Ulcinjani se danas sa sjetom sjećaju zlatnih vremena
Od Evrope do provincije U čudesnom sudaru triju civilizacija, kapitalizma i komunizma, modernog i tradicionalnog i bogatog i nemaštine, Ulcinj je tih sedamdesetih godina prošlog vijeka promovisan u vodeći turistički centar Crne Gore i Balkana. Rado se sjećajući tih vremena, dugogodišnji direktor u „Ulcinjskoj rivijeri“ Ruždo Karamanaga kaže da su Ulcinjanima na hotelima i usluzi zavidjeli čak i Dubrovčani. Sjeća se da su se građevinski i turistički bum, koji su pogodili Ulcinj početkom sedamdesetih godina, poklopili... Vazhdo

December 31, 2010  :: news :: Comments Off on Ulcinjani se danas sa sjetom sjećaju zlatnih vremena
Tags: ,

Happy New Year 2011 – Ulcinj Tourist Organization
Ulcinj Tourist Organization – Happy New Year 2011 Organizata Turistike e Ulqinit – Gëzuar vitin e ri 2011 Turistička organizacija Ulcinja – Srecna nova godina 2011  Vazhdo
Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri
Ditët aktuale të këtij fund-viti është duke i kaluar për pikë të qejfit. Ka dy javë që këngëtarja Hana Cakuli është “larguar” tërësisht nga bota e muzikës, mediat dhe gjithçka që e karakterizonte jetën e saj artistike, për të përmbyllur këtë vit me pak pushim e kujdes ndaj familjes. Thotë se po ndihet mirë dhe se vendimin për tu shkëputur për pak javë nga angazhimet muzikore e ka marrë në momentin e duhur. “Përderisa i gjithë viti ka qenë shumë i angazhuar dhe kam pas shumë angazhime në të... Vazhdo

December 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri
Tags: , ,

Art Club Ulcinj: Podsjećanje na dvije decenije rada
U Ulcinju obilježen jubilej „Art Cluba” Ulcinj – “Art Club” koji osnovan prije 20 godina od strane istaknutih stvaralaca i intelektualaca uglavnom iz Ulcinja, obilježio je svoj jubilej dvodnevnim kulturnim programima u Gradskoj biblioteci Ulcinja. Prvog dana manifestacije pod nazivom “Kultura Albanaca u Crnoj Gori-2010”, promovisane su knjige književnika: Hadži Šabanija, Antona Gojčaja i naučnika Nailja Drage. O knjizi Hadži Šabanija “Jam ai që nuk jam” (Jesam onaj koji nijesam) govorio je književni kritičar... Vazhdo

December 31, 2010  :: news :: Comments Off on Art Club Ulcinj: Podsjećanje na dvije decenije rada
Tags: ,

Hajdinaga: Telegram urimi kryeministrit Llukshiq
Kryetari i Komunës së Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga i dërgoi sot një mesazh urimi z.Igor Lukshiq me rastin e zgjedhjes në detyrë të lartë të kryeministrit të vendit. I nderuar z.Llukshiq, Më lejoni që në emër të qytetarëve të Ulqinit dhe në emrin tim personal t’ju dërgoj urimet më të përzemërta me rastin e zgjedhjes tuaj në postin e kryeministrit të Malit të Zi. Shpreh bindjen time që përvoja juaj e politikanit dhe zyrtarit të shtetit do të dij që të përmbushë objektivat që i ka vënë vehtes dhe me sukses... Vazhdo

December 30, 2010  :: Politika :: Comments Off on Hajdinaga: Telegram urimi kryeministrit Llukshiq
Tags: , , ,

Amir Sukaliqi: Kamerman Ulqinak qe thyeu rekordet ne SHBA
Interviste e z. Amir Suka, Drejtor i Programit te Alba Life TV Amir Sukalic eshte Drejtor i Programit te Televizionit Alba Life Inc. Ai eshte njekohesisht dhe themelues e producent i studjos Albapro, e cila eshte specializuar per dasma dhe vidio muzik.  Eshte fitues i 2 çmimeve prestigjioze “EMMY” per editim ne Televizion dhe per firmen e tij te preferuar per dasmat moderne.  Ka mbaruar “Kingsborough Community College” per Broadcasting dhe si editor filmi ne Shkollen e Artit ne Manhattan.  Z.Suka eshte Senior director i fotografise... Vazhdo
Mešihat: Traže da im se vrati oduzeto
Podgorica, (MINA) – Islamska zajednica Crne Gore zatražila je večeras da joj se vrati vlasništvo nad vakufskim parcelama u Valdanosu, ocjenjujući da se ne može isključiti iz procesa restitucije maslinjaka na tom području. „Islamska zajednica Crne Gore ne može se izuzeti iz procesa restitucije maslinjaka u Valdanosu, jer je na tom području eksproprisano 2,2 hiljade stabala maslina koje su do oduzimanja bile u vlasništvu Vakufa Islamske zajednice“, navedeno je u saopštenju dostavljenom agenciji MINA. Dodaje se da Islamska... Vazhdo

December 28, 2010  :: news :: Comments Off on Mešihat: Traže da im se vrati oduzeto
Tags: , , ,

Alban Skenderaj tregon arsyet e humbjes
Aurela Gaçe mori çmimin e parë në edicionin e 49-të të Festivalit të Këngës në RTSH, duke fituar kështu të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovizion”. Orakulli për Alban Skënderaj dhe Miriam Canin nuk doli i saktë. Gjithçka që u përfol para festivalit se ky duet do të ishte fituesi i tij, ra poshtë. Një ditë pas finales së konkursit të këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, këngëtari i njohur, Skënderaj duket jo pak i zhgënjyer nga vlerësimi i jurisë për të. I pyetur nga Gazeta Shqiptare,... Vazhdo
Zbulohet gjinia e bebes…Alketa Vejsiu, pret DJALË!
Prezantuesja e famshme, Alketa Vejsiu është duke shijuar tashmë prej disa muajsh ndjesinë e të qenit shtatzënë për herë të dytë. Vetë Vejsiu e ka pranuar në një prononcim që ka dhënë për “Bluetooth” pak kohë më parë, se emocionet që është duke përjetuar në këto momente janë thjesht të papërshkrueshme. Pas lajmit së shtatzënisë, të gjithë ishin kurioz të mësonin gjininë e fëmijës, dhe “Bluetooth” zbulon sot se Alketa po pret një djalë. Ky lajm ka gëzuar pa masë të gjithë familjarët... Vazhdo

December 28, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbulohet gjinia e bebes…Alketa Vejsiu, pret DJALË!
Tags: , ,

Tuna,me foto të reja e seksi
Tuna gjithmonë ndryshe në skenë. Joshëse edhe pse shërben performancën e një vajze të fortë. Altuna Sejdiu, 25vjecare nga Shkupi, që njihet në Shqipëri njësoj si në Maqedoni e Kosovë me emrin Tuna, ka krijuar imazhin skenik të vajzës çapkëne. Tuna gjithmonë ndryshe në skenë. Joshëse edhe pse shërben performancën e një vajze të fortë. Altuna Sejdiu, 25vjecare nga Shkupi, që njihet në Shqipëri njësoj si në Maqedoni e Kosovë me emrin Tuna, ka krijuar imazhin skenik të vajzës çapkëne. Tuna ka arritur të... Vazhdo

December 28, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: , , , ,

Page 1 of 15612345...102030...Last »