Genta: Shpërthen Skenën! Puthet me një femër
Këngëtarja Genta Ismajli, ka ndezur atmosferën në disko “Rinora 4”. Në këtë koncertë ajo shoqërohej nga “Tingulli 3nt” dhe “Skills”, grup i cili sipas burimeve te një gazeteje Kosovare nuk është i kenaqur me proceduren e votimit dhe perzgjedhjen ne “Kengen Magjike”. Genta shihet në një foto e gjitha e dhënë pas mikrofonit të cilin e do shumë. Atë natë Genta mori edhe një puthje, po jo nga ndonjë mashkull, por prap nga një femër. Gjë që mund te jetë pak me spec për... Vazhdo
Ulqini në vitet e lidhjes shqiptare të prizrenit 1878-1881 (2)
Luftë në shumë fronte kundër vendimeve të Fuqive të Mëdha Shqiptarët ishin të vendosur të kundërshtonin me çdo kusht dorëzimin e territoreve shqiptare dhe ishin të gatshëm që të njëjtat t`i mbronin edhe me armë. Ata deklaronin se do të luftonin jo vetëm kundër ushtrisë së Malit të Zi, por do të qëllonin edhe kundër forcave turke, po qe se ato do të tentonin t`ia dorëzonin tokat shqiptare. Kriza Lindore e viteve 1875-1878, nga një çështje politike, siç ishte për popujt e tjerë, për popullin shqiptar... Vazhdo

December 19, 2008  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Ulqini në vitet e lidhjes shqiptare të prizrenit 1878-1881 (2)
Tags: , , , ,

UBA prezantoi rezultatet e anketës mbi gjendjen e prodhuesve bujqësorë në komunën e Ulqinit – Video
Problem, mungesa e tregut dhe e qendrave të grumbullimit Kryetari i Sektorit të Bujqësisë pranë UBA-s, Mefit Jakupi, ka thënë se ky asociacion, brenda mundësive, do të ndihmojë dhe do të bashkëpunojë me organet kompetente lokale dhe shtetërore për zgjidhjen e problemeve të evidentuara të prodhuesve bujqësorë. Ulqin – Prodhuesit bujqësorë në Komunën e Ulqinit mendojnë se dy problemet më të mëdha me të cilat ata përballen janë mungesa e qendrave të grumbullimit, paketimit dhe ruajtjes së prodhimeve bujqësore,... Vazhdo

December 19, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on UBA prezantoi rezultatet e anketës mbi gjendjen e prodhuesve bujqësorë në komunën e Ulqinit – Video
Tags: , ,

Piperovi?: Neko se šali ili mora nazad u školu – Video
Advokat ulcinjskih porodica Rudovi? i Deli? odgovorio pravnom zastupniku „Ulcinjske Rivijere“ Ulcinj – Ne znam da li da zapla?em dok u saopštenju „Ulcinjske rivijere“ ?itam o neovjerenim fotokopijama ili da se od muke nasmijem nad ?injenicom da neko kome je zemljište dato na koriš?enje, nepozvan i valjda nesvjesno, opstruira ispravljanje nepravde prema porodicama kojima je imovina oteta- navodi se u reagovanju advokata Zorana Piperovi?a na tekst „Pravi vlasnici zemlje bez brige“ objavljenom u prekju?erašnjim „Vijestima“.... Vazhdo

December 19, 2008  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Piperovi?: Neko se šali ili mora nazad u školu – Video
Tags: , , , ,

Hana Cakuli prezanton spotin e ri
Këngëtarja e njohur Hana Cakuli ka prezantuar hitin e saj më të ri “Simbol”. Më këtë këngë këngëtarja ishte prezantuar edhe në festivalin “Kënga Magjike”, ku ishte me çmimi zëri më i mirë. Kënga “Simbol” është një baladë tipike e muzikës së lehtë dashurie dhe konsiderohet si njëra ndër këngët më të mira të realizuar kohëve të fundit. Përndryshe, këngëtarja Hana Cakuli është një këngëtare e re, dhe shumë pak dihet për jetën e saj private. Spoti i këngës “Simbol” është realizuar... Vazhdo
Merr Baladën e Mentor Kurtishit
Njëra ndër këngët e reja të Rovena Stefa “Malli”, është shumë e kërkuar nga adhuruesit e saj, pasi që për një kohë të shkurtër është klikuar në YouTube nga 17,846 adhurues të këngëtarës. Këtë këngë Rovena e ka huazuar nga Mentor Kurtishi. Është pjesë e albumit të fundit të këngëtarës dhe në YouTube është vendosur kah mesi i tetorit. Po ashtu, është një këngë me një tekst ku e gjejnë veten të gjithë, e që vite më parë, për të parën herë e ka kënduar Mentor Kurtishi. Tash e këndon... Vazhdo

December 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Merr Baladën e Mentor Kurtishit
Tags: , ,

Plazhi i Madh mund të tërheqë investitorët më të njohur botërorë
Sipas përfaqësuesve të kompanisë holandeze “Van Den Oever Zaaijer & Partners” Përfaqësuesi i kompanisë “Van Den Oever Zaaijer & Partners”, Pol Van Vijk, ka thënë se projekti i tyre i respekton parimet e zhvillimit të qëndrueshëm dhe përshtatet me ambientin natyror të Plazhit të Madh. Potencialet e Plazhit të Madh mund t`i tërheqin lehtë investitorët më të njohur botërorë, ndërsa këtë hapësirë duhet zhvilluar në pajtim me parimet e zhvillimit të qëndrueshëm, kanë vlerësuar... Vazhdo

December 18, 2008  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Plazhi i Madh mund të tërheqë investitorët më të njohur botërorë
Tags: , , , , , ,

Ubrzo tenderi za Veliku plažu i Adu Bojanu
Premijer ju?e sa saradnicima boravio u radnoj posjeti ulcinju Ulcinj – Premijer Crne Gore Milo ?ukanovi? najavio je ju?e da ?e me?unarodni tender za valorizaciju Velike plaže i Ade biti raspisan za najkasnije mjesec ili dva te da ?e glavnina posla oko realizacije tih projekata biti završena tokom naredne godine. On je rekao da ?e Vlada i Opština Ulcinj u svom dvorištu raditi kao da nema globalne krize i pripremiti sve što je potrebno na opštinskom i državnom nivou za raspisivanje tendera i odabira strateškog partnera. –... Vazhdo

December 18, 2008  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ubrzo tenderi za Veliku plažu i Adu Bojanu
Tags: , , ,

Fuada Nimani na Forumu Ujedinjenih nacija u Ženevi
Ženeva: Govor ministra za zaštitu ljudskih i manjinskih prava Fuada Nimanija na Forumu Ujedinjenih nacija o pitanjima manjina Poštovane Dame i Gospodo, Sa neskrivenim zadovoljstvom što prisustvujem jednom ovakvom skupu, želim da Vas pozdravim u ime Vlade Crne Gore i u svoje li?no ime. Pokuša?u da Vas u narednih nekoliko minuta, uvažene u?esnike skupa, upoznam sa situacijom u Crnoj Gori po pitanju obrazovanja manjina. U Crnoj Gori politika obrazovanja po?iva na principima demokratije, poštovanja gra?anskih i ljudskih prava i obezbje?enja... Vazhdo
Predsjednik Vlade Crne Gore Milo ?ukanovi? boravio u radnoj posjeti Opštini Ulcinj
Audio zapis: Izjava predsjednika Opštine Ulcinj Gzima Hajdinage nakon sastanka sa predsjednikom Vlade Crne Gore Milom ?ukanovi?em… Opširnije Audio zapis: Izjava predsjednika Vlade Crne Gore Mila ?ukanovi?a nakon sastanka sa rukovodstvom Opštine Ulcinj… Opširnije . . VLADA CRNE GORE #gallery-6 { margin: auto; } #gallery-6 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-6 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-6 .gallery-caption... Vazhdo

December 17, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Predsjednik Vlade Crne Gore Milo ?ukanovi? boravio u radnoj posjeti Opštini Ulcinj
Tags: , ,

Page 8 of 211« First...678910...203040...Last »