Dardan Ceka u shpall garuesi ma i mire i turneut te XII mbarekometare

November 28, 2011   | Ngjarjet - Events, Sporti / Sport

Turne mbarëkombëtar për Ditën e Flamurit

Per nder te 28 Nentorit – Dites se Flamurit, te dielen ne Shkollen fillore “Mareshali Tito” ne Ulqin u  mbajtë  Kampionati i XII Mbarekombetar i Karatese. Turneu u organizua nga Klubi i Karatese “Ulqini” nen patronatin e Keshillit Nacional te Shqiptareve ne Mal te Zi. Ne turne marrën pjese karateiste shqiptare nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Lugina e Presheves, Mali i Zi dhe Diaspora.

Dardan Ceka , njeri nder trenerat e klubit te karates ” ULQINI ” u shpall sot si garuesi ma i mire i turneut te XII mbarekometare duke dale kampion ne kata individuale dhe ne luftra individuale poashtu medalej te arte morri me ekipen e katave ne perberjen e Liridon Elezoviqit,Viktor Curoviqit dhe Dardan Cekes. Tjeter medalje e arte per Dardanin ishte ne luftra ekipore te cilet e kipen e senioreve e perbenin Drilon Basha Afrim Latifi,Viktor Curoviq ,Dardan Ceka dhe Kreshnik Tahiri.
Per Dardanin nji sukses i till edhe eshte pritur se ka nji kohe te gjete qe eshte ne pergaditje vetem per kete turne te madh mbarekombetare ashtu sic e vlereson edhe ai vete duke thene se eshte nder per mu te jem ma i mire nder shqiptare…..