“Sulmi” me kepuce ndaj Bush, i planifikuar

December 15, 2008   | Bota

Hedhja e kepuceve nga gazetari drejt presidentit amerikan Xhorxh Bush nuk ka qene aspak nje gjest fyes.
Sipas deshmive te kolegeve, reporti Muntazer al-Zaidi e kishte projektuar prej muajsh sulmin, qe e vuri ne jete nje dite me pare ne Bagdad.
“Muntazer urrente Ameriken, ushtaret amerikane dhe presidentin Bush. Kur e tha se do ta kryente kete akt, nuk kishim dyshim se do ta realizonte patjeter”, thane gazetaret e televizionit ‘Al-Baghdadia’.

Top Channel

http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/kepuca-bush.flv