Mbi 150 të vrarë dhe 300 të plagosur në Rripin e Gazës
Si pasojë e sulmeve izraelite me raketa, në Rripin e Gazës janë vrarë të paktën 150 vetë, ndërsa janë plagosur mbi 300 të tjerë. Supozohet se ndër të vrarët është edhe shefi i policisë së Hamasit. Hamasi është përgjigjur me kundërgoditje ndaj territoreve izraelite, prej nga njoftohet për një izraelit të vrarë. Presidenti palestinez Mahmoud Abbas, ka dënuar sulmet izraelite dhe ka vendosur kontakte urgjente me disa prej homologëve të tij nga vendet e rajonit. Për shkak të gjendjes alarmante, Egjipti i ka... Vazhdo

December 28, 2008  :: Bota :: Comments Off on Mbi 150 të vrarë dhe 300 të plagosur në Rripin e Gazës
Tags: , , , ,

Presheve, shqiptaret kerkojne lirimin e te arrestuareve
Shqiptaret e Lugines se Presheves kane kerkuar lirimin e te arrestuarve per krime lufte. Qindra shqiptare me flamuj dhe parulla per liri kane shetitur rrugeve te Presheves pas shqetesimeve te krijuara me arrestimin e 10 shqiptareve, te akuzuar per rrembimin dhe vrasjen e serbeve ne zonen e Gjilanit ne Kosove. Lideret shqiptare kane bere thirrje per qetesim te situates, por edhe kane kerkuar sqarimin e arrestimeve. Protestuesit kane lexuar edhe kerkesat e tyre te drejtuara per institucionet serbe. Ata kane kerkuar qe ky territor te lihet... Vazhdo

December 28, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Presheve, shqiptaret kerkojne lirimin e te arrestuareve
Tags: , , , , , ,

Çili në Ulqin, Ingridi në Tiranë
Dy këngëtaret e hitit “Puçi puçi”, Çiljeta Xhilaga dhe Ingrid Gjoni, natën e ndërrimit të viteve do ta kalojnë me angazhime si shumica e këngëtarëve. Çiljeta tashmë e ka të aranzhuar që të këndojë në Ulqin më 31 dhjetor, ndërsa këngëtarja është shprehur se nëse për ndonjë arsye koncerti nuk mbahet, atëherë ajo do të festojë me të dashurin e saj, Romeon. Nga ana tjetër, Ingrid Gjoni natën e ndërrimit të motmoteve do të këndojë në sheshin e Tiranës si pjesë e organizimit të kryeqytetit... Vazhdo

December 28, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çili në Ulqin, Ingridi në Tiranë
Tags: , , , ,

Krasniqi: Beogradi, politike terrori e genocidi
Kryetari i Kuvendit te Kosoves, Jakup Krasniqi, i cilesoi arrestimet e fundit ne Luginen e Presheves si brutale, ndersa akuzoi Beogradin se nuk eshte shkeputur ende nga polika e terrorit dhe e genocidit. “Arrestimet e fundit janë në funksion të frikësimit të popullsise shqiptare ne Lugine”, u shpreh Krasniqi ne nje konference per shtyp. Sipas tij, qellimet per zhvendosjen e njerezve nuk do te arrihen, ndersa u beri thirrje autoriteteve te Beogradit qe te tregojne pergjegjesi per keto momente historike. “Ne u bëjmë... Vazhdo

December 27, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Krasniqi: Beogradi, politike terrori e genocidi
Tags: , ,

Video – Në Ulqin u zhvillua Festivali i IV i Këngës për Fëmijë “Ulqini 2008”
Më 18-19 dhjeto në Pallatin e Kulturës në Ulqin u zhvillua Festivali i IV i Këngës për Fëmijë “Ulqini 2008”. Në Festival, i cili kishte karakter garues, morën pjesë 24 këngëtarë të rinj, shumica prej të cilëve nga Ulqini, por edhe në qytetet tjera shqiptare, si Tirana, Prishtina, Shkodra, Durrësi, Gjilani, Vlora etj. Po ashtu në Festival morën pjesë me kompozimet e tyre kompozitorë të njohur në rrafshin kombëtar dhe më gjerë, por edhe disa kompozitorë të rinj. Në mbarim të Festivalit, juria... Vazhdo
Lajmet nga Ulqini një vjet me ju: Gëzuar festat e vitit të ri
Stafi i Lajmeve nga Ulqini Portali Lajmet nga Ulqini sapo mbushi një vjet. Një vjetori thonë është një moment krenarie, krenarie për atë që është arritur – ndërsa ne, për këto një vjet, arritëm shumë. Portali  Lajmet nga Ulqini sot është portali më i vizituar nga ju – me rreth 50.000 vizita në muaj dhe me rreth 500.000 faqe të shfletuara – ndërsa vazhdon të zhvillohet më një rritje progresive rekorde. Portali Lajmet nga Ulqini prin me vizitueshmëri në Ulqin, ndërsa është ndër top-ueb-faqet në gjuhën... Vazhdo
Komuna dhe Kryetari i Ulqinit: Gëzuar Vitin e Ri 2009!
Pranoni urimet më të përzemërta të stafit të Komunës së Ulqinit. Gëzuar Vitin e Ri 2009! Le të jetë ky vit i ri një vit i bekuar që sjell shëndet, paqe e dashuri në jetën tuaj dhe të familjes suaj. Iu plotësofshin të gjitha dëshirat e zemrës dhe paçi vetëm gaz e hare në jetën tuaj. Stafi i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga Kryetar i Komunës së Ulqini Me rastin e fundvitit 2008 dhe fillimit të vitit të ri 2009 në Ulqinin ton krenar,si kryetar i juaj dua t’ju falënderoj të gjithëve për... Vazhdo
Forca: Gëzuar vitin e ri 2009!
Gjithe shqiptarëve kudo që gjinden në Botë, Forca e Re Demokratike ju uron, Gëzuar vitin e ri 2009. Le të jetë për të gjithë ky vit, viti i sukseve dhe endrrave të parealizuara ne jeten e tyre. Sretna Nova godina!,Bonne année!,Happy new year!,Feliz Ano Novo!,??????????? ?????? ????!,¡Feliz año nuevo!,????,?????????????,Ein gutes neues Jahr!,Szcz??liwego Nowego Roku!,Boldog új évet!,Gelukkig nieuwjaar!,La Mul?i Ani!,?yi seneler / Yeni y?l?n?z kutlu olsun ,Gott Nytt År!,Buon anno!,Onnellista uutta vuotta!,??? ????!,Godt... Vazhdo

December 27, 2008  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Forca: Gëzuar vitin e ri 2009!
Tags: , ,

Politika, shkëndija që s’fiket për Leonorën
Vajza me flokë natyrale ngjyrë lajthi, tri vitet e fundit ka arritur të ndryshoj look-un e saj, duke preferuar thuajse çdo vit nuanca e më të çelura, sikurse që ka ndryshime të theksuara edhe në ‘stilin’ e saj dhe në këngët e saja … Ajo, nuk kënaqet tërësisht me pamjen e saj. Këtë e pranon edhe vet: “E din si është kjo punë, nëse je njeri publik nuk guxon të dalësh në qytet dosido sepse njerëzit të njohin, dhe kanë dëshirë të të shohin mirë, sidomos fëmijët.”, thotë Leonora duke potencuar se... Vazhdo
Me ritmin e Gentës
Genta Ismaili, këngëtarja që step me pamjen atraktive dhe elegancën në skenë.. … ia doli mbanë të arrinte qëllimin e saj. Të bëjë famë si këngëtare, por edhe t’u rrëmbejë çmimet rivaleve të saj… Ajo i ka marrosur të gjithë me trupin e saj, aq sa ka rreshtuar pas vetes, njëherësh, me dhjetëra e mijëra adhurues. Duket sikur gjithçka im ka shkrepur si me magji. Një vajzë, pa histori nga pas, shfaqet dhe bën brom menjëherë….që në shfaqjen e parë, që në videoklipin e parë. Diçka më... Vazhdo

December 27, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags: ,

Page 3 of 21112345...102030...Last »