Basri Çapriqi i ftuar në ditët e kulturave të pakicave në Malin e Zi
Në kryeqytetin malazias, Podgoricë nisi të markuren, në mbrëmje, manifestimi, tashmë, tradicional, “Ditët e kulturave të pakicave 2011”,i cili përfundon në në fund të këtij muaji. Këtë veprimtari e organizon Qendra për Ruajtjen dhe Zhvillimin e kulturave të Pakicave në Mal të Zi. Mbrëme  në teatrin popullor malazezë kryeministri i Malit të Zi ,Igor Llukshiq  hapi ditët e kulturës të pakicave 2011. Drejtori i kësaj qendre, Mirsad Muliq deklaroi për se edicioni i sivjetëm ka shumë risi në aspektin e afirmimit... Vazhdo
Na prodaju imovina Barkli Montenegro
PODGORICA – Banka NLB Interfinanz iz Ciriha raspisala je poziv za prodaju nepokretnosti preduzeća Barkli Montenegro u Donjem Štoju, koje je vlasnik hotela Otrant u Ulcinju, u vrijednosti 10,6 miliona eura. – Najniža početna cijena od 10,6 miliona eura je ukupan iznos potraživanja, odnosno preostalog duga sa zateznom kamatom, realnim troškovima prodaje, taksama i drugim izdacima nastalim od početka postupka namirenja – navodi se u obavještenju NLB Interfinanz banke. Vansudska prodaja će se obaviti usmenim javnim... Vazhdo

November 9, 2011  :: news :: Comments Off on Na prodaju imovina Barkli Montenegro
Tags: , , ,

Kovaçevic – Cungut: S’ ka nevojë Forca të hyjë menjëherë në qeveri
Partia Demokratike e Socialistëve /PDS/ nëpërmjet zëdhënësit të saj, Rajko Kovaçevic, ditën e mërkurë është përgjigjur se është e disponuar për bashkëpunim me partitë tjera dhe se aleancat nuk do të thotë të krijohen vetëm në nivelin shtetëror. KosovaLive Kreu i Forcës së Re Demokratike dhe kryetari aktual i komunës së Ulqinit Nazif Cungu I tha dje të përditshmes Vijesti se partia e tij është e gatshme që të futet në koalicionin qeverisës me PDS-në, partia më e madhe qeveritare,  në nivel shtetëror... Vazhdo
Kovačević: Ne mora Forca odmah u Vladu
Demokratska partija socijalista (DPS) raspoložena je za saradnju sa drugim partijama, ali se koalicioni savezi ne moraju uvijek stvarati na državnom nivou, ocijenio je portparol te stranke Rajko Kovačević. Komentarišući tvrdnje lidera Force Nazifa Cungua da je ta stranka spremna za ulazak u Vladu, Kovačević je kazao da stranački organi DPS-a još nijesu razmatrali tu mogućnost. “DPS je partija koja je otvorena za saradnju sa svima koji sa nama dijele iste ili slične vrijednosti i strateška programska opredjeljenja. Ta saradnja... Vazhdo

November 9, 2011  :: news :: Comments Off on Kovačević: Ne mora Forca odmah u Vladu
Tags: , , , ,

Ermali më i kërkuari gjatë festës
Prishtina edhe këtë vit ka qenë një nga qytetet më të zhurmshme për shkak të festës së Kurban Bajramit. Ne u munduam të bëjmë një hulumtim se kush ishte këngëtari më i kërkuar në këtë festë. Në fakt, pothuajse të gjitha restorantet dhe vendet ku dëgjohet muzikë dhe kjo për këtë festë më shumë ajo që këndohet “live”, kanë qenë të mbushur plot. Ndërsa syri ynë kapi më shumë atmosferë dhe shumë njerëz që donin të hynin aty ku këndonte këngëtari Ermal Fejzullahu, që mund të themi se kryesonte... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ermali më i kërkuari gjatë festës
Tags:

Jeta Faqolli: Më pëlqen të zhvishem me stil
Në fakt, në sinkron me këtë synim, Jeta pak kohë më parë ka ndryshuar edhe look, duke u shndërruar në “kokëkuqe”. Por çfarë do të thotë me stil, sepse këngëtarja nuk e ka sqaruar shumë: të mos jesh vulgare, të jesh në një hap me modën, të jesh e vetëpërmbajtur?! Në performancat e saj skenike Jeta zakonisht preferon të ndërthurë klasiken me modernen, ndërsa në klipin veror “It’s time” e kemi parë të shfaqet edhe me boksera. Këngëtarja e “It’s time”, e cila ka bashkëpunuar me treshen e... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli: Më pëlqen të zhvishem me stil
Tags:

Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Fytyra e saj është ndër më të bukurat e show bizi-t shqiptar, ndërsa ajo vetë rradhitet në personazhet më të dashur falë natyrës së çiltër. Me një karrierë të lakmueshme si modele, vitet e fundit edhe si këngëtare, Afërdita Dreshaj është shndërruar në një personazh shumëdimensional për median shqiptare. Po çfarë na rrëfen bukuroshja e skenës shqipe në intervistën e sotme? Nga këngët e reja tek dashuria me Shpatin, planet për të bashkëjetuar në Tiranë, dasma dhe shumë detaje të tjera… Afërdita... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Tags: ,

Dafina Zeqiri: Albumi “Just Me” sukses – Video
Këngëtarja Dafina Zeqiri  ka bërë publike datën përfundimtare të publikimit të albumit të saj “Just Me”. Dafina nëpërmjet faqes së saj në Twitter ka njoftuar fansat dhe miqtë e saj se “Just Me” do të dal më datë 1 dhjetor 2011. Ndigjoni pra vidioklipin e ri të publikimit ne AlbaniaVideoVEVO ,që veç sa ashtë publikua ka mbritur numër të madhe të vizitorëve. Kenga 1 ” JUST ME ” Lyrics : this is for all the jelous ladys, who cant look at them self, keep lookin at my shit, ahh, u know blaa blaa... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,

Elita 5 shënon sukses me videoklipin “Nuk jam diktator”
Ka disa javë që Elita 5 ka lansuar këngën dhe videoklipin “Nuk jam diktator”, projekt ky që shënoi kthimin e tyre pas gjashtë vjetësh mungese në skenë. Sipas Arifit, kjo këngë është pëlqyer mjaft shumë në publik, mbase kjo ka rezultuar edhe me kritikat pozitive që vazhdojnë t’i marrin akoma. Kënga “Nuk jam diktator” është përgatitur nga vetë anëtarët e rok grupit, ndonëse merita më e madhe i takon Virusit, i cili është marrë më shumë me përgatitjen e këtij projekti. Tani për momentin “Elita... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elita 5 shënon sukses me videoklipin “Nuk jam diktator”
Tags: ,

Morsko dobro postaje agencija,pare od zakupa plaža idu Vladi
Javno preduzeće „Morsko dobro” biće preimenovano u Agenciju za upravljanje morskim dobrom, kojim će upravljati sedmočlani savjet po izboru skupštine, kako je predloženo nacrtom zakona Ministarstva održivog razvoja i turizma na poslednjoj sjednici Vlade. Agencija će imati svojstvo pravnog lica i biće registrovana u Centralnom registru privrednih subjekata, a zaposleni koji ne budu raspoređeni sistematizacijom radnih mjesta Agencije biće proglašeni tehnološkim viškom, kako predviđa nacrt. Predsjednik Udruženja ugostitelja... Vazhdo

November 9, 2011  :: news :: Komente (1)
Tags: , ,

Page 30 of 170« First...1020...2829303132...405060...Last »