100 ditëshi i Qeverisë së Ulqinit – Voto
Me rastin e 100 ditëve nga zgjedhja e Qeverisë së re në komunën e Ulqinit, opinionit jemi duke u  drejtuar përmes rrjetit social të Facebook-ut dhe në ueb-faqen Lajme nga Ulqini,ku ne do vendosim votimin online Votime,sa jemi apo sa nuk jemi të knaqur me Qeverisjen e re në komunën e Ulqinit, ku  për opozitën dhe të tjerët  është një dëshmi e fuqishme të ballafaqohemi me qytetarët dhe me realitetin në të cilin jeton populli I Ulqinit Në intervistën  e kryetarit të Ulqinit z.Nazif Cungut dhënë gazetarit ... Vazhdo

December 30, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (30)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Albanski hakeri napali Vujanovićev sajt
Kasno sinoć oborena zvanična internet stranica crnogorskog predsjednika Albanski hakeri napali su kasno sinoć zvanični sajt predsjednika Crne Gore Filipa Vujanovića i na naslovnicu postavili zastavu Albanije i poruku na albanskom jeziku u kojoj traže uspostavljanje opštine i zagarantovana puna prava, sa potpisom „Etnička Albanija”. – Duam te themelohet komuna sic eshte garantuar dhe te drejta te plota! RRNOFT SHQIPERIA ETNIKE – glasi poruka albanskih hakera na sajtu predsjednik.me. Uz poruku da traže poštovanje Malisora,... Vazhdo

December 30, 2011  :: news :: Comments Off on Albanski hakeri napali Vujanovićev sajt
Tags: , ,

Flamuri shqiptar ne ueb-faqen e presidencës malazeze
Hakerët kanë sulmuar mbrëmë ueb-faqen zyrtare të presidentit të Malit të Zi, Filip Vujanoviq, duke vënë në të flamurin shqiptar, muzikë shqiptare dhe mesazhe si: “Shqiptarët nuk janë terroristë, por viktima”. Në faqen e njëjtë është vënë edhe kërkesa që Tuzi i Malësisë të bëhet komunë, pasi, siç kanë vënë në dukje sulmuesit, “kjo është e drejtë e tyre”. Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë një grup hakerësh nga Ulqini, i cili ka lënë mesazhin në pjesën e poshtme të ueb-faqes së sulmuar. Dy... Vazhdo
Lajme nga Ulqini fitoi  mirnjohjen e klubit karates “Ulqini”
Për mirnjohjen vjetore 2011 që na bëri “Karate Klub Ulqini”,Lajme nga Ulqini,ju faliminderohet ,dhe jemi shumë mirnjohes per respektin qe na bet. Blogu i Pamvarur “ Lajme nga Ulqini” e cila filloj punën në muajn Janar të vitit 2008, ka arritur rekordin ditor në 10.000 Vizitorë. Falënderojmë të gjith Vizitorët, Komentatorët nga të gjitha Trojet Shqiptare. Ne jemi në shërbimin e juaj,prandaj I falënderojmë të gjith të cilët kan dërguar Artikujt e tyre për vullnetin e tyre, për ndihmën e përkthimeve, poashtu... Vazhdo

December 30, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Lajme nga Ulqini fitoi mirnjohjen e klubit karates “Ulqini”
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Organizata Turistike e Ulqinit – Gëzuar vitin e ri 2011
Ulcinj Tourist Organization – Happy New Year 2011, Organizata Turistike e Ulqinit – Gëzuar vitin e ri 2011, Turistička organizacija Ulcinja – Srecna nova godina 2011,  Vazhdo
PPD-ja: Gëzuar Vitin e Ri 2012
PPD-ja: Gëzuar Vitin e Ri 2012  Vazhdo

December 30, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on PPD-ja: Gëzuar Vitin e Ri 2012
Tags: , , ,

Pritja e Vitit të Ri 2012 – Restaurant Grand Ulqin
 Pritja e Vitit të Ri 2012 – Restaurant Grand Ulqin Organizohet pritja e Nates se Vitit te Ri 2012, me keto kombinime: Meny me plot shije te begatshme dhe kualitet, Muzike Nuzo Muharremi – Live & Naseri Surpriza te tjera si ato te lojerave te ndryshme Numri eshte i kufizuar, per me shume info: Telefoni: 069 478 625 ose 030 411 326    Vazhdo
Škrelja: Prava Albanaca nisu ugrožena
Poslanik DPS-a Luiđ Škrelja nije saglasan sa porukama jučerašnjeg protesta u Tuzima da su prava Albanaca ugrožena te da se u Crnoj Gori vrši njihova asimilacija. Budimir Aleksić iz Nove podržava protest dodajući da su ugrožena i prava Srba. Sa jučerašnjeg protesta u Tuzima, na kojem se okupilo stitinak ljudi, organizatori su pozvali vlast da zaustavi asimilaciju Albanaca u Crnoj Gori, upozoravajući da su osnovna prava te nacionalne manjine ugrožena. Poslanik DPS-a Luiđ Škrelja nije saglasan. «Ja ne znam koje je osnovna... Vazhdo

December 29, 2011  :: news :: Komente (34)
Tags: ,

DUA ne odustaje da Hajdinaga bude ministar
To je naš konačni stav, bez obzira na posljednji događaj, pa tako nijesmo ni tražili alternativne kandidate, rekao je poslanik Zenka. Demokratska unija Albanaca neće odustati od predloga da za nasljednika odlazećeg ministra za ljudska prava Ferhata Dinoše bude imenovan predsjednik Opštine Ulcinj Gzim Hajdinaga, bez obzira na to što je policija nedavno protiv njega podnijela krivičnu prijavu zbog zloupotrebe službenog položaja, zajedno sa kontroverznim biznismenom Naserom Keljmendijem. To je “Vijestima” saopštio predsjednik... Vazhdo

December 29, 2011  :: news :: Comments Off on DUA ne odustaje da Hajdinaga bude ministar
Tags: , ,

Ne pristaju na zabranu albanske zastave
Uz najavu da će nastaviti sa protestima, oko dvjesta građana Tuzi poručilo Oko dvjesta Albanaca protestovalo je juče u Tuzima protiveći se Zakonu o javnom redu i miru i zabrani nošenja i isticanja nacionalnih zastava. Mirne proteste, koje je nadgledalo oko pedesetak policajaca, organizovao je Demokratski forum Albanaca u Crnoj Gori. Na protestu su se vijorile albanske zastave, uz poruke na albanskom jeziku „Ne diraj mi zastavu“, „Prestanite sa pljačkanjem naših imanja“ i „Opštini DA, referendumu NE“. Jedan od osnivača... Vazhdo

December 29, 2011  :: news :: Comments Off on Ne pristaju na zabranu albanske zastave
Tags:

Page 2 of 17012345...102030...Last »