KNSH-ja: Gëzuar Vitin e Ri 2013
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO Nr. 107 /12 Ulqin më,30.12.2012   URIM PËR Vitin e Ri Kam nderin e veçantë që në emrin tim personal si dhe në emrin e të gjithë anëtarëve të Këshillit Nacional të Shqiptarëve, të Ju uroj të gjithë shqiptarëve në Malin e Zi dhe të gjith shqiptarëve kudo që janë Vitin e Ri 2013 duke Ju uruar të gjithëve, shëndet, mbarësi dhe përparin përsonal e familjarë. Viti 2013 qoft viti... Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on KNSH-ja: Gëzuar Vitin e Ri 2013
Tags: ,

Forca percjell urimin me rastin e Festes se  Vitit te Ri
Ulqin me 31.12.2012 Nr.131/12 Urimi per Vitin e Ri Ne emer te Forces se Re Demokratike dhe ne emrin tim personal të gjithë qytetareve te Komunes se Ulqinit ju urojme festën  e Vitit te Ri. Kjo festë e ndrrimit te motmoteve le të ju sjell lumturi, harmoni dhe shendet ne familjet tuaja. GEZUAR ! Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu  Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Komente (3)
Tags:

Hotel Mediteran Ulcinj ispraća još jednu uspješnu godinu i priprema se za sledeću sezonu
“Godinu koju ćemo ispratiti za koji sat ostaće nam u lijepom sećanju kao još jedna uspješna godina u kojoj je turistička sezona trajala duže od očekivanog“, započinje priču Direktor Hotela Mediteran Ulcinj, Seljatin Đeljošević. „Ove godine nam je sezona počela već u Aprilu a zadnje goste smo ispratili u Novembru mjesecu. Iskreno se nadam da će nam i naredna godina doneti isti ili veći uspjeh“, dodaje Đeljošević. „Za kraj godine kompanija Becovic Menagment Group, organizovala je svečani ručak na kojem... Vazhdo

December 31, 2012  :: news :: Comments Off on Hotel Mediteran Ulcinj ispraća još jednu uspješnu godinu i priprema se za sledeću sezonu
Tags: , , ,

Prezantohet për herë të parë  Shoqëria Artistike “ Tradita”   nga Ana e Malit
Me 29.12.2012 ne mbremjen e te shtunes në kompleksin “ Lamiga” në Krythë të Anës së Malit, për herë të parë është prezantuar  Shoqëria Artistike “ Tradita” nga Ana e Malit. Po atë mbrëmje BKA-ja  festoi edhe 1-vjetorin e punës së vet ku udhëheqësit e kësaj organizate shpalosen edhe të arriturat e tyre gjatë këtij viti. Në themelimin dhe fillimin e punës së SHA “ Tradita” meritën më të madhe e ka vet BKA-ja me shpresën e vetme që tradita e kësaj zone të shpaloset më së miri jo vetëm në... Vazhdo

December 31, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Prezantohet për herë të parë Shoqëria Artistike “ Tradita” nga Ana e Malit
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lajme nga Ulqini uron: Gëzuar Vitin e Ri 2013!
Një vit ikën e sonte në mbrëmje një tjetër do trokasë në jetët tona. Duke shpresuar të jetë më i mbarë shqiptarët por edhe e gjithë bota feston në mënyra të ndryshme. Me fishekzjarre, shampanjë, gjel deti, vizita, këngë, puthje e përqafime, do festohet sot në mbrëmje ndërrimi i viteve. Kremtimi i Vitit të Ri është një nga festat më tradicionale që mbledh bashkë familjarë, miq e shokë. Lajme nga Ulqini, iu uron gjithë shqiptarëve kudo që janë: “Gëzuar Vitin e ri, 2013!”  Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Lajme nga Ulqini uron: Gëzuar Vitin e Ri 2013!
Tags: , ,

U Ulcinju spremaju januarsku trku
Foto: Samir Adrović Drugu godinu zaredom, Sportsko rekreativno društvo „Belvi“ i NVO „Ulcinj sport“ otvoriće sportski januar u Ulcinju međunarodnom uličnom trkom kojom simbolično najavljuju početak zimske sportske sezone. Trka „Ulcinj 2013“, pod pokroviteljstvom Opštine Ulcinj i Atletskog saveza Crne Gore (ASCG), zakazana je za 10. januar. U ženskoj i muškoj konkurenciji takmičarske discipline su mladi pioniri, pioniri, mladi juniori, juniori, seniorke i seniori, kako za aktivne atletičare, tako i za članove ulcinjskih... Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Komente (1)
Tags: , ,

Koreodrama “ Kalendari” nga Ulqini shafqet ne Shkodër – Video
Koreodrama “Kalendari” e vënë në skenë nga trupa e artistëve të Ulqinit u shfaq në Teatrin Migjeni të Shkodrës si pjesë e rrugëtimit të saj nëpër skenat shqiptare në Ballkan. Një dasem Ulqinake në të cilën përzihen këngët dhe valet e gjithë trevave shqiptare e nis këtë shfaqje, një rrugëtim e kësaj pjese të kombit e mbetur jasht trojeve etnike dhe mbyllja e kufirit janë pjesa hyrese e saj. Tradicionalja e cila bashkohet me modernen, konceptimi që përmes lëvizjeve të trupes së baletit nga Ulqini dhe... Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Koreodrama “ Kalendari” nga Ulqini shafqet ne Shkodër – Video
Tags:

Gëzuar Vitin e ri 2013 nga Unioni Demokratik të Shqiptarëve
UNIONI  DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE         Ulqin,më 31.12.2012     Me rastin e fundvitit 2012 dhe fillimit të Vitit të Ri 2013, kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, z.Mehmet Zenka, në emër të partisë dhe në emrin e tij personal i përgëzon  të gjithë shqiptarët, duke iu uruar shëndet të mirë, gëzime familjare dhe lumturi në jetë. Në këto çaste gëzimi , ne presim Vitin e Ri 2013 me krenari dhe me mirënjohjen më të thellë për njëri tjetrin, për përpjekjet, sakrificat dhe arritjet... Vazhdo

December 31, 2012  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Gëzuar Vitin e ri 2013 nga Unioni Demokratik të Shqiptarëve
Tags:

U posjeti porodici Buzuku: Maslina – Sveto drvo koje se osvaja
Nekoliko generacija porodice Buzuku živi sa maslinama i od maslina. Nesebično su sa nama podijelili svoja iskustva u proizvodnji kvalitetnog djevičanskog ulja, ali i otkrili neke tajne. Saznali smo da je put od masline do djevičanskog ulja dug. Prilikom branja plod ne pada na zemlju, a cijedi se u mlinu sa centrifugom. Da bi zadržalo kvalitet ulje se čuva u odgovarajućim posudama i na pravoj temperaturi Piše: Svetlana Lajović Uvala Valdanos ili kako je još narodski zovu uvala maslina nalazi se 4  km sjeverozapadno od Ulcinja.... Vazhdo

December 31, 2012  :: Bota, Ngjarjet - Events :: Comments Off on U posjeti porodici Buzuku: Maslina – Sveto drvo koje se osvaja
Tags:

Eliza Dushku ne prag te fejeses?
Aktorja shqiptare, Eliza Dushku po përjeton një lidhje të fortë me të dashurin e saj Rick Fox, me të cilin thuhet se shumë shpejt edhe do të fejohet. Çifti simpatik është parë në një argjendari, duke parë për unaza të fejesës. Buzëqeshja që është vënë re në fytyrën e aktores, ka ngritur shumë spekulime për lidhjen e tyre. Sipas të afërmve, Dushku do të fejohet së shpejti dhe burime të tjera duket se konfirmojnë, të njëjtën gjë, pra se fejesa është më shumë se e mundshme. “Unë kurrë nuk... Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eliza Dushku ne prag te fejeses?
Tags:

Page 1 of 16412345...102030...Last »