Sekuestrohen 20 kg drogë në kufirin Muriqan – Sukobin

September 17, 2012   | Shtypi / Mediji

Sekuestrohen rreth 20 kg, lende narkotike e llojit kanabis sativa në pikën kufitare të Muriqanit, arrestohet poseduesi i drogës. Rreth ores 23:50 të mbrëmjes së të premtes ne Piken e Perbashket te Kontrollit Kufitar Muriqan-Sukobine, ne dalje te Republikes se Shqiperise, nga ana e policise kufitare shqiptare eshte ndaluar per kontroll te detajuar, shtetasi Ervis Deti, 25 vjec lindur e banues ne Durres. 25 vjecari udhetonte me mjetin Peugeot 307 me targe shqiptare AA322EN.

Gjate kontrollit te perbashket me policine dhe doganen malazeze ne mjet iu gjeten 103 pako, me rreth 20 kg, me lende e dyshuar narkotike e llojit kanabis sattiva. Pakot me lende narkotike u gjeten te fshehura ne pjese te
ndryshme te mjetit.

Veprimet e metejshme proceduriale do te kryhen bazuar ne dispozitat eProtokollit dhe Marreveshjes per funksionimin e Pikes se Perbashket te Kalimit Kufitar Muriqan-Sukobine.Bashkangjitur po ju dergoj dhe foto te mjetit dhe lendes narkotike te kapur.

ORA NEWS