Adonis Markašević osvojio bronzanu medalju

February 9, 2013   | news

turkey - Konya karate champJuniorski karate reprezentativac Crne Gore Adonis Markašević osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u turskom gradu Kinja.

On je u kategoriji do 55 kilograma, u meču za treće mjesto, savladao njemačkog reprezentativca 4:1.

To je druga medalja za Crnu Goru, nakon što je Anja Jović juče bila zlatna.

Član ulcinjskog kluba Čempion u prvom kolu bio je slobodan, u drugom kolu eliminisao je Švajcarca 4:2, dok je u trećem izgubio od Hrvata 4:0.

U repesažu bio je bolji od Belgijanca 7:0, a za treće mjesto pobijedio je Njemca 4:1.

Uspjeh crnogorske reprezentacije upotpunili su Vido Kopitović u borbama i Dragoljub Vukotić u katama, osvajanjem petog mjesta.

Kopitović, u kategoriji do 76 kilograma, u prvom kolu pobijedio je Francuza 1:0, u drugom Hrvata 2:1, a u trećem Mađara 5:0.

Adonis Markasevic

U četvrtom izgubio je od Danca 9:3, dok je u meču za treće mjesto bolji od člana Budućnosti bio makedonski karatista 2:0.

Vukotić je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je dobio Austrijanca, dok je u trećem izgubio od Rusa.

U repesažu dobio je Slovaka, a za treće mjesto izgubio je od engleskog karatiste.

Nastup u repesažu završila Anica Mijatović u kategoriji do 59 kilograma.

Posljednjeg dana šampionata na programu su takmičenja mlađih seniora, kao i juniora ekipno u katama i borbama.