News of Basketball team Ulcinj – Lov?en 64:57

March 1, 2010   | Sporti / Sport

PRVA LIGA KOŠARKAŠA (18. KOLO)

Ulcinj – Dvorana: SC “Bratstvo jedinstvo”. Gledalaca: 900. Sudije: Šundi?, Šanjevi? (Podgorica), Ki?ovi? (Bar). Rezultat po ?etvrtinama: 12:19, 17:14, 21:9, 14:15.

Ulcinj: Latkovi? 5, Tomaševi?, Tepav?evi? 21, Krstovi?, R. Ivanovi? 2, Mi?eti?, ?urkovi? 17, Rajovi? 6, A. Ivanovi?, Jovanovi? 2, Lalovi? 11, ?ukanovi?.

Lov?en: Stojanovi? 7, Lali?, Kuvelji?, Miloševi? 2, Ivanovi? 4, Pelki? 4, Bori?i? 4, Kandi? 13, Lopi?i?, Pavli?evi? 3, Dubljevi? 11, Popovi? 9.

U duelu koji je odlu?ivao o prvom mjestu, Ulcinj je ssavladao Lov?en. Cetinjani su od starta poveli i prednost ?uvali do 25. minuta, kada je Ulcinj poveo 41:38, a na kraju tre?e dionice bilo je 50:42. U posljednjih 10 minuta izabranici Dragana Radovi?a sa?uvali su prednost.

PRVA LIGA KOŠARKAŠA – 16. KOLO

Ulcinj – Dvorana: OŠ “Maršal Tito”. Gledalaca: 500. Sudije: Lepeti? (Herceg Novi), Rai?evi? (Bijelo Polje), Markovi? (Cetinje). Rezultat po ?etvrtinama: 24:24, 15:15, 27:24, 24:18.
Ulcinj: Latkovi?, Tomaševi? 10, Tepav?evi? 11, Ivanovi?, Mi?eti?, ?urkovi? 27, Rajovi? 9, Jovanovi?, Lalovi? 22, ?ukanovi? 11.
Mogren: Fati? 7, Ivanovi? 3, Vukovi?, Petri? 8, Kunji? 6, Paladin 2, Niki? 21, Boškovi? 9, Peki?, Mari?i?, Milošev 1, Radulovi? 24.

Ulcinj je opravdao ulogu favorita protiv Mogrena, ali je teško stigao do bodova. Doma?i tim je vodio u ve?em dijelu me?a, Budvani konstantno hvatali priklju?ak. U posljednjih pet minuta izabranici Dragana Radovi?a su poja?ali ritam i stigli do 12. pobjede u sezoni.

PRVA LIGA KOŠARKAŠA (15. KOLO)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 700. Sudije: Ruteši? (Nikši?), Dragojevi?, Koljenši? (Podgorica). Rezultat po ?etvrtinama: 14:23, 20:16, 22:17, 24:25.

Jedinstvo: Dragi?evi? 13, Mušovi?, Lekovi? 7, Milji? 15, Kova?evi?, Omerovi? 13, Baba?a 4, Halilovi?, Grdini? 11, Nedovi? 6, Ljui? 11, Šekularac.

Ulcinj: Latkovi? 10, Tomaševi? 3, Tepav?evi? 6, Mi?eti?, ?urkovi? 23, Rajovi? 2, Krstovi?, Jovanovi? 5, Lalovi? 24, ?ukanovi? 8.

Predvo?eni novim trenerom Slobodanom Klipom, košarkaši Jedinstva su u zanimljivom me?u poraženi od Ulcinja. Gosti su dobro otvorili susret i po?etkom drugog perioda imali 11 poena prednosti, ali su Bjelopoljci brzo smanjili pa je rezultat na poluvremenu iznosio 34:39.
U tre?oj ?etvrtini košarkaši Jedinstva bili su bolji pa su uspjeli da izjedna?e, a u posljednjih 10 minuta vodila se velika borba. Boris Lalovi? je u samom finišu iskoristio slobodna bacanja i donio pobjedu svojoj ekipi. Iako su utakmici sudili iskusni arbitri, na kraju su ispra?eni zvižducima jer su oštetili doma?i tim.