Bisedë me Ali Rexhën, drejtor i organizatës turistike të Ulqinit
Ulqini duhet ta definojë pozitën e vet në turizëm Referencat dhe përvoja ime më kanë inkurajuar që t’i qasem kësaj sfide e cila kërkon shumë seriozitet dhe përkushtim. Do të përpiqem dhe do të obligoj veten para qytetarëve dhe para politikës të dëshmoj se nuk është gabuar në emërimin tim. Kjo mbetet për t’u dëshmuar. E ardhmja, sidoqë të jetë, unë edhe përkundrejt këtyre gjykimeve, por edhe paragjykimeve, do të ngritem mbi çdo suprimim dhe do të jem bashkëpunëtor i mirë qoftë për politikën të... Vazhdo

November 18, 2009  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Bisedë me Ali Rexhën, drejtor i organizatës turistike të Ulqinit
Tags: , , ,

Politika si fatalizëm në Ulqin
Kategoritë e reja të realitetit Vetëm nën presionin e opinionit kritik dhe të qytetarëve të angazhuar edhe në këtë qytet do të arrihet puna ekipore, strategjia e përbashkët dhe vizionet për të ardhmen. Të gjitha kombet e suksesshme dhe qytetet e zhvilluara zhvillohen në këtë mënyrë. Do të doja që një gjë e tillë të na ndodhë edhe neve. Ia vlen të angazhohemi për mirëqenien e të gjithëve. Në qytetin tonë pothuajse është bërë rregull që kur dikush dëshiron të diskutojë me ju në lidhje me politikën,... Vazhdo

November 18, 2009  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Politika si fatalizëm në Ulqin
Tags:

Zajmina i thotë ‘po’ Valton Krasniqit, pasi dështon me Bleron
Janë takuar bashkë në një koncert në Kosovë dhe kanë vendosur për një duet të fortë, që të pëlqehet jo vetëm në Shqipëri por dhe në diasporë. Këngëtari që jeton në Zvicër, Valton Krasniqi, sapo ka përfunduar pushimet në Milano dhe ka filluar punën për këngën e re me Zajminën. Ka vendosur ta ftojë në këtë duet, pasi bëhet fjalë për një këngë shumë të mirë, të punuar nga vetë ai. Tekstin e ka shkruar Rozana Radi, ndaj ende nuk është vendosur se cili do të jetë titulli i përfundimtar i këngës... Vazhdo
Në organizimin e Rrjetës Alfa me 19.11.2009 mbahet ligjeratë me temë “Rruga e Shqipërsë në NATO dhe implikimet e saj në rajon”
Në organizimin e Rrjetës Alfa me 19.11.2009 mbahet ligjeratë me temë “Rruga e Shqipërsë në NATO dhe implikimet e saj në rajon” Ligjërues: Sh.T. Z. Tonin Beci, Ambasadori Shqipërisë në Mal të Zi Biblioteka e qytetit, Ulqin me 19.11.2009 në ora 11.30. *** O organizaciji Alfa Centra 19.11.2009 odrzava se Predavanje na temu “?lanstvo Albanije u NATO i implikacije na region” Predava?: NJ.E. Tonin Beciji, ambasador Albanije u Crnoj Gori Gradska biblioteka Ulcinja, 19.11.2009 u 11:30 ?asova. #gallery-1 { margin:... Vazhdo
Geführte Tour mit dem Wohnmobil nach Montenegro! Zum Reiseziel Campingplatz ” Tropicana Beach” in Ulcinj!
Description de camping Tropicana Beach Ulcinj Montenegro Geführte Tour mit dem Wohnmobil nach Montenegro! Zum Reiseziel Campingplatz ” Tropicana Beach” in Ulcinj! Geführt wird die Hinfahrt nach Ulcinj! Die Rückreise muß jeder allein wieder antreten, weil jeder kann bleiben, solange er möchte!! Termine 25.05.2010 oder 14.09.2010 Reiseablauf: • Treffpunkt ist der Wohnmobilstellplatz in 56338 Braubach / Rhein. • Beginn der Fahrt über Bayern (Sülzemoos) zum Wohnmobilstellplatz. Dort kann auch das Anschlußtreffen erfolgen. ... Vazhdo
Inicohet hapja e Konsulatës së Shqiperise në Ulqin
KONFERENCË PËR MEDIA – 17.11.2009 Nr. 294/09 INICOHET HAPJA E KONSULATËS SË SHQIPERISE NË ULQIN Në sajë të  bashkëpunimit intensiv te Malit te Zi dhe Shqipërisë viteve të fundit janë edhe vizitat e shpeshta të niveleve te larta ku duhet theksuar vizitën e presidentit Bamir Topi në shtator dhe zëvendëskryeministrit dhe ministrit te punëve të jashtme Ilir Meta dite me parë ne Podgoricë. Nuk ka dileme se ne takimet e tilla janë trajtuar një gamë e gjerë temash që është shprehje konkrete e bashkëpunimit shumëpalësh... Vazhdo
Bošnja?ka stranka formirala Opštinski odbor u Ulcinju
Dogodine i u lokalnom parlamentu Bošnja?ka stranka formirala je ju?e Opštinski odbor u Ulcinju, a za njegovog predsjednika izabran je Alen Abazovi?. Za ?lanove OO BS Ulcinj na izbornoj skupštini izabrani su Omer Skrobanovi?, Muamer Raš?i?, Safet Resulbegovi?, Jupo Rastoder, Mesud ?uturi?, Edis Sijari?, Sado Mustafi? i Elvir Niko?evi?. Predsjednik BS i ministar bez portfelja Rafet Husovi? najavio je da ?e u narednom periodu biti u potpunosti zaokružena partijska infrastruktura. Kako je dodao, u svim opštinama u kojima žive pripadnici... Vazhdo

November 16, 2009  :: news :: Comments Off on Bošnja?ka stranka formirala Opštinski odbor u Ulcinju
Tags: ,

Ulcinj: Il mostro capitalista continua a divorare il Montenegro
Milioni di metri di area costiera dati in appalto a Ulcinj, in cambio di investimenti miliardari. “Un modo per uscire dalla crisi”, dice il governo montenegrino. “Un modo per fare i soliti sporchi affari, e per il lucro di pochi, a danno dell’ambiente e di tutta la popolazione”, rispondono molti abitanti del luogo. Dopo aver bandito una gara [d’appalto internazionale] per la valorizzazione dell’insenatura di Valdanos, [Montenegro meridionale], il parlamento montenegrino ha deciso di dare in appalto, [nella... Vazhdo

November 16, 2009  :: Bota :: Comments Off on Ulcinj: Il mostro capitalista continua a divorare il Montenegro
Tags: , , , ,

Këngëtarja Arta Bajrami flet për martesën e saj
Ajo është njëra prej këngëtarëve që më së paku ka pushuar gjatë këtyre viteve. Çdo vit me nga një album! Çdo vit me ka disa spote! Kjo është Arta Bajrami, e cila në një intervistë për Rozë thotë se punon shumë, ndërkaq shprehet se edhe në jetën e saj bashkëshortore është shumë e lumtur. E porsamartuar me Jimmi-in, Arta thotë se nuk i dihet dhe së shpejti ajo edhe mund të bëhet mama… Sapo jeni martuar…Si po ju duket jeta në çift? Shumë mirë, është diçka ndryshe, është komplet jetë... Vazhdo

November 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Këngëtarja Arta Bajrami flet për martesën e saj
Tags: ,

Çiljeta Xhilaga në lokal me një djalë të panjohur!
Këngëtarja seksi, Çiljeta Xhilaga është shpesh pjesë e lokaleve të natës në kryeqytet, ku edhe nuk përton të ngrihet për të kërcyer. Por, ndryshe nga herët e tjera, paparaci ynë e ka kapur atë teksa ishte duke kërcyer jo me djalin e zemrës, por me një tjetër. Nuk e dimë ende se cili është djali që i ka mbushur mendjen Çiljetës për të kërcyer së bashku, por një gjë na bën të dyshojmë: ku ndodhet Romeo në ato çaste? Ndoshta i dashuri i këngëtares edhe këtë herë nuk ka preferuar që ta shoqërojë... Vazhdo

November 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çiljeta Xhilaga në lokal me një djalë të panjohur!
Tags: ,

Page 20 of 307« First...10...1819202122...304050...Last »