Alban Skenderaj:Këngët e mia duan dedikim të veçantë
Ndonëse ka pritur 3 vjet që të sjellë në treg albumin e dytë, “Melodi”, kjo nuk do të thotë se këngëtari i famshëm Alban Skenderaj është përtac. Përkundrazi, ai ka mbrojtur fuqishëm veten duke pohuar se këngët e tij duan një dedikim të veçantë, prandaj koha prej 3 vjetësh, derisa albumi i tij ka parë dritën, ka qenë kohë përkushtimi dhe pune e vërtetë e këngëtarit. “Këngët e rrymës që preferoj unë jetojnë më gjatë, ndaj dhe duan më shumë dedikim”, ka pohuar për televizionin Top Channel,... Vazhdo

November 13, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (5)
Tags:

Bellushi: ‘Gjenet e mia janë shqiptare, në damarët e mi rrjedh gjak shqiptari’
Presidenti shqiptar, Bamir Topi, ia ka dorëzuar atij dekoratën “Nderi i Kombit”, gjatë një ceremonie zyrtare të zhvilluar në Tiranë Aktori i famshëm amerikan Xhim Bellushi, 54-vjeç, ka marrë njërën nga dekoratat më të larta shqiptare. Shqipëria është krenare me Bellushin dhe me dashurinë e tij ndaj vendit të paraardhësve të tij. Presidenti shqiptar, Bamir Topi, ia ka dorëzuar atij dekoratën “Nderi i Kombit”, gjatë një ceremonie zyrtare të zhvilluar në Tiranë. Prindërit e aktorit të njohur janë emigrantë... Vazhdo

November 13, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Bellushi: ‘Gjenet e mia janë shqiptare, në damarët e mi rrjedh gjak shqiptari’
Tags: , , ,

Vesa Luma, e dashuruar në videoklipe
Vesa Luma i pëlqen shumë videoklipet. Deri më tash, ka realizuar disa sosh, por nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Mendon që edhe në të ardhmen të bëjë videoklipe, sepse pikërisht është klipi që e bën këngën më të fuqishme. Këtë vit, Vesa ka qenë shumë e angazhuar, jo vetëm nëpër mbrëmjet e ndryshme muzikore, por edhe sa i përket nxjerrjes së këngëve të reja. Ajo po ashtu ka bërë edhe disa videoklipe, ku një të tillë e ka realizuar në bashkëpunim me Turin, që vazhdon të pëlqehet shumë. Në një... Vazhdo

November 13, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags:

Labinot Tahiri – Labi:Videoklipi i ri, dhuratë për festat e fundvitit
Bisedë: Labinot Tahiri – Labi Videoklipi i ri, dhuratë për festat e fundvitit “Ka disa javë që kam nisur xhirimet e reja nëpër televizionet tona vendore dhe me këto do të përgatitet emisioni argëtues për festat e fundvitit. Në këto xhirime jam duke u paraqitur me këngë të ripërpunuara, do të ketë edhe këngë të reja, me të cilat besoj se do të arrij t’i kënaq adhuruesit e mi kudo që janë”, ka thënë Labi Labinot Tahiri s’ka të ndalur me paraqitjet e tij, me këngë dhe videoklipe të reja. Janë... Vazhdo

November 13, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (16)
Tags:

Cana,fanellë për Xhim Belushin
Ylli i futbollit shqiptar, Lorik Cana i dhuroi një fanellë të kombëtares shqiptare aktorit të njohur amerikan me prejardhje shqiptare, Xhim Belushi. Futbollisti i kombëtares shqiptare dhe kapiten i Olimpikut të Marsejës, ashtu sikur Xhim Belushi, ishte i ftuar special në spektaklin “Dua më shumë Shqipërinë”. Cana ka pohuar se është një fans i hershëm i Xhim Belushit. “Të gjithë njerëzit meritojnë që t’u bëjmë një dhuratë. Mua thjesht më është dhënë rasti që këtë person, pra Xhim Belushin, ta nderojë... Vazhdo

November 13, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cana,fanellë për Xhim Belushin
Tags:

Cana:Sezonin e ardhshem tek Bajerni i Mynihut
E ardhmja e Lorik Canës, në sezonin e 2009-2010, me shumë mundësi do të jetë te Bajerni i Mynihut. a qenë vetë mesfushori shqiptar i Olimpikut të Marsejës, ai i cili ka identifikuar skuadrën e njohur gjermane si destinacionin thuajse të sigurt të tij në merkaton e verës së ardhshme, pasi ka theksuar se ky mund të jetë viti i fundit në Francë. E ardhmja I ndodhur dje në Tiranë, në fundin e një vizite 24- orëshe, ku edhe ka marrë nga Presidenti Bamir Topi titullin “Ambasador i Kombit”, Loriku ka zbuluar për... Vazhdo

November 13, 2008  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Cana:Sezonin e ardhshem tek Bajerni i Mynihut
Tags:

Prishtina zyrtare nuk ndryshon mendje rreth EULEX-it
Drejtuesit e institucioneve të Kosovës sërish janë takuar me diplomatët e Grupit të Kontaktit në Prishtinë për të diskutuar shtrirjen e misionit EULEX në Kosovë, mirëpo as kësaj radhe nuk është arritur ndonjë marrëveshje. Sipas raporteve të mediave, presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi, janë takuar të mërkurën mbrëma me përfaqësuesit e vendeve të Grupit të Kontaktit në Prishtinë dhe me përfaqësuesin e BE-së në Kosovë, Pieter Faith – por ata kanë mbetur pranë qëndrimit të mëhershëm... Vazhdo

November 13, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Prishtina zyrtare nuk ndryshon mendje rreth EULEX-it
Tags: ,

Anjeza Shahini: Kam zgjedhur fushën që Zoti më ka dhuruar
Gjithmonë ka qenë e bindur se nuk mjafton vetëm talenti për të arritur sukses në muzikë. “Sigurisht që 70 për qind të suksesit në çfarëdolloj profesioni i përket punës. Të gjithë ata që janë lumturuar vetëm me të parën kanë pasur vështirësi ne jetëgjatësinë e tyre në skenë. Duke qenë vetë e re në profesion, uroj të kem gjithmonë këtë dëshirë, për të punuar sa më shumë”, është shprehur këngëtarja e famshme Anjeza Shahini. Paraqitjet e saj plotë siguri në skenë, ajo i ‘justifikon’... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Shahini: Kam zgjedhur fushën që Zoti më ka dhuruar
Tags:

Pozita braktis mbledhjen e kuvendit në Ulqin
Deklaratë për media e Klubit të Këshilltarëve të LD në MZ-së në Kuvendin e Komunës së Ulqinit Të nderuar anëtarë dhe simpatizues të Lidhjes Demokratike, Të nderuar qytetarë të Komunës së Ulqinit, Gjendjen aspak të mirë, jo vetëm ekonomike, në komunën e Ulqinit më së miri e pasqyrojnë edhe seancat e Kuvendit të  Komunës, ku përfaqësuesit e popullit duhet të marrin vendime në të mirën e tyre, vendime që do të ndikonin në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e që garantojnë një jetë më të mirë... Vazhdo

November 12, 2008  :: Politika :: Comments Off on Pozita braktis mbledhjen e kuvendit në Ulqin
Tags: , ,

Maurer:Konkurentnost uslov održivosti ekonomije
PODGORICA – Održivost crnogorske ekonomije u velikoj mjeri zavisi od konkurentnosti preduze?a, što je osnov stabilnosti koja je neophodna zbog globalne finansijske krize, ocijenio je danas šef Delegacije Evropske komisije (EK) u Crnoj Gori, Leopold Maurer. On je, nakon sastanka sa predstavnicima crnogorske Unije poslodavaca (UPCG), kazao da je EK zainteresovana da ekonomija države koja želi da postane ?lan Evropske unije bude konkurentna. Maurer je podsjetio da je EK do sada uložila oko šest miliona eura za podršku razvoju... Vazhdo

November 12, 2008  :: Politika :: Comments Off on Maurer:Konkurentnost uslov održivosti ekonomije
Tags:

Page 38 of 211« First...102030...3637383940...506070...Last »