Pushimet ne Ulqin mbetet destinacioni më i preferuar

July 6, 2011   | Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti

Ulqini eshte qyteti ku natyra nuk ka kursyer asgje, per te arritur te perkryeren, qyteti ku njerezit me mikpritjen e ciltersine e tyre nuk te lene te largohesh pa marre me vete dashurine e mallin per t`u rikthyer perseri.
Ulqini eshte i mbyllur nga malet perreth dhe me detin e tij perben nje zone mikroklimatike te veçante. Kjo zone ka mbi 2.500 ore me diell gjate vitit, pra mbi 310 dite ne vit. Ulqini eshte nje nga qendrat turistike me te rendesishme te Malit te Zi.
Hotelet ne Ulqin jane te pajisura me te gjithe komfortin e nevojshem per te kaluar pushime te paharruara. Sherbimi i kulturuar, i alternuar me kuzhinen e pasur tradicionale dhe mesdhetare ju siguron se do kaloni pushime te paharruara ne qytetin e Ulqinit.
Qe nga hotelet luksoze, hotelet e vegjel, apartamentet e kompletuara, dhomat e mobiluara ne shtepite private, motelet,e deri tek fshatrat turistike.Ulqini ju ofron pushime te paharruara qe i pershtaten me se miri te gjitha shijeve, stilit dhe buxhetit tuaj.

Hotelet ne Ulqin jane te pajisura me se miri me te gjithe aksesoret e nevojshem dhe me nje nivel te larte sherbimi per t’ju siguruar vizitoreve pushime te paharruara.
Hotel Mediteran Resort 3* eshte nje kompleks turistik, i kendshem, dhe modern. Ka Bar, Restorant, parking, pishine, dhoma me ajer te kondicionuar, qetesi dhe rehati. Ndodhet buze plazhit te vogel e quajtur “Rana”.
Bar-Restorant “Mediteran” – Restorant romantik, i mobiluar me shije dhe muzike te kendshme ne sfond. Kuzhine e pasur tradicionale dhe moderne. Vendi i duhur per organizimin e festave familjare.

Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante.

Hotel Mediteran disponon 100 dhoma, nga keto dhoma ne sherbimin tuaj jane dhoma dopio standarde, dhoma dopio superiore, dhoma familjare per tre, kater apo me shume persona. Dhomat jane te paisura me: ajer te kondicionuar, frigo bar, televizor me satelit, banje me dusch dhe wc, balkone me pamje spkektakulare nga deti dhe nga qyteti i Ulqinit.

Restoranti i hotelit i renovuar para pak kohesh, ju ofron nje mjedis teper relaksues dhe elegant, me nje kuzhine te zgjedhur, ku gershetohen traditat nderkombetare. Restoranti ka nje kapacitet prej 300 vendesh me hapsire te nevojshme per tu ndiere sa me komod. Hoteli posedon edhe pishine, bar, parking, salle konferencash, … etj.
Hotel Mediteran Resort


Shërbimet

• Restorant
• Bar – Kafe
• Wine – Bar
• Pishine
• Recepsion 24 ore
• Salle konferencash
• Parking

Dhomat posedojne

• TV Satelitor
• Ajer i kondicionuar
• Ngrohje per dimer
• Minibar
• Banje me dush
• Balkone

Shkarko Çmimet

Rezervimet Online për pushimet e ardhshme në Hôtel Mediteran Ulqin mund të bëhet përmes rezervimin online sistemin në Venere.com , ose shërbimet nepermes emailit të burosë për mysafir në sales@hotel-mediteran.com .
Hotel Mediteran Resort Ulqin – Ulqini 2011 Brochure.PDF
YouTube Preview Image
Hotel Facilities at Mediteran Ulcinj , Air conditioning, Credit card accepted, Currency exchange, Entire property is air conditioned, Garden, Gift shop, Groups welcome, Laundry service, Park, Recently renovated, Wireless Internet connection in the entire property, City guide, City maps, Concierge, Front desk - 24 hour, Front desk - fax service, Front desk - safety deposit box, Luggage room, Multilingual staff, Tourist information, Banqueting service, Business Center, Conference room, Congress facilities, Interpreting service, Meals for groups, Meeting lounge, Meeting Room, Secretarial service, Simultaneous translation, Outdoor swimming pool, Massages, Free parking, Guarded car park, Limousine service, Rent a car in the hotel, Shuttle service, Children's play area – outdoor, Play Area, Indoor entertainment room, Internet/Email services, Reading room, Satellite TV, TV Lounge, TV Room, Bar, Pool bar, Restaurant/Dining, Snack bar,
Hotel Mediteran Resort Ulqin – Ulqini 2011 Brochure.PDF

www.hotel-mediteran.com

sales @ hotel-mediteran.com


T: +382 30 403 124
Skype: hmrreception

1