KK”Ulqini”Blerta Tahiri dhe Dardan Ceka më të mirët e turneut

April 28, 2009   | Sporti / Sport

karate-klub-ulqini_kurorzimi-ne-turneun-_seiken-2009Klubi i karatesë “Ulqini” i pari në renditjen e përgjithshme në turneun internacional të karatesë “Seiken 2009”
Të dielën, më 26 prill 2009 në Podgoricë u mbajt Turneu i 2-të internacional i karatesë “Seiken 2009”, në të cilin klubi i karatesë “Ulqini” arriti një sukses të shkëlqyeshëm, duke marrë të tre titujt më të lartë të garës.
blerta-tahiri_dardan-ceka_kk_ulqini_kurorzimi_seiken-2009Klubi i karatesë “Ulqini” u rendit i pari në renditjen e përgjithshme dhe u shpall klubi më i mirë i turneut, ndërsa dy garuesit e KK “Ulqini” u shpallën garuesit më të mirë të garës: Blerta Tahiri, e cila u kurorëzua me 3 medalje të arta dhe 2 të argjendta dhe Dardan Ceka, i cili fitoi 5 medalje të arta.
Garuesit e KK “Ulqini” arritën të fitojnë plot 114 medalje: 43 medalje të arta, 37 të argjendta, 34 të bronzta dhe 3 kupa – për vendin e parë në plasmanin gjeneral dhe për garuesin dhe garuesen më të mirë.
Në këtë turne, në të cilin morën pjesë 22 klube me mbi 500 garues, KK “Ulqini” u paraqit me 65 garues duke i përfshirë të gjitha gjeneratat. KK “Ulqini” ishte dukshëm më i suksesshëm se sa klubet e tjera pjesëmarrëse. Ai arriti të fitojë 266 pikë dhe me këtë i takoi vendi i parë në plasman gjeneral. Vendi i dytë i takoi KK “Ris” nga Plevla, i cili fitoi 154 pikë, ndërsa në vend të tretë u rendit KK “Onogosht” i Nikshiqit, i cili grumbulloi 138 pikë.
Nga Klubi i karatesë “Ulqini” në këtë Turne me medalje të arta u shpërblyen këta garues: Dardan Ceka – pesë medalje të arta, Viktor Curoviq – katër të arta, me nga tri të arta u kurorëzuan Blerta Tahiri, Seida Suma dhe Radica Dashiq, me nga dy medalje të arta u kurorëzuan Dorian Veliq, Mehmet Gjeka, Liridon Elezi dhe Lumdita Paleviq, ndërsa nga një të artë fituan Petar Barlloviq, Ronald Jacoviq, Gabriel Bytyçi, Diellëza Rama, Jehona Musliq, Albion Duraku, Gentian Kaleziq, Ensar Marshiq, Katarina Marnikoviq, Xheneta Gjeka, Jeton Luka, Lulzim Suma, Angjella Marnikoviq, Ramazan Gjeka, Gentiana Kuqi, Petar Maroviq dhe Blerim Sukaliq.karate-klub-ulqini_kurorzimi-ne-turneun-_seiken-2009_podgoric
Përveç këtyre medaljeve këta garues u kurorëzuan edhe me medalje të tjera.
Me nga disa medalje të tjera u shpërblyen edhe këta garues: Aleksandar Jevriq, Adnan Kuqi, David Simoni, Bledar Seferi, Enis Rexha, Blendar Kabashi, Ardit Boleviq, Mark Daboviq, Ibrahim Zogaj, Shpëtim Gjeka, Izabela Ivanoviq, Andrea Llukiq, Nderim Cuca, Admir Luka, Edmond Aliq, Granit Rexha, Diamant Rexha, Gabriella Junkoviq, Arbenita Çobi, Nermin Suma, Enis Shaba, Teufik Shurdha, Darko Dashiq, Adnan Kurmemi, Ardit Gjeka, Pavle Pecoviq, Xhemale Elezi, Antigona Rama, Ilir Muja, Liridon Tula, Dragolub Dashiq, Sandro Pecoviq dhe Blerim Veliq.

SHËRBIMI PËR MARRËDHËNIE ME PUBLIKUN
I KLUBIT TË KARATESË “ULQINI”

Video  më 26 prill 2009 në Podgoricë  nga Turneu i 2-të internacional i karatesë “Seiken 2009”

YouTube Preview Image

Apatin, Aran?elovac, ?uprija, ?a?ak, ?apljina, ?itluk, ?abac, ?ipovo, ?iroki Brijeg, ?ep?e, ?ivinice, Ba?ka Palanka, Banja Luka, Banovi?i, Be?ej, beograd, Biha?, Bijeljina, Bor, Bor?a, Bosanska Gradi?ka, Bosanska Krupa, Bosanski ?amac, Bosanski Brod, Bosanski Novi, Br?ko, Bu?im, Bugojno, Cazin, Crna Gora, Derventa, Doboj, Donji Vakuf, Drvar, Dubrovnik, Fo?a, Fojnica, Glamo?, Gora?de, Gornji Milanovac, Gornji Vakuf, gostivar, Gra?anica, Grada?ac, Gradiska, Grahovo, Had?i?i, Ilid?a, In?ija, Jablanica, Jagodina, Jajce, Kakanj, Kalu?erica, Kikinda, Klju?, Konjic, Kotor Varo?, Kragujevac, Kraljevo, Kru?evac, Kula, Kupres, Lakta?i, Lazarevac, Leskovac, Livno, Ljubinje, ljublana, Ljubu?ki, Loznica, Lukavac, Maglaj, Mladenovac, Modri?a, montenegro erlajnz, mostar, Mrkonji? Grad, Neum, Ni?, Novi Pazar, Novi Sad, Novi Travnik, Obrenovac, Od?ak, ohrid, Ora?je, Pale, Pan?evo, Para?in, Pirot, Po?arevac, Podgorica, Priboj, Prijedor, Prokuplje, Prozor, pula, rijeka, Ruma, Sanski Most, Sarajevo, Senta, serbija, sibenik, skopje, Smederevo, Smederevska Palanka, Sokolac, Sombor, split, Srebrenica, Srebrenik, Sremska Mitrovica, Stolac, Struga, Subotica, Temerin, Tesli?, tetovo, Travnik, Trebinje, tuzla, U?ice, ulcinj, Valjevo, Velika Kladu?a, Vi?egrad, Visoko, Vitez, Vogo??a, vojvodina, Vranje, Vr?ac, Vrbas, zadar, Zagreb, Zaje?ar, Zavidovi?i, Zenica, Zrenjanin, Zvornik,copacabana ulcinj, h?tels, hotel ulqin, Kosova, Mali i Zi, Maqedonija, Montenegro, montenegro tourisme plage, montenegro ulcinj, Shpallje Falas, Shpallje Falas per shitjen e shtepis se juaj, Shpallje Falas per villat e juaj, Shpallje Falas Real Estate, Shpallje Falas turistike, shqiperija, tourisme, Ulci?, ulcinj, ulqin, ulqin hotel, ulqini, ulqini 2007,Ada Bojana, Alba?czyk, Cita di Dolcino, Copacabana, Czarnog?ra, Czarnog?rzec, Don Kichota, Ma³a Pla?a, Mandra, MIGUEL DE SERVANTES, p?³wyspy Marjan, Pla?a Valdanos, Rzeka Bojana, Shas / ?as / Sva?, Ulci?, Ulcinjsk¹ Riwier?, Wielka Pla?a, Wyspa Bojana,GORA,??????????,???????,??????????, ?ern? Hora,TO ULCINJ / ULQIN,MONTENEGRO, Czarnog?ra, Muntenegru, ????? ????, Montenegr?,villa ? louer ? ulcinj, location de vacance, location saisonni?res, louer chambres,location de vacance, Locations vacance, h?bergements vacances, locations villa, logements de vacances, location maison avec piscine, Location vacance, locations de vacance, h?bergements de vacances, location, locations entre particulier, logements vacance, vacances ? Mont?n?gro - location ? Ulcinj ,location de bigorre,Albaniku, Artana, Bujanoci, Burimi, Dardana, Dardan?, De?an, Dibra, Drenas, Drenasi, Ferizaj, Ferizaji, Fush? Kosova,Besplatni internet oglasi,Besplatni oglasi,besplatni mali oglasi,besplatni turisti?ki oglasi,oglasi, usluge, turizam,Turisti?ke usluge,Doma?i turizam,Besplatni Oglasnik,Brzi Oglasi Besplatno,Besplatno OglasavanjeTurizam,besplatni oglasi sa slikom,Turisticki informator besplatni,li?ni-oglasi,BESPLATNI Turisticki OGLASI SA SLIKAMA,BESPLATNI Turisticki Oglasi saVideom,turisticki smestaj oglasi,Turisti?ki vodi? balkana,BESPLATNA REZERVACIJA SMESTAJA,Postavite besplatno Vas oglas,FREE TOURIST GUIDES,Izdavanje-Turizam oglasi,Balkan Turisticki vodic,shpallje turistike falas,Shpallje Falas,Shpallje falas per Komplekse Turistike,Lajmerime,Njoftime,shpallje shqip per shqiptaret ne shqiperi kosova maqedoni,mal te zi,Fush? Kosov?, Gjakova, Gjakov?, Gjilan, Gjilani, Gostivari, Istog, Istog•, Ka?anik, Ka?aniku, Kastrioti, K?r?ova, Klina, Klin?, Kumanova, Leposaviq, Leskovci, Likova, Lipjan, Lipjani, Malisheva, Malishev?, Manastiri, Medvegja, Mitrovica, Mitrovic?, Novob?rd?, Obiliq• Rahovec, Ohri, Peja, Pej?, Podujeva, Podujev?, Presheva, Prishtina, Prishtin?, Prizren, Prizreni, Rahoveci, Sharri, Sharri (Kosov?), Shkupi, Sht?rpca, Sht?rpc?, Shtime, Sk?nderaj, Struga, Tetova, Theranda, Therand?, Triumf Riza, Veleshta, Viti, Vitia, Vushtrri, Vushtrria, Zubin Potok, Zubin Potoku, Zvecan, Zve?ani,Struga,Gostivari,Gostivar,Ker?ova,Tirana,Durr?si,Elbasani,Shkodra,Tuzi,Vlora, Kor?a,Fieri,Berati,Lushnja ,Kavaja,Pogradeci,La?i,Gjirokastra,Patosi,Kruja,Ku?ova,Kuk?si,Lezha,Saranda,Peshkopia,Burreli,C?rriku,?orovoda,Shijaku,Librazhdi,Tepelena,Gramshi,Poli?ani,Bulqiza,P?rmeti,Fush?Kruja,Kamza,Rr?sheni,Ballshi,Mamurrasi,BajramCurri,Erseka,Peqini,Divjaka,Selenica,Bilishti,Roskoveci,Puka,Memaliaj,Rrogozhina,Ura Vajgurore,Himara,Delvina,Vora,Kopliku,Maliqi,P?rrenjasi,Kruma, Libohova,Orikumi,Fush?-Arr?za,Sh?ngjini,Rubiku,Miloti, Leskoviku,Konispoli,K?lcyra,Krasta,K?rraba,Manastiri,Hara?ina,Likova,Prilepi,Zajazi,Vrap?ishti,Bogovin?,

2