HTP Ulcinjska Rivijera: Sre?na Nova 2010
Želimo vam sre?nu i uspesnu novu godinu 2010! Sa poštovanjem, HTP Ulcinjska Rivijera  Vazhdo

December 31, 2009  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on HTP Ulcinjska Rivijera: Sre?na Nova 2010
Tags: ,

Gëzuar vitin e ri 2010 nga Klubi Karates”Ulqini” – Video Foklori i vjeter i Anes Malit
Gëzuar Vitin e Ri 2010! Le të jetë ky vit i ri një vit i bekuar që sjell shëndet, paqe e dashuri në jetën tuaj dhe të familjes suaj. Iu plotësofshin të gjitha dëshirat e zemrës dhe paçi vetëm gaz e hare në jetën tuaj. Dhe mos harroni se sado larg nga vendlindja dhe familja që jeta mund t’u ketë hedhur, familja jonë e madhe virtuale do të jetë gjithmonë pranë jush. Jeni gjithmonë të mirëpritur në Karate Klub “Ulqini”. Edhe njëherë Gëzuar Vitin e Ri 2010! Karate Klub “Ulqini”.  Vazhdo
Krivokapiq: Nuk mund të pritet gjatë për shkëmbimin e ambasadorëve me Prishtinën
Kryetari i Kuvendit Ranko Krivokapiq konsideron se kontesti para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë është çështje e Serbisë dhe Kosovës, dhe se Mali i Zi “nuk mund të presë tepër gjatë” që të bëhet shkëmbimi i ambasadorëve me Prishtinën. “Ne kemi dinamikën tonë e cila filloi në tetor të vitit të kaluar me njohjen e Kosovës”, ka konstatuar Krivokapiq, duke theksuar se Mali i Zi duhet të mbrojë para së gjithash interesat e tij nacionale. “Ne duhet të respektojmë vendimet... Vazhdo

December 31, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Krivokapiq: Nuk mund të pritet gjatë për shkëmbimin e ambasadorëve me Prishtinën
Tags: , , ,

Gëzuar festat e vitit të ri 2010 – Video Foklori i vjeter i Ulqinit
Portali Lajmet nga Ulqini sapo mbushi dy vjet. Dy vjetori thonë është një moment krenarie, krenarie për atë që është arritur – ndërsa ne, për këto dy vjet, arritëm shumë. Portali  Lajmet nga Ulqini sot është portali më i vizituar nga ju – me rreth 250.000 vizita në muaj dhe me rreth 1500.000 faqe të shfletuara – ndërsa vazhdon të zhvillohet më një rritje progresive rekorde. Portali Lajmet nga Ulqini prin me vizitueshmëri në Ulqin, ndërsa është ndër top-ueb-faqet në gjuhën shqipe në Amerik,Zvicër,Gjermani,Franc,Australi,Kosovë,Shqipëri,... Vazhdo
Genta Ismajli realizon këngën “Game Over”
Thashethemet dhe ndarja nga i dashuri i saj, Milot Binaku nuk e kanë penguar këngëtaren Genta Ismajli të vazhdojë punën në karrierën e saj. Në një prononcim për Rozë, këngëtarja ka thënë se ka përgatitur këngën e re “Game Over”, me të cilën do të paraqitet nëpër programet e Vitit të Ri. Ndërkaq, e pyetur për thashethemet se ajo është parë në Gjilan me një djalë për të cilin është thënë se është i dashuri i saj i ri, Genta ka thënë: “Unë rri me djem të dajës, me shokë të tezakëve të... Vazhdo

December 31, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags: ,

Gjukanoviq: Pavarësia e Kosovës nuk mund të revidohet
Kryeministri i Malit të Zi Milo Gjukanoviq ka deklaruar se pavarësia e Kosovës nuk mund të revidohet. “Ne nuk shohim shansin që ky rezultat mund të revidohet”, ka thënë Gjukanoviq. Kryeministri malazez ka theksuar se “vetëm po humbet kohë” me tentativat që të anulohet pavarësia e Kosovës. “Prandaj është më racionale, sado e dhimbshme që të jetë, që të tërhiqet viza, për t’u nisur drejt asaj që është shans. Ndërsa shansi është e ardhmja evropiane”, ka vlerësuar Gjukanoviq... Vazhdo

December 30, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gjukanoviq: Pavarësia e Kosovës nuk mund të revidohet
Tags: ,

Gjukanoviq: Opozita nuk është e gatshme për pushtet
Kryetari i qeverisë së Malit të Zi Millo Gjukanoviq konsideron se opozita malazeze nuk është e gatshme që ta marrë pushtetin pas tërheqjes së tij nga politika. Tërheqja ime gjithsesi do të pasojë dhe ata që mendojnë ose kanë menduar se do të jem i përhershëm në politik nuk duhet të kenë frikë. Gjithsesi, nuk duhet të kenë frik mirëpo duhet ta kuptojnë se duhet të përgatitën mirë për funksionet të cilat dëshirojnë ti kenë, theksoi Gjukanoviq. Kryeministri po ashtu vlerësoi se opozita e ka të qartë se... Vazhdo

December 30, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gjukanoviq: Opozita nuk është e gatshme për pushtet
Tags: ,

Ministri Sreten Shkuletiq jep dorëheqje – Video
Ministri i arsimit dhe shkencës Sreten Shkuletiq dha sot dorëheqje në këtë funksion. Ai në konferencë për gazetarë tha se nuk janë krijuar kushtet dhe masë e duhur kritike për implementimin kualitativ të reformës së arsimit në Mal të Zi. Ai theksoi se largohet nga pozita e ministrit me bindje se ka punuar duke respektuar dhe mbrojtur ligjin dhe nuk ka lejuar të bien nën çfarëdo presioni dhe kushtëzimi. TVCG  Vazhdo

December 30, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ministri Sreten Shkuletiq jep dorëheqje – Video
Tags: ,

Cakuli: Od socijale kupovali glasove
Ulcinj – Ve?inom glasova, odbornici u Ulcinju usvojili su ju?e predlog završnog ra?una za prošlu i rebalans budžeta za ovu godinu – od 16,2 realizovano je 5,5 miliona eura. Sekretar za budžet i finansije Fatmir ?eka kazao je da je završni ra?un realizovan više od 95 odsto u odnosu na planirani rebalans, koji je za prošlu godinu iznosio 7,35 miliona eura i istakao da je podgori?ka revizorska ku?a “Reviko” pozitivno ocijenila taj dokument. „Po našem mišljenju, osim za eventualne korekcije koje bi mogle nastati... Vazhdo
Juliana Pasha shkon në “Eurovizion”
Këngëtarja Juliana Pasha me këngën “Nuk mundem pa ty” ka fituar çmimin e parë në Festivalin e Këngës në RTSH, shpërblim i cili, sikur dihet, i mundëson asaj pjesëmarrje dhe përfaqësim të Shqipërisë në Festivalin Evropian të këngës, “Eurovizion”. Në edicionin e tij të 48-të, këngëtarja Pasha ka zënë vendin e parë me votat e dhëna nga juria profesionale e Festivalit. Kënga “Nuk mundem pa ty” është krijuar nga tre emra të njohur të artit shqiptar, si Ardit Gjebrea, që është kompozitor i saj,... Vazhdo

December 29, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Juliana Pasha shkon në “Eurovizion”
Tags:

Page 1 of 30612345...102030...Last »