gostivari, Istog, Istog·, Kaçanik, Kaçaniku, Kastrioti, Kërçova, Klina, Klinë, Kumanova, Leposaviq, Leskovci, Likova, Lipjan, Lipjani, Malisheva, Malishevë, Manastiri, Medvegja, Mitrovica, Mitrovicë, Novobërdë, Obiliq· Rahovec, Ohri, Peja, Pejë, Podujeva, Podujevë, Presheva, Prishtina, Prishtinë, Prizren, Prizreni, Rahoveci, Sharri, Sharri (Kosovë), Shkupi, Shtërpca, Shtërpcë, Shtime, Skënderaj, Struga, Tetova, Theranda, Therandë, Triumf Riza, Veleshta, Viti, Vitia, Vushtrri, Vushtrria, Zubin Potok, Zubin Potoku, Zveçan, Zveçani,villa à louer à ulcinj, location de vacance, location saisonnières, louer villa,location de vacance, Locations vacance, hébergements vacances, locations villa, logements de vacances, location maison avec piscine, Location vacance, locations de vacance, hébergements de vacances, location villa, locations entre particulier, logements vacance, vacances à Monténégro - location à Ulcinj ,location de bigorre.

2