Jeremiqi më popullor se Tadiqi
Ministri me mansheta “interesante” me katër “C”. (Foto: Evropa Nedelnjik) Gjykuar nga numri i orgazmave fashiste për njësi të ngazëllimit, kur në pyetje është Vuk Jeremic – presidenti i Serbisë dhe pronari i Partisë Demokratike, Boris Tadic, do të duhej t’i kishte të gjitha arsyet për brengosje: ministri i Jashtëm serb, siç tregojnë hulumtimet interne, për nga popullariteti tashmë e ka tejkaluar shefin në Beograd, e si ka nisur, është edhe kandidat i sigurt për Serbin më të Madh Serb gjatë vitit 2008!... Vazhdo

December 16, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Jeremiqi më popullor se Tadiqi
Tags: , ,

Rod Blagojevic, hero ne Serbi
Rod Blagojevic mund te jete nen akuze ne SHBA, por ne vendin e tij te origjines, ne Serbi ai shihet si hero. Ne fshatin e lindjes se prinderve te tij, Blagojevic pershkruhet me tone pozitive dhe akuzat ndaj tij si montatura politike. I biri i nje serbi, qe emigroi para Luftes se Dyte Boterore ne SHBA, Rod ka punuar si ish-pastrues kepucesh dhe shkallet e suksesit i ka ngjitur shume ngadale. Vellai i guvernatorit e ka vizituar Serbine, ndersa vete Rod nuk ka qene kurre atje, megjithese gjuhen e zoteron shume mire. Blagojevic eshte i njohur... Vazhdo

December 16, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Rod Blagojevic, hero ne Serbi
Tags: , ,

SHBA, Blagojevic ne rrezik procesi
Dhoma e Perfaqesuesve e Shtetit te Illinoisit ka aprovuar hapjen e nje procesi hetimor ne lidhje me guvernatorin Rod Blagojeviq, i cili akuzohet se ka tentuar te shese postin ne Senat te lene te lire nga Barack Obama, pas zgjedhjes si president. Kerkesa do t’i besohet nje komiteti special, i cili nese bie dakord, Dhoma do te votoje per çuarjen e Blagojevicit ne statusin e te akuzuarit. Vendimi final per te ardhmen e guvernatorit do te merret nga senati shteteror. Top Channel http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/guvernatori1.flv  Vazhdo

December 16, 2008  :: Bota :: Comments Off on SHBA, Blagojevic ne rrezik procesi
Tags: , ,

Bardhi: Pre?i sa obe?anja na zapošljavanje
Direktorica Uprave za kadrove Svetlana Vukovi? tvrdi da je problem što kandidati ne?e da se izjašnjavaju o nacionalnoj pripadnosti. Lider Demokratskog saveza Albanaca Mehmet Bardhi pozvao je ju?e Vladu, odnosno Upravu za kadrove ?ija je to direktna nadležnost, da kona?no po?nu da sprovode u djelo ustavna i zakonska rješenja o srazmjernoj zastupljenosti pripadnika nacionalnih manjina u organima državne uprave. – Najefikasniji na?in da se obezbijedi srazmjerna zastupljenost pripadnika nacionalnih manjina jeste da Vlada i ostala... Vazhdo

December 16, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Bardhi: Pre?i sa obe?anja na zapošljavanje
Tags: , , , , , , ,

Ulcinjska saobra?ajna policija u 2008. godini imala pune ruke posla
Oduzete 603 voza?ke dozvole ULCINj – Bezbjednosna situacija u najjužnijoj crnogorskoj opštini je stabilna i pod potpunom kontrolom državnih organa, ocijenio je ju?e rukovodilac policijske ispostave Ulcinj Rudolf Elezovi?. Sumiraju?i rezultate rada tokom 2008. Godine Elezovi? je kazao da u odnosu na 2007. godinu zabilježen pad stope kriminaliteta i reme?enja javnog reda i mira dok je u porast broj kršenja Zakona o bezbjednosti saobra?aja. – U pojedinim domenima našeg rada zabilježeno je i do 40 odsto manje slu?ajeva što... Vazhdo

December 16, 2008  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Ulcinjska saobra?ajna policija u 2008. godini imala pune ruke posla
Tags: , , ,

Nora Istrefi: Kafja e Mengjesit RTK
Nora Istrefi mysafire ne emisionin “Kafja e Mengjesit” RTK. Ne te vertete, RTK mysafire ne shtepine e Nora Istrefit. Transmetuar te dielen me 14.12.08. http://www.dailymotion.com/video/x7qcuu  Vazhdo

December 15, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (7)
Tags: , , ,

Zjarri i “Familjes moderne”
Ajo luan rolin e një personazhi shumë të gjallë, eksploziv, por pse jo edhe autoritativ në disa raste. Është kjo aktorja Yllka Gashi, e cila luan në serialin “Familja moderne”. avën që po e lëmë pas, “Familja moderne” vendosi të dalë komplet jashtë banesës së tyre. “Familja moderne” udhëtoi për në një fshat të bukur, i quajtur Krushë. Atje “Familja…” shpërndau dhurata modeste për fëmijët e fshatit. Ndër pjesëtarët e “Familjes ….” ishte edhe aktorja Yllka Gashi. Yllka luan rolin e Zanës,... Vazhdo
“Sulmi” me kepuce ndaj Bush, i planifikuar
Hedhja e kepuceve nga gazetari drejt presidentit amerikan Xhorxh Bush nuk ka qene aspak nje gjest fyes. Sipas deshmive te kolegeve, reporti Muntazer al-Zaidi e kishte projektuar prej muajsh sulmin, qe e vuri ne jete nje dite me pare ne Bagdad. “Muntazer urrente Ameriken, ushtaret amerikane dhe presidentin Bush. Kur e tha se do ta kryente kete akt, nuk kishim dyshim se do ta realizonte patjeter”, thane gazetaret e televizionit ‘Al-Baghdadia’. Top Channel http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/kepuca-bush.flv  Vazhdo

December 15, 2008  :: Bota :: Comments Off on “Sulmi” me kepuce ndaj Bush, i planifikuar
Tags: , ,

Bush gjuhet me këpucë, në Irak
Një vizitë befasuese nga Presidenti i SHBA’ve George Bush në Irak, mbeti nën hijen e një incidenti në të cilin dy këpucë u hodhën në drejtim të tij, gjatë një konference për media. Një gazetar irakian është shtrirë përtokë nga agjentët e sigurisë pasi ai e quajti Bushin “një qen” dhe gjuajti atë me këpucën e tij, por pa arritur ta qëllojë. Gjuajta me këpucë konsiderohet ofendim në kulturën arabe. Gjatë vizitës së tij, Bush dhe kryeministri i Irakut Nouri Maliki nënshkruan një marrëveshje të... Vazhdo

December 15, 2008  :: Bota :: Comments Off on Bush gjuhet me këpucë, në Irak
Tags: , ,

Crna Gora aplicira za ?lanstvo u EU
Podgorica, Brisel – Crnogorski premijer Milo ?ukanovi? predao je francuskom predsedniku Nikoli Sarkoziju zvani?an zahtev Crne Gore da dobije status kandidata za ?lanstvo u EU. Ovo je veliki dan za Crnu Goru, staru evropsku državu, a opet najmla?u ?lanicu Ujedinjenih nacija i Saveta Evrope. Ovo je veliki dan i za Balkan i sve kandidate i potencijalne kandidate za ?lanstvo u Evropskoj uniji”, rekao je ?ukanovi?, posle uru?enja aplikacije. Sastanku ?ukanovi?a i Sarkozija u Jelisejskoj palati prisustvovao je i komesar za proširenje... Vazhdo

December 15, 2008  :: Politika :: Comments Off on Crna Gora aplicira za ?lanstvo u EU
Tags: , , ,

Page 10 of 211« First...89101112...203040...Last »