Balkanska liga: Pobjeda Ulcinja u Slavonskom Brodu

February 24, 2011   | Sporti / Sport

I drugi crnogorski predstavnik u Balkanskoj ligi bio je uspješan. Ulcinj je kao gost savladao Brod Svjetlost 67:64 (15:14, 18:19, 17:21, 17:10) u 9. kolu A grupe i ostvario treću pobjedu. Domaćin je neslavno, sa svih osam poraza, završio takmičenje u regionalnoj ligi.

Aleksandar Radulović je sa 14 poena i 13 skokova bio najbolji u crnogorskom timu. Pomoć od 11 poena i 4 skoka imao je od Nikole Jeftića, dok je Miloš Đurišić postigao 10 poena i uhvatio 4 odbijene lopte.

Ulcinjani su vodili u prvom periodu, na poluvremenu je bilo neriješeno, a na kraju treće četvrtine gubio 54:50. Međutim, serijom 7:0 otvorio je posljednji period, protivniku dozvolio samo 10 poena i drugi put u ovom takmičenju savladao hrvatskog predstavnika.

U posljednjem kolu Ulcinj dočekuje OKK Beograd. Pobjedom bi, uz poraz Zrinjskog od vodećeg Levskog, mogao i do trećeg mjesta u grupi, odnosno, četvrtfinala sa Mornarom.