Hotel Mediteran ne Ulqin pret sezon të bereqetshme

January 24, 2012   | Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam

Ulqini është një destinacion i popullarizuar i turistëve. Megjithëse akoma i pazbuluar nga shumë udhëtarë prej vendeve më të mëdha, turistët e përsëritur dhe një sasi rritëse e vizitorëve për radhë të parë e bëjnë Ulqinin një vend të zjarrtë për pushuesit ndërmjet muajve Maj dhe Shtator. Ulqini është i famshëm për plazhet e tij, të clat konsiderohen si më të bukurat në Mal të Zi.

Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve.
Simbas Menaxherit të Hotelit “Mediteran”,Selatin Gjeloshit tha se hoteli eshte në  renovim te plot,ku do behen  investime deri 400.000€.Ai tha se restoranti i hotelit do renovuar këto ditë,do I bëhet një lifting I mrekullueshem,ku do ju ofron nje mjedis teper relaksues dhe elegant, me nje kuzhine te zgjedhur, ku gershetohen traditat nderkombetare dhe ato kombëtare.

Restoranti ka nje kapacitet prej 300 vendesh me hapsire te nevojshme per tu ndiere sa me komod. Hoteli posedon edhe pishine, bar, parking, salle konferencash, … etj.

Hotel Mediteran, hotel ky me comfort dhe i rehatshem,gjendet ne vend me diell dhe i qet.I rregulluar ne menyre elegante dhe luksoze .Hotel Mediterani ka te gjitha permbajtet-pikat e nevojshme per nje pushim te kendshem ne Ulqin. Pishina e çelur rin ne dispozicion tere kohen per musafiret e hotelit. Hoteli ofron ambjent te veçante, rehati, ngrohtesi, mikpritje, dhe atmosfere te kendeshme. Dhomat   kane dush dhe WC,tarase, TV-kabel,hyrje ne internet pa pagese. Madhesia e dhomes eshte prej deri 30 m2. Gjendet 300 metra nga plazhi i vogel  kurse nje hap me teper gjindesh ne plazhat e skalicave,plazhes Ibiza etj.

Permbajtja e hotelit: holle te medha me recepsion,restorant hoteli, restorant me tarrace,parking pa pagese, A-la.carte restorant.

Oferta te pasura te sporteve te dimrit apo te veres eshte e mbushur me ngjarje sportive dhe kulturore. Ne qender te ketij qyteti te qete dhe te heshtur gjenden shume restorante dhe bare,ku mundeni te argetoheni tere naten.

Hotel Mediterani vuri ne perdorim edhe sallen e konferencave,ku pranon nje numer te madhe te vizitoreve.

Klientët e këtij hoteli kanë shikim të thellë kah Deti Adriatik dhe pjesën më argëtuese të Ulqinit. Hoteli ka apartamente të bukura me të gjithë infrastrukturën përcjellëse që i duhet turistëve. “Gjatë vitit 2012 do të bëhen investime në përmirësimin e kushteve dhe futjen në funksion edhe një apartament tjetër dhe do të ketë riparime të mëdha”, tha Menaxheri i Hotel “Mediteranit”Selatin Gjeloshi.

T’i informojmë qytetarët se ky hotel është privatizuar para disa viteve  nga biznesmeni shqiptaro-amerikan Isa Beqoviq i cili ka premtuar ne televizionin e Malit te Zi (RTCG) se do të ndërtoj hotele me pesë yje, por ka ngecje në dhënien e lejes ndërtimore nga ana e pushtetit.
Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante.

Menaxheri i Hotelit “Mediteran”,Selatin Gjeloshi sikurse edhe Menaxherja e markentingut e hotelit z. Valentina Kozinovic tha se gjatë këtij viti presim  nje numër rekord të vizitorëve. “Sezona turistike 2012 për ne si hotel do jet nje svide duke shpresuar se  vera 2012 të korrim suksese të reja. Hoteli jonë ofron kushte komode për turistët. Në pesë vilat e hotelit janë 100 dhoma ku mund të akomodohen rreth 300 turistë”, tha ai.

Hotel Mediteran Resort


Shërbimet

• Restorant
• Bar – Kafe
• Wine – Bar
• Pishine
• Recepsion 24 ore
• Salle konferencash
• Parking

Dhomat posedojne

• TV Satelitor
• Ajer i kondicionuar
• Ngrohje per dimer
• Minibar
• Banje me dush
• Balkone

Shkarko Çmimet

Rezervimet Online për pushimet e ardhshme në Hôtel Mediteran Ulqin mund të bëhet përmes rezervimin online sistemin në Venere.com , ose shërbimet nepermes emailit të burosë për mysafir në sales@hotel-mediteran.com .

Hotel Mediteran Resort Ulqin – Ulqini 2011 Brochure.PDF
YouTube Preview Image
Hotel Facilities at Mediteran Ulcinj , Air conditioning, Credit card accepted, Currency exchange, Entire property is air conditioned, Garden, Gift shop, Groups welcome, Laundry service, Park, Recently renovated, Wireless Internet connection in the entire property, City guide, City maps, Concierge, Front desk - 24 hour, Front desk - fax service, Front desk - safety deposit box, Luggage room, Multilingual staff, Tourist information, Banqueting service, Business Center, Conference room, Congress facilities, Interpreting service, Meals for groups, Meeting lounge, Meeting Room, Secretarial service, Simultaneous translation, Outdoor swimming pool, Massages, Free parking, Guarded car park, Limousine service, Rent a car in the hotel, Shuttle service, Children's play area – outdoor, Play Area, Indoor entertainment room, Internet/Email services, Reading room, Satellite TV, TV Lounge, TV Room, Bar, Pool bar, Restaurant/Dining, Snack bar,
Hotel Mediteran Resort Ulqin – Ulqini 2011 Brochure.PDF

www.hotel-mediteran.com

sales @ hotel-mediteran.com


T: +382 20 403 124
Skype: hmrreception

1