Martina Ivezaj pozon nudo

December 17, 2012   | Zbavitje / Zabava

Martina Ivezaj_nudoMartina Ivezaj_nudo.1Mund të konsiderohet si një nga vajzat më të bukura në Gjermani, pasi përfaqësoi vendin në spektaklin më të madh të bukurisë në botë, ”Miss World”. Martina Ivezaj, vajza me origjinë shqiptare, por që është e lindur dhe e rritur në Gjermani, vazhdon karrierën e saj si modele, duke realizuar fushata për kompani të ndryshme atje. I gjithë ky sukses asaj i ka ardhur pikërisht pas kthimit nga Kina, ku përfaqësoi shtetin gjerman në spektaklin e bukurisë ”Miss Bota”.

Ndonëse nuk fitoi ndonjë çmim të rëndësishëm atje, Martina Ivezaj vazhdon të dominojë me bukurinë e saj, duke u zgjedhur kështu si imazh nëpër fushata të ndryshme. Madje si rrugë të suksesit, ashtu si shumica e modeleve të njohura botërore, ajo ka zgjedhur edhe pozimin nudo. Me një ngjyrë të errët të lëkurës, bukuroshja zeshkane ka mbuluar vetëm gjoksin e saj…

Panorama

1