Ingridi me pamje ‘të brendshme’
Gjatë pjesëmarrjes në “Javën shqiptare të modës”, këngëtarja kontroverse, Ingrid Gjoni, është shfaqur me veshje serioze ku dominonte ngjyra e zezë, ndërsa më vonë është vërejtur diçka tjetër në dukjen e saj. Gjatë performancës së saj, para personaliteteve të njohura të jetës publike në Shqipëri, këngëtarja i ka zbuluar veshjet e brendshme në sy të të pranishmëve. Suplementi ‘Bluetooth’ i ‘Gazetës Shqiptare” ka publikuar disa fotografi të cilat tregojnë Ingridin dhe veshjet e brendshme... Vazhdo

November 19, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ingridi me pamje ‘të brendshme’
Tags:

Miljaniq është kandidat për ambasador i Malit të Zi në Prishtinë
Drejtori i Radio Televizionit të Malit të Zi, Radovan Miljaniq, është kandidat për ambasador të këtij shteti në Prishtinë, rapotorjn mediat serbe, duke u thirrur në burime jozyrtare. Mirëpo, Miljaniq mbrëmë u ka thënë gazetarëve në Podgoricë se nuk ka ndonjë informacion për emërimin e tij si ambasador i Malit të Zi në Prishtinë. Lajmi vjen dy ditë pas përmendjes së emrit të Azem Vllasit do të jetë ambasador i Kosovës në Podgoricë. Sipas këtyre mediave, ambasador në Beograd pritet të emërohet anëtari... Vazhdo

November 19, 2008  :: Politika :: Komente (1)
Tags: , ,

Protestë e qetë në Prishtinë kundër planit të OKB-së për Euleksin
Dhjetëra mijëra qytetarë kanë protestuar sot në Prishtinë kundër marrëveshjes gjashtëpikëshe OKB-Beograd dhe i kanë lënë EULEX-it një porosit të qartë që gjatë veprimtarisë së vet në Kosovë të mos sillet ashtu siç është sjellë UNMIK-u gjatë nëntë viteve të kaluara. Por, protestuesit të cilët ndërtesën që UNMIK-u ia ka dorëzuar EULEX-it e kanë gjetur të zbrazët, pasi që për shkaqe sigurie i gjithë stafi i EULEX-it ka është tërhequr në orët e paradites. Protesta që ka filluar në mesditë... Vazhdo

November 19, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Protestë e qetë në Prishtinë kundër planit të OKB-së për Euleksin
Tags: ,

Skupocjena jahta na?ena u Ulcinju
Plovilo “Sara”, ukradeno ljetos u italiji, otkriveno na vezu uš?a bojane Podgorica – Jahta “Sara”, vrijedna oko 300.000 eura, koja je ljetos ukradena u Italiji, prona?ena je prije dva dana na vezu desnog dijela uš?a rijeke Bojane, kod Ulcinja. Jahtu, koju je ve? ?etiri mjeseca potraživala italijanska policija, pronašli su službenici Ispostave grani?ne pomorske policije i to na vezu ispred ku?e Ulcinjanina V.D. Provjerom, policija je utvrdila da je vlasnik jahte Ulcinjanin Zefa Rudovi?, koji je, ne znaju?i da je ukradena,... Vazhdo

November 19, 2008  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Skupocjena jahta na?ena u Ulcinju
Tags: , ,

Hapet Panairi i 11-të i Librit “Tirana 2008”
Panairi do të hapet nga Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi dhe i ftuari special i Panairit, Alfredo Bevilaqua, një ndër shkrimtarët më të njohur italianë. Nesër në Tiranë do të hapet Panairi i 11-të i Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve Shqiptarë. Panairi mbahet në ambientet e Pallatit të Kongreseve dhe do të zgjasë deri më 18 nëntor. Panairi do të hapet nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, dhe i ftuari special i Panairit të sivjetshëm, Alfredo Bevilaqua, një ndër shkrimtarët... Vazhdo

November 18, 2008  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Hapet Panairi i 11-të i Librit “Tirana 2008”
Tags:

Ada postaje poluostrvo
Ekocid na Bojani Ako se nešto hitno ne preduzme, desni krak Bojane ?e se za ?etiri do pet godina zatvoriti. Ada više ne?e biti ostrvo. O drugim posljedicama ne želim ni da razmišljam“, rekao je za Monitor Tino Vogli?. Ovaj poznati ulcinjski ribar, koji 40 godina lovi na Bojani, kazao je da se ve? sada ?esto dešava da se barkom ne može u?i u Bojanu, pa su u?estali slu?ajevi nasukavanja. Svi ribari se slažu da je to, prije svega, rezultat enormne gradnje vikendica i ku?a za odmor na obalama Bojane i nanosa drve?a i ostalog materjala... Vazhdo

November 18, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: ,

Saranda Shala: Banaliteti në Modelizëm
Për modelen nga Prishtina, Saranda Shala emri modele në Kosovë, dita-ditës po shndërrohet në diçka banale, mirëpo, ajo ka pohuar se megjithatë është e kënaqur me punën e saj si modele. Së voni ajo ka sfi luar për 26 disenjatorë nga e mbarë bota, në një eveniment mode në Dubai, eksperiencë kjo që e ka bërë të ndjehet tamam si modele botërore. Saranda ka mohuar të jetë e dashuruar ndërkohë që ka potencuar se i frikësohet shumë martesës, “ndoshta kisha preferuar së pari bashkëjetesën, pastaj martesën”. Mashkulli... Vazhdo

November 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Saranda Shala: Banaliteti në Modelizëm
Tags:

Arta Bajrami:Vjen me jamaikan LadyJ
Këngëtarja ekstravagante Arta Bajrami ka realizuar edhe një klip të ri, sërish në bashkëpunim me Loco-n.Titulli i këngës është “Jamaican lady”. Bëhet fjalë për një këngë ritmike, me tekst shqip dhe anglisht, e cila mbetet brenda stilit të Artës. Infopress  Vazhdo

November 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (8)
Tags:

Fotomodelja shqiptare, në kopertinën e Playboy
Modelja shqiptare nga Shkupi, 21 vjeçarja Sara Lleshi, do të jetë shqiptaria e parë që do të pozojë nudo për edicionin slloven të revistës së njohur amerikane të meshkujve “PlayBoy”. Sara Lleshi, si rezultat i paraqitjes se saj në ballinën e kësaj reviste me drita të kuqe, ka qenë edhe mysafire speciale e pronarit të “PlayBoy”-it Hugh Hefner, në vilën e tij luksoze në Los Angeles të Kalifornisë. Shkupjania bukuroshe, shprehet se ka nderin që të jetë fotomodelja e parë shqiptare që do të pozojë nudo... Vazhdo

November 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Aurela në Tiranë për promovimin e klipit
Këngëtarja Aurela Gaçe pas pjesëmarrjes në Festivalin shqiptar në Bronx të SHBA-ve, është kthyer në Tiranë për të vazhduar me promovimet e reja. Mësohet se përveç pjesëmarrjes në emisionin “E diela shqiptare”, udhëheqës i të cilit është këngëtari dhe prezantuesi i njohur Ardit Gjebrea, Aurela së shpejti do ta promovojë edhe klipin e këngës së saj më të re. Muzikën e këngës e ka bërë, pikërisht Ardit Gjebrea, ndërsa videoklipi është realizuar në Maqedoni dhe pritet të jetë një këngë shumë... Vazhdo

November 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela në Tiranë për promovimin e klipit
Tags:

Page 30 of 211« First...1020...2829303132...405060...Last »