Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu dreqi t’han

January 25, 2013   | Zbavitje / Zabava

Vjollca-Luka-Gjovani-GjoniNe moshen 19 vjeçare Gjovani Gjonaj u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte ” Porosia e At Gjergj Fishtes ” pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca Luka dhe ata pas nje kohe u martuan dhe kane 2 vajza njera 9 vjeçare dhe tjetra 6 vjeçare. Keng e fundin e Gjovanit quhet “Lypsari” kenga u pelqye shume nga publiku i gjerë.

VjollcaLuka-GjovaniGjoni.3
Edhe pse kohëve të fundit nuk janë parë shumë në skenë, Vjollca Luka & Gjovani  tani rikthehen fuqishëm duke sjellë këngë dhe klipe të ri.Ato filluan me këngen “Bashkjetesa ”, një këngë verore e punuar në nje duet  me shum mjeshteri nga Edi Balili,teksti i  A. Trebiçkes,kurse videoklipi  u realizua me produksionin “Max Produktion”,ku pati një sukses te konsiderueshem.

VjollcaLuka-GjovaniGjoni.2
Gjëja pa të cilen nuk mundet Vjollca Luka ashtë Humori shkodran. Shumë situata jetësore të pakëndëshme i kam kaluar me humorin shkodran.Kështu që në jeten e perditëshme çka nuk mundet të ja thotë Gjovanit ja thot me kengë dhe humor…?!

Gjovani i thot Vjollca Lukes

sa here te kam than moj gru
rri moj pak rahate
o je ardh n’amerik oj gru
zotin spo e din hak

ti nji here moj gruja jem
s’ki guxoft mu nie
o kur bojsha me shenje huu
tu ten ma ke dite
ah medet per mu
une ku t’kam pru
medet qka m’ka gjet
qe po ja qoj peshe
ah medet per mu
une ku t’kam pru
medet qka m’ka gjet
qe po ja qoj peshe

Vjollca Luka – Gjovanit

boll rahat kom nejt o burre
po ti sma ke dite
jam ardh n’amerike o burre
zotit ja kam dite
e tash ti mem rreh o burre
valla nuk guxone
edhe zanin me ma qu
dreqi t’han virane
ah kuku per ty
ti mu kum ke pru
kuku qa t’ka gjet
ah u knaqa krejt
ah kuku per tyyyy
ti mu ku m’ke pruuuu
kuku qa t’ka gjet
ah u knaqa krejt

Gjovani – Vjollca Lukes

m’ka marr malli gru aman ni buke me gatu
o t’ka rrok shalltaneti moj gru
e spo don me i nie
qysh pom doket gru aman ka ardh taksirati
po mos um kqyr ashtuuu se pom myt inati
ah medet per muuu
une ku t’kam pruuu
medet qka m’ka gjeeet
qe po ja qoj peshe
ah medet per mu
une ku t’kam pruuuu
medet qka m’ka gjeeeet qe po ja qoj peeeesh

Vjollca – Gjovanit

qka po mendon burre aman
ktu buke met gatue
shuj bre burre mos um shurdho
se nuk jem nkatun e
je msu ti si komandant qka ke dasht ke boe
e tash n’amerik aha renii m’ka ardh mue
ah kuku per ty
ti mu kum ke pruuuuu
kuku qa tka gjeeeet ah u knaqa krejt
ah kuku per tyyyy
ti mu kum ke pru
kuku qa t’ka gjet ah u knaqa krejt

ah kuku per tyyyy
ti mu kum ke pruuuuuu
kuku qa tka gjet
ah u knaqa krejt
ah kuku per tyyyyy
ti mu kum ke pruuuu
kuku qa tka gjet ah u knaqa krejt