Gëzuar vitin e ri nga fëmijet e Anës së Malit!!!
Sot pranë zyrave të Lëvizjes Perspektiva, u krijua një atmosferë e ngrohtë me fëmijet e veshur me rrobat e baba dimrit.Fëmijët festuan njëri me tjetrin, uruan dhe vallëzuan me shpresen se Viti i Ri, do të jetë një vit që do t’u plotësojë dëshirat e tyre.Me shpresen se ndokush do të vërejë shikimet e tyre të ngrohta dhe buzëqeshjet e tyre të sinqerta, uroj që pamja e këtyre fëmijve të fshatit t’u dalë përherë përpara dhe gjithmonë të gjeni kohë e të mendoni për një ardhmëri më të ndritur... Vazhdo

December 31, 2011  :: Ngjarjet - Events, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Gëzuar vitin e ri nga fëmijet e Anës së Malit!!!
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tingulli 3nt “pushton” Lazaratin
Dy grupet e njohura “Tingulli 3nt” e “Skillz”, po planifikojnë që për festat e fundvitit të sjellin videoklipin e shumë pritur të këngës “High”. Videoklipi ka filluar xhirimet qysh në verë, por përshkak të angazhimeve nuk kanë pasur mundësi që ta lancojnë më përpara.”High” është xhiruar në Lazarat dhe në Tiranë nga “Max Production”. Beati i “High” u bë nga Zapp & Chriss ndërsa incizimi i këngës nga kompozitori Enis Presheva. “High” ishte hit i verës që shkoi dhe arriti që edhe... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tingulli 3nt “pushton” Lazaratin
Tags:

Unioni  Demokratik i Shqiptarëve: Gëzuar Vitin e Ri 2012
UNIONI  DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE   Ulqin,më 31.12.2011                    Me rastin e fundvitit 2011 dhe fillimit të Vitit të Ri 2012, kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, z.Mehmet Zenka, në emër të partisë dhe në emrin e tij personal i përgëzon  të gjithë shqiptarët, duke iu uruar shëndet të mirë, gëzime familjare dhe lumturi në jetë. Në këto çaste gëzimi , ne presim Vitin e Ri 2012 me krenari dhe me mirënjohjen më të thellë për njëri tjetrin, për përpjekjet, sakrificat... Vazhdo

December 31, 2011  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Unioni Demokratik i Shqiptarëve: Gëzuar Vitin e Ri 2012
Tags: , , ,

Pasioni i Rezarta Shkurtes – Fotografimi nudo
Të gjitha personazhet VIP kanë manitë e tyre, disa preferojnë të dalin nudo kundrejt shumave marramendëse prej 1 milion dollarësh në revista si “Playboy”. Rasti më i fundit ishte ai i aktores kontroverse Lindsay Lohan, fotot e së cilës bënë xhiron e botës para se të publikoheshin zyrtarisht në kopertinë. Me personazhet VIP në Shqipëri, si në çdo fushë tjetër që kap spektri i jetës së përditshme, situata ndryshon. Ka nga ata që bëjnë art për të mbijetuar, të tjerët për pasion dhe pikë dhe të tjerë... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pasioni i Rezarta Shkurtes – Fotografimi nudo
Tags:

Sapo realizojne kengen, Tuna dhe Noizy nderpresin romancen e tyre
Siç bëhet e ditur nga shtypi rozë, vetëm disa ditë pasi ka dalë në treg kënga e realizuar nga Tuna dhe Noizy “Bebi i vitit të ri”, këta të fundit kanë ndërprerë romancën e tyre. E thënë ndryshe, duket se lidhja e tyre ishte parashikuar të zgjaste deri në publikimin e këngës dhe për sa kohë kënga e tyre të përhapej. Çka e bën më interesant thashethemin është fakti se ky lajm është aprovuar edhe nga disa miq të përbashkët të këngëtarëve. Dhe nëse ky lajm do të ishte i vërtetë, atëherë do... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sapo realizojne kengen, Tuna dhe Noizy nderpresin romancen e tyre
Tags: ,

Familja Fejzullahu uron vitin e ri 2012
Këtë fundvit ata ja behën papritur në kopertinën e revistës “Kosovarja” për të treguar se janë të bashkuar e të lumtur. Bëhet fjalë për familjen Fejzullahu, e cila ka qenë protagoniste gjithmonë si një prej familjeve më të njohura të artistëve dhe kanë zgjedhur të urojnë shqiptarët familjarisht vitin 2012. Për herë të parë shfaqet edhe bashkëshortja e Sabri Fejzullahut, e cila duket e mbajtur mirë, me një pamje të freskët, ndërsa bashkëshorti i saj gjithmonë i qeshur. Bashkë me ta është Ermali... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Familja Fejzullahu uron vitin e ri 2012
Tags: ,

Mc Kresha dhe Rozi të ndarë për Vitin e Ri
Çifti i njohur mediatik, Rozana Radi dhe MC Kresha prej disa kohësh jetojnë së bashku në një apartament në Prishtinë që reperi Kreshnik Fazliu e ka blerë së fundmi. Dyshja, madje, sikurse ka pohuar vetë Rozi në një dalje televizive, saktësisht në programin “Takimi i Pasdites”, e ka mobiluar këtë shtëpi sipas shijeve të njëri-tjetrit. Nga kurioziteti se si do ta festojnë Vitin e Ri dy këngëtarët, ndoshta në ndonjë ambient romantik ose pse jo nën strehën e tyre, MC Kresha i ka thënë portalit Editorial se... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mc Kresha dhe Rozi të ndarë për Vitin e Ri
Tags: , , ,

Dafina në ‘15-shin evropian’ të Hollywood Reporter
Dafina Zeqiri është pjesë e listës së 15 këngëve evropiane të cilat revista Hollywood Reporter ua preferon lexuesve të saj. Revista amerikane ka krijuar një listë të këngëve më të mira evropiane, të cilat nuk arrijnë të depërtojnë në tregun e ngjeshur amerikan të shou-bizit. Krahas italianit Tizziano Ferro, këngëtares kroate Severina, rusit Sergey Lazarev, në listë është gjendur edhe Dafina Zeqirit me hitin e saj të ri “Supernova”. Revista e etiketon Dafinën si “një prej yjeve më të mira në ngritje... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina në ‘15-shin evropian’ të Hollywood Reporter
Tags:

Zenka: UDSH-ja nuk heq dorë që Hajdinaga të jetë ministër
Ky është qëndrimi jonë përfundimtarë, pa marrë parasysh ngjarjet e fundit, kështu as nuk kemi kërkuar kandidat alternativë është shprehur deputeti Zenka. Unioni Demokratik i Shqiptarëve nuk do të heqë dorë nga propozimi që pasardhësi i Ministrit për të Drejtat e Njeriut Ferhat Dinosha të jetë Gëzim Hajdinaga, pa marrë parasysh se organet policore para pak ditësh kunder tij kanë paraqitur padin penale për shperdorim detyre. Zenka ka thënë se Bordi Kryesor i partisë ka qënë dakord me propozimin që Hajdinaga... Vazhdo

December 30, 2011  :: Politika :: Comments Off on Zenka: UDSH-ja nuk heq dorë që Hajdinaga të jetë ministër
Tags: , , , , ,

Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012
Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012  Vazhdo

December 30, 2011  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012
Tags: , , ,

Page 1 of 17012345...102030...Last »