Genta Ismajli ne Studio – Zeri i Amerikes (Video)
Genta Ismajli Genta Ismajli flet ne nje interviste per Zerin e Amerikes per karrieren e saj muzikore. Shiko videon:  Vazhdo
Dorela Hysa kurorezohet si supermodelja shqiptare + Video
Dorela Hysa Një 15-vjeçare është fituesja e edicionit të katërt të spektaklit “Supermodel of the World Albania”. Dorela Hysa, vajza nga Tirana, është përzgjedhur mes 15 konkurrenteve të tjera, në një spektakël madhështor të organizuar mbrëmjen e së shtunës nga “Top Channel”. Pas kësaj fitoreje, për Dorela Hysën nis rruga e ëndrrës së saj drejt pasarelave të mëdha botërore të modës. Vajza është zgjedhur mes konkurrenteve të tjera nga përfaqësuesja e Ford Agency, Melissa Flores, e cila ka qenë... Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dorela Hysa kurorezohet si supermodelja shqiptare + Video
Tags: , , , , , , , , , , ,

Artan Zenuni nënkampion i Ballkanit
Në Bukuresht u mbajt kampionati ballkanik në taekwondo Medaljet e fituara në këtë kampionat përbëjnë suksesin e radhës për KT “Ulqini” dhe e çojnë në gjashtë numrin e medaljeve të fituara nga garuesit e këtij klubi në arenën ndërkombëtare vetëm në tri javët e fundit. Garuesi i Klubit të Taekwondo-së “Ulqini”, Artan Zenuni, u shpall nënkampion i Ballkanit, ndërsa garuesja tjetër e këtij klubi Arjeta Zatoviq fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik në Taekwondo i cili u mbajt... Vazhdo

November 3, 2008  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Artan Zenuni nënkampion i Ballkanit
Tags: , , , ,

Kryetari i Komunës së Pejës vizitojë Rozhajën
I ftuar nga Kryetari i Komunes së Rozhajës z.Nusret Kalaç dhe nga Kryetari i Asamblesë së Rozhajës z Vehbija Honsiq ,Kryetari i Komunës së Pejës mori pjesë në takimin solemn të Asamblesë së Rozhajës me datën 30.09.2008, datë e cila njëkohësisht i korrespondon edhe ditës së Qytetit të Rozhajës, gjegjësisht Ditës së Çlirimit. Në takim ishte prezent edhe Kryetari i Republikës së Malit të Zi,z.Filip Vujanoviq. Burimi / Komuna e Pejës  Vazhdo

November 3, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Kryetari i Komunës së Pejës vizitojë Rozhajën
Tags: ,

Ministri Beqiri priti shkrimtarin malazias Jevrem Bërkoviq
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, z. Valton Beqiri, priti shkrimtarin e shquar malazias, z. Jevrem Bërkoviq, i cili këto ditë po merr pjesë në Takimet Poetike Ndërkombëtare “Kepi i Shpresës së Mirë –Fahredin Gunga”, në Mitrovicë. Në këtë pritje, që iu bë njeriut të shquar të letrave dhe njërit nga përkrahësit e fuqishëm të pavarësisë së Kosovës, u bisedua rreth problemeve aktuale në fushën e kulturës dhe, veçmas, për nevojën e bashkëpunimit dhe të komunikimit ndërkulturor... Vazhdo

November 3, 2008  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Ministri Beqiri priti shkrimtarin malazias Jevrem Bërkoviq
Tags: , , , ,

Intervistë me gazetarin Mustafë Canka
Mediat e lira janë oksigjen për demokracinë Koha javore: Z. Canka, cila është pozita e gazetarisë sot në Mal të Zi dhe çfarë vendi zë ajo si profesion në shoqëri? M. Canka: Fatekeqësisht, e mjerueshme. Me gishtat e njërës dorë mund tzi numëroni mediat vërtet të pavarura. Puna në mediat në Mal të Zi nuk është më profesion tërheqës, por është bërë tashmë profesion kalimtar. Nga gazetaria largohet çdokush që ka mundësi. Ata që te ne quhen gazetarë janë njerëz që mbajnë diktafonat dhe kamerat, bredhin... Vazhdo

November 3, 2008  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervistë me gazetarin Mustafë Canka
Tags: , , ,

Komisioni për revidimin e implementimit të ligjit mbi kryeqytetin zhvilloi mbledhjen e radhës
Të evidentohen të gjitha problemet Tuz- Komisioni për revidimin e implementimit të Ligjit mbi Kryeqytetin dhe efikasitetin e tij ( për plotësimin e nevojave të KU të Tuzit) ka mbajtur të hënën mbledhjen e radhës në të cilën është kërkuar që kryetari i Kuvendit të KU të Tuzit, Nikollë Camaj ti evidentojë të gjitha problemet që kanë të bëjnë me funksionimin e KU. “Në mbledhjen e Komisionit për revidimin e implementimit të Ligjit mbi Kryeqytetin kemi trajtuar tri gjëra. Në radhë të parë kemi kërkuar... Vazhdo

November 3, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Komisioni për revidimin e implementimit të ligjit mbi kryeqytetin zhvilloi mbledhjen e radhës
Tags: , ,

Guardian:Deripaska ima glavobolje zbog KAP-a
LONDON – Guardian danas posve?uje opširan tekst Crnoj Gori i Olegu Deripaski, vlasniku Aluminijumskog kombinata u Podgorici. Londonski list, kako prenosi BBC na srpskom, konstatuje da Deripaska nigdje nije pod tako snažnom lupom kao u Crnoj Gori, gdje jedna od podružnica njegove metalske imperije ?ini 14 odsto bruto nacionalnog proizvoda i polovinu izvoza zemlje. “Ali omiljenom Putinovom oligarhu Aluminijumski kombinat u Podgorici zadaje glavobolje otkako je prodat pre tri godine”, piše Guardian. Nevolje sa kreditorima... Vazhdo

November 3, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Guardian:Deripaska ima glavobolje zbog KAP-a
Tags:

Rovena Stefa 100000 shikime në Youtube vetëm brenda një muaji!
Mjafton të hedhësh një sy në faqen më të njohur ndërkombëtare të videove muzikore, You tube dhe të klikosh në titullin “Burrë të martuar dashurova”, dhe menjëherë do të shfaqet kënga më e fundit e Rovena Stefës klipin e së cilës ajo e realizoi gjatë verës. Ndërkohë poshtë në të djathtë të videos shfaqet numri i shikimeve që nga lançimi në internet i kësaj kënge, i cili ka thyer rekordet e kësaj vere si kënga më e shikuar në internet brenda një kohe kaq të shkurtër. Çdo minutë komentet pasojnë... Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Manjola nuk heq dorë nga xhinset
Le të lëvizë moda si të dojë, ajo di që xhinset janë tashmë si një lëkurë e dytë për të. Nëse do të pini një kafe në një nga lokalet e bllokut, me siguri mund të ndesheni me këngëtaren e talentuar Manjola Nallbani e cila ka shtëpinë në një nga pallatet e asaj lagjeje. Dhe në veshjen e saj të përditshme, spikasin xhinset por edhe bluzat e zeza. Dhe nuk ka faj sepse i shkojnë shumë. Në fakt nuk është e lehtë të vendosësh të mbash xhinse pasi është një nga veshjet që kërkon trup perfekt që të biesh... Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Manjola nuk heq dorë nga xhinset
Tags:

Page 50 of 211« First...102030...4849505152...607080...Last »