Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin

June 21, 2012   | Zbavitje / Zabava

Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë.
Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal.
Ja pra edhe nje pjese nga programi Vera 2012 ne ROYAL Ulqin.
03.07.2012 MEDA.
04.07.2012 Afrim muqiqi dhe NRG Band.
05.07.2012 Labinot Tahiri Labi.
06.07.2012 Sinanhoxha Zanfina dhe Nadi.
08.07.2012 Meda.
09.07.2012 Dani dhe Stupcat
Një këngëtar tjetër që viteve të fundit ka qenë shumë aktiv nëpër mbrëmje të ndryshme, Labinot Tahiri – Labi ka thënë se është mjaft i angazhuar për të kënduar gjatë verës. “Lokalet nuk janë të caktuara , ngase varet nga marrëveshjet eventuale që bëhen me pronarët e klubeve të ndryshme”, ka thënë Labi kur është pyetur se ku do të këndojë gjatë kësaj vere dhe në cilin bregdet,por nja metën për Labin vetëm Royal në Ulqin ku ne do ta presim pa durim.
Labi nuk ka dhënë detaje të këtyre mbrëmjeve përpos që ka thënë se kjo varet edhe nga disa faktorë, siç është moti. “Jo, në Kosove nuk do këndoj gjatë kësaj vere”.
Këngëtarët e estradës kosovare kan shtuar se do të këndojë në disa mbrëmje në qytetet tjera bregdetare shqiptare e ato janë:
Adelina Berisha , Adelina Tahiri , Adrian Gaxha , Aferdita Dreshaj , Agnesa Vuthaj , Alban Skenderaj , Albana Osmani , Alberie Hadergjonaj , Alketa Vejsiu , Altuna Sejdiu – Tuna, Amarda Toska , Anjeza Branka , Anjeza Shahini , Antoinette Nikprelaj , Anxhelina Hadergjonaj , Argjentina Ramosaj , Arkimed Lushaj – Stresi , Arta Bajrami , Artiola Toska, Aurela Gace , Barbana Dini , Beatrix Ramosaj, Besa Kokedhima , Big Mama , Bleona Qerreti , Blero , Ciljeta Xhilaga , Dafina Rexhepi, Dafina Zeqiri , Eliza Hoxha , Elvana Gjata, Emina Cunmulaj , Emmy , Eneda Tarifa , Eni Koçi , Eranda Libohova, Ermal Fejzullahu ,Florian Mumajesi Genta Ismaili , Gerald Xhari – Big Basta, Getoar Selimi , Gili , Gjira Kajtazi , Gjyste Vulaj , Greta Koci , Hana Cakuli Hekuran Krasniqi, Ingrid Gjoni , Inis Gjoni , Irma Libohova , Jehona Sopi , Jeta Faqolli , Joana Smakaj , Jonida Maliqi , Juliana Pasha , Kaltrina Selimi , Kejsi Tola , Korab Shaqiri , Labinot Tahiri – Labi , Laureta Meçi , Ledina Celo , Ledri Vula , Leonora Jakupi , Leonora Poloska, Linda Halimi , Manjola Nallbani, Mariza Ikonomi , Mihrije Braha, Miriam Cani , Mirsa Kerçeli , Noizy Otr , Nora Istrefi , Olta Gixhari , Orinda Huta , Poni , Redon Makashi , Reperat Shqiptare , Rezarta Shkurta , Rona Nishliu , Ronela Hajati , Rosela Gjylbegu , Rovena Dilo , Rovena Stefa , Rozana Radi , Rudina Magjistari , Ryva Kajtazi , Sabina Dana , Saimir Braho , Samanta Karavella , Shkendije Mujaj , Shota Baraliu , Shpat Kasapi , Sinan Hoxha , Soni Malaj ,dhe shumë të tjerë që kanë admirues jo të pakët edhe në Shqipëri,Kosovë por edhe në Ulqin.

Mirë se vini në restaurantin “Royal” Ulqin – Ulqini 2012 – Në Plazhin e Madhë.
YouTube Preview Image