Rrezart Cungu eshte fitues i turneut per kategorine U-16 ne Kroaci

February 5, 2013   | Sporti / Sport

Rrezart Cungu eshte fitues i turneut ne kroaciFederata e tenisit ne Kroaci, organizoj turneun e nivelit shteteror te kategoris 16 vjecare ne Zagreb. Ne kete turnej ishte konkurrenca e lart. Nga klubi i tennisit Bellevue morri pjese Rrezart Cungu.
Ne raundin e par Rrezarti ishte i lire per shkak renditjes te mir qe ka ne nivelin europian. Me Filip Pazin luajti ne raundin e dyte, dhe triumfoi me rezultaitn 7:6 6:4. Ne cerek finale u takua me Tomislav Barun. Rrezarti fitoj me rezultatin 6:1 6:0. Me Ivan Levar u takua ne gjysem finale. Loja u zhvillua ne favor te Rrezartit (6:0 6:4).
Matko Varga ishte kundershtari i fundit. Ndeshja finale zgjati 2 ore. Rrezarti u shpall fitues i turneut duke fituar Vargen me rezultatin 7:6 6:2.
Trajneri i Rrezartit, Zoran Ivanisheviq u shpreh: ,,Kemi ushtruar shume dhe rezultatet jan te qarta. Rrezarti nuk humbi as nje set gjat gjith turneut ne Zagreb”.