Afërdita Dreshaj raporton shumë trafik
“Shumë trafik” titullohet kënga e re Afërdita Dreshajt dhe është një prej surprizave të këtij fundviti. Kënga është e rrymës pop-folk, në të cilin e gjen shumë mirë veten këngëtarja Dreshaj. Është një këngë e thjeshtë, me një tekst paksa të çuditshëm, por që zor se të hiqet nga mendja dhe qysh tani publiku ka nisur ta pëlqejë. Kjo është prova e radhës e Afërdita Dreshajt për të hyrë seriozisht në skenën e muzikës shqiptare, pasi ajo është e njohur më shumë si modele e pistave të modës.... Vazhdo

December 26, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita Dreshaj raporton shumë trafik
Tags:

Çiljeta: Me emrin tim sulmojnë PD
Çiljeta: Me emrin tim sulmojnë PD,Qetsori: S’më duan klanet në atë parti Nuk i ka bërë ende 25 vjeçe dhe është më e reja në listën e 100 fituesve në Këshillin Kombëtar të PD-së. Edhe pse nuk do ta lërë skenën, nuk e mohon që jeta i ka ndryshuar. Në këtë intervistë tregon gjithçka se si u gjend në politikë dhe ku synon të shkojë. Cila është njohja me Kryeministrin Berisha, komentet që i janë bërë për ta sulmuar, ndërsa pohon se lidhja e saj 5 vjeçare e dashurisë vazhdon ende Çiljeta tashmë je... Vazhdo

December 26, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çiljeta: Me emrin tim sulmojnë PD
Tags:

Arijeta Zati fiton bursën për vitin 2010
Të merkuren me datë 23.12.2009 në villen “Gorica” në Podgoricë nga komiteti olimpik i Malit të Zi u bë ndarja e çmimeve për sportistët më të mirë për vitin 2009, si dhe ndarja e bursave për sportistët me suksese më të larta. Çmimet u ndanë nga kryetarai i komitetit olimpik në Mal të Zi, z. Dushan Simonoviq. Arijeta Zati garuesja nga klubi i Taekowndo-së Ulqini fitonë bursen gjegjësisht stipendionin e cila shpërblehet si garuesja më e mirë në sportin e Taekwondo-së për vitin 2009. Ajo me rezultaten e arritura... Vazhdo
Taekwondo Ulqini merr 4 çmime nga Komuna e Ulqinit
Të premtem me datë 25.12.2009 në shtëpin e kulturës nën organizimin e komunës së Ulqinit u bë ndarja e çmimeve për sportistët e qytetit tonë. Në mesin e shumë klubeve sportive ishte edhe klubi i Taekwondo-së Ulqini i cili merr 4 çmime. Nga klubi i Taekwondo-së Ulqni garuesi Mersudin Kurti vlerësohen si sportisti më me perspektiv, ndërsa Besnik Shata garuesi më i mirë. Klubi i Taekwondo Ulqini fiton çmimin si klubi më me perspektiv i qytetit tonë, dhe kryetrajneri Fikret Dushku shpërblehet poashtu më një mirënjohje... Vazhdo

December 26, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Taekwondo Ulqini merr 4 çmime nga Komuna e Ulqinit
Tags: , , , , ,

Na ulcinjskom lokalitetu Možura predvi?ena je gradnja vjetroelektrane
Ministarstvo ekonomije traži investitora za gradnju vjetroelektrana Podgorica (Mina-biznis) – Ministarstvo ekonomije pozvalo je zainteresovane investitore da dostave ponude za izgradnju vjetroelektrana i zakup zemljišta u državnoj svojini na lokalitetima Možura i Krnovo. Na ulcinjskom lokalitetu Možura predvi?ena je gradnja vjetroelektrane instalisane snage do 46 megavata, a na nikši?kom Krnovu do 50 megavata. Zemljište se daje u zakup na 20 godina. Pravo u?eš?a na tenderu imaju doma?e i strane kompanije, kao i konzorcijumi,... Vazhdo

December 26, 2009  :: news :: Comments Off on Na ulcinjskom lokalitetu Možura predvi?ena je gradnja vjetroelektrane
Tags:

Poslanik Dps-sa Ljui? Škrelja oponira Dinoši: Ovo je crnogorsko
Ulcinj – Šef ulcinjskog DPS-a i poslanik u Skupštini Crne Gore Ljui? Škrelja kazao je da misli da je ministar za ljudska i manjinska prava Ferhat Dinoša loše preveden ili pogrešno citiran kada je rekao da su teritorije na kojima žive Albanci u Crnoj Gori albanske. Dinoša je ranije za albanske medije kazao da niko u Crnoj Gori ne negira da Albanci žive na svojim etni?kim teritorijama, ali da je malo dokumenata kojima bi to potvrdili. On je pojasnio da mnogi Albanci u Crnoj Gori nemaju tapije da je zemlja koja sada pripada... Vazhdo
Urime me rastin e Krishtlindjeve
Me rastin e festave të Kërshëndellave , arqipeshkvit të Tivarit Zef Gashi klerit katolikë si dhe të gjithë besimtarëve këtë festë ua uruan presidenti i Malit të Zi Filip Vujanoviq, kryetari i Kuvendit Ranko Krivokapiq , kryeministri Millo Gjukanoviq, ministri për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut dhe të pakicave Ferhat Dinosha , kryetari i Komunës së Ulqinit Gezim Hajdinaga, kryetari i Komunës Urbane të Tuzit Smajl Maliq Çunmulaj , pastaj kryetari i Këshillit Nacional shqiptarë Tahir Tahiri si dhe udhëheqësit... Vazhdo

December 24, 2009  :: Rajoni / Region :: Komente (2)
Tags:

Roqen: Njohja e Kosovës punë e kryer
Mali i Zi nuk ka arsye që të presë vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë për të vendosur marrëdhënie diplomatike me Kosovën, ka thënë Ministri malazez i Punëve të Jashtme, Milan Roqen. “Ky është një tregim i përfunduar. Kur e njihni një vend, atëherë është logjike faza tjetër – vendosja e marrëdhënive diplomatike”, ka thënë Roqen për gazetën “Vijesti”. “Kur kemi vendosur për njohjen e Kosovës, jemi udhëhequr nga mendimi shumicë i BE-së. Edhe... Vazhdo

December 24, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Roqen: Njohja e Kosovës punë e kryer
Tags: ,

Gëzim Hajdinaga uron besimtaret per Krishtlindjet
Me rastin e festës së  Krishlindjeve, kryetari i Komunës së Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga, deputeti Luigj Shkrela dhe zyrtarë të tjerë të  Komunës vizituan kishën e Shtojit ku u takuan me famulltarin e kishës Don Franin. Me këtë rast u shkëmbyen urime të ndërsjellta dhe u vlerësua puna e pushtetit vendorë si dhe harmonia fetare që ekziston ndërmjet komuniteteve të qytetit tonë. Në këtë Ditë  feste kryetari Hajdinaga u përcjell përmes mediave të gjithë  besimatarëve katolik urimet më të përzemërta:... Vazhdo

December 24, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Gëzim Hajdinaga uron besimtaret per Krishtlindjet
Tags: , , , , ,

Mali i Zi, shqiptaret pa prona
Askush nuk e mohon ekzistencen e shqiptareve ne trojet e tyre etnike ne Mal te Zi, por pak dokumenta hipotekore ka per ta vertetuar kete. Shqiptaret e ketij vendi shume pak jane pronare te tokes. Ministri shqiptar i Pakicave Kombetare ne qeverine e Malit te Zi, Ferhat Dinosha thote se kjo nodh edhe per shkak te kufizimeve ligjore. “Ligji flet per te drejten e kthimit te pronave qe ne 43-shin e kendej, por nuk kemi shqiptare te cilet do te kishin dokumenta qe mbulojne pronesine, keshtu qe veshtire se do t’ia dalin”, deklaron Dinosha.... Vazhdo

December 24, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Mali i Zi, shqiptaret pa prona
Tags: ,

Page 3 of 30712345...102030...Last »