Ulcinj radi,negdje drugo se gradi
U Ulcinjskom „Mogulu“ tvrde da jp za upravljanjem morskim dobrom obmanjuje javnost kada su u pitanja ulaganja u najjužniju opštinu. Ulcinj – Iako je za ovu i prošlu godinu, JP za upravljanje morskim dobrom planiralo da u Ulcinju investira više od 550.000 eura, realizovani projekti u najjužnijoj opštini za sada se mjere petocifrenim brojkama. Najzna?ajniji projekat za prošlu godinu, izgradnja trotoara i parapetnog zida kroz Borovu šumu, vrijedan 50 hiljada eura, nije realizovan. Kasni i izgradnja lu?ice „Kaceme“ ispod... Vazhdo

November 10, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Ulcinj radi,negdje drugo se gradi
Tags: , , , ,

Mihrie Braha,seksi dhe pa të brendshme
Me një fustan ‘pink’, pa reçipeta dhe ende me lëkurën bronxaturë Mihrije Braha, ka nxehur atmosferën në “Alb –Club Caraoke and Dance”, një pub pranë stadiumit “Qemal Stafa”, ku ishte e ftuar të këndonte natën e Halloween-it. Ajo ka interpretuar këngë nga repertori i saj, dhe është pëlqyer pasi dihet që këngëtarët kosovarë pëlqehen shumë në Tiranë. Mihrija, e shoqëruar dhe kësaj here nga bashkëshorti Naim Abazi, ka tërhequr vëmendjen e publikut më shumë me trupin shumë... Vazhdo

November 9, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (11)
Tags: ,

U Crnoj Gori naredne godine o?ekuje se visok priliv stranih investicija
Mank gradi nauti?ki centar Crna Gora naredne godine ?e imati visok priliv stranih direktnih investicija, a za zna?ajan dio tih investicija ve? su obezbije?ena finansijska sredstva. Veliki broj stranih investitora zainteresovani su da do?u da investiraju u Crnu Goru. Kompanija kanadskog milijaredera Pitera Manka “Adriatik Marinas” planira da u naredne ?etiri godine izgradi ekskluzivan nauti?ki centar vrijedan 600 miliona eura, dok je ma?arski Trigranit zainteresovan da investira u izgradnju ekskluzivnog naselja na Velikoj plaži... Vazhdo

November 9, 2008  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on U Crnoj Gori naredne godine o?ekuje se visok priliv stranih investicija
Tags: ,

Mali i Zi e sidomos Ulqini vazhdon të jetë joshëse për investimet e huaja në turizëm
Ulqini vazhdon të jetë joshëse për investimet e huaja në turizëm Pavarësisht nga tronditjet globale financiare Mali i Zi  vazhdon të tërheqë investime të konsiderueshme të huaja. Shkaku janë rritja e lartë ekonomike, stabiliteti ekonomik dhe financiar dhe potenciali i tregut për zhvillimin e prodhimeve të reja. Investimet po rriten – kjo tregon se investitorët u orientohen sektorëve më efektive. Banka qendrore llogariti mbi 2 miliardë euro që kanë hyrë në vend si investime, vihet në dukje në raportin e Qendrës... Vazhdo

November 9, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Mali i Zi e sidomos Ulqini vazhdon të jetë joshëse për investimet e huaja në turizëm
Tags: , , , ,

Pamela Anderson gradi ekološki hotel u Crnoj Gori
PODGORICA – Pamela Anderson, bivša zvijezda serije „Baywatch”, odlu?ila je da svoj novac investira u gradnju ekološkog hotela u Crnoj Gori. Atraktivna Playboy ze?ica odlu?ila je da se posveti unosnom poslu sa nekretninama, a nedavno je izjavila da su pored Abu Dhabija njeni planovi vezani i za Crnu Goru. – Radim puno stvari odjednom. Nekretnine su jedan od projekata kojima se bavim, hoteli, od Abu Dhabija do Crne Gore – rekla je Pamela Anderson za list „Metro” i dodala: – Moj novac je sav u nekretninama... Vazhdo
Easier: Saradnja sa poznatim kompanijama bitna za razvoj Crne Gore
LONDON – Bliska saradnja sa svjetski poznatim hotelskim kompanijama zna?ajan je faktor brzog razvoja turisti?ke ponude Crne Gore, ocijenio je britanski portal Easier. Portal, koji je dio britanskog Easier Media, podsje?a da je lanac luksuznih hotela Aman Resorts potpisao ugovor za zakup Svetog Stefana, Milo?era i Kralji?ine plaže. „Hotel-ostrvo Sveti Stefan bi?e otvoren naredne godine, bivša kraljevska ljetnja rezidencija Milo?er do kraja ove, a Kralji?ina plaža 2010. Four Seasons tako?e gradi „top class“ hotel koji ?e biti... Vazhdo

November 9, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Easier: Saradnja sa poznatim kompanijama bitna za razvoj Crne Gore
Tags:

Uticaj krize: Cijene stanova padaju, gra?evinari otpuštaju radnike
PODGORICA – Najve?e crnogorske gra?evinske firme otpo?ele su sa otpuštanjem radnika suo?ene sa nedostatkom posla ali i svježeg novca. Cijene stanova u Podgorici i dalje padaju, a gra?evinci su u velikim problemima zbog kreditne zaduženosti kod doma?ih banaka, koje ne mogu na vrijeme servisirati – saznaje Republika. Globalna kriza, izgleda, najviše poga?a gra?evinarstvo, a kako Republika saznaje, poznati crnogorski preduzetnici su ve? po?eli sa otpuštanjem oko 30 odsto proizvodnih radnika. Opšte poznato je, da ti radnici primali... Vazhdo

November 9, 2008  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Uticaj krize: Cijene stanova padaju, gra?evinari otpuštaju radnike
Tags:

Pas Karmelës hollandeze,Poli tani flirton me shqiptaret
Mesa duket Polit i është hapur kaq shumë oreksi, sa që kjo puna e flirteve me vajzat i është bërë ves. Ka bërë jo pak bujë historia e njërit prej djemve më trendy të Tiranës i cili u bë i njohur nga spektakli “Big Brother”, e botuar javën e kaluar te “Panorama plus”. Aty ne zbuluam lidhjen e tij me një vajzë 20 vjeçare hollandeze, super seksi, me të cilën Poli ndau disa nga ditët e netët e tij në ishujt Kanarie. I sapo kthyer në Tiranë, ai si çdo i ri që nuk e mban kokën pas por dëshiron të jetojë... Vazhdo

November 9, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pas Karmelës hollandeze,Poli tani flirton me shqiptaret
Tags:

Andy Dj: Si u riktheva me Julkën pas grindjeve të forta
Andy Dj rrëfen jetën e veçantë që bën si Dj mes muzikës, pagjumësisë, internetit dhe alkoolit. Por dhe se si ia ka dalë bashkë me Julkën, që t’i kapërcejnë krizat e lidhjes së tyre të hershme. Andy DJ, me çfarë jeni duke u marrë tani? Me shumë punë në fakt. Aktualisht jam drejtor i grafikës dhe audios në Tv Klan, drejtor artistik në Radio Nrg, dhe Dj/ Producer. Kam bërë një pauzë të gjatë në drejtimin muzikor, e jo pa qëllim dhe tani kam rifilluar në një lloj mënyre të rimarr ritmin. Kam shumë... Vazhdo

November 9, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Andy Dj: Si u riktheva me Julkën pas grindjeve të forta
Tags:

Juna e Big Brother rikthehet tek i dashuri, Arbri
Personazhet e “Big Brother” fituan shumë duke marrë pjesë në këtë program super të ndjekur. Ata u bënë të famshëm dhe të pëlqyer nga të gjithë, por si çdo e mirë që e ka një të keqe mbrapa, lidhjet e tyre të dashurisë u tronditën keq. Mjafton të kujtojmë ndarjet e bujshme të këtyre personazheve”: Olsit me Lusin, Polit me ish të dashurën, Visit me ish të dashurën, por edhe Junës me të dashurin. Ndërkohë për këtë të fundit nuk është folur aq shumë. Dihej që Juna kishte patur një lidhje e... Vazhdo

November 9, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Juna e Big Brother rikthehet tek i dashuri, Arbri
Tags: ,

Page 42 of 211« First...102030...4041424344...506070...Last »