E gjithë Diaspora në Hotel Mediteran Ulqin + Foto + Video
Një ndër programet  më të mira muzikore sic është ”Sofra e Shqipes” u realizua në Ulqin me një sukses të madh. Më shumë se 450 të mysafirë nga Diaspora anë e mbanë e ndoqen spektaklin në hapësirat e Hotel Mediteran Ulqin. “Sofra e Shqipes” sic e kemi deklaruar në fillim do sillte nje sukses të garantuar me vehte. Televizioni Blu Sky Music, për here të pare organizon një eveniment të kësaj audience në Ulqin. Dhe duket se këtij evenimenti i është harmonizuar bukur muzika e mire, ambjentet mikëpritës... Vazhdo

December 31, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on E gjithë Diaspora në Hotel Mediteran Ulqin + Foto + Video
Tags:

UDSH ne Ulqin shtohet me 50 anëtarë të rinj + Foto
UDSH: PRANIMI I MBI 50 ANËTARËVE TË RINJ “Unioni Demokratik i Shqiptarëve nuk dëshiron rinin e cila vazhdimisht diçka pret, por kultivon rinin e cila pyetet, e cila prunë vendime. Për këtë arsye kemi besim të plotë në rinin tonë”, tha sonte në tubimin rinor të kësaj parti në Sallën e madhe të mbushur plotë të komunës së Ulqinit lideri i saj Mehmed Zenka. Duke konstatuar që UDSH i beson rinisë dhe rinia i beson kësaj parti, ai shtoi që të rinjtë e Unionit nuk hezitojnë të ballafaqohen me sfidat. Në këtë... Vazhdo

December 31, 2013  :: Politika, Shtypi / Mediji :: Comments Off on UDSH ne Ulqin shtohet me 50 anëtarë të rinj + Foto
Tags:

Ndahen në Ulqin çmimet prestigjioze të sportit për vitin 2014 + Foto
U ndanë çmimet për sportistët dhe klubet e komunës së Ulqini Në organizim të Sekretariatit për Administratë dhe veprimtari shoqërore, në sallën e Kuvendit komunal me date 30.12.2013 vit u organizua ceremonia e ndarjes së çmimeve për sportistët dhe klubet sportive të komunës së Ulqinit. Çmimet u ndanë për sportistin më të mirë të vitit, klubin më të mirë në sportet individuale, klubin më të mirë në sportet kolektive si dhe sportistin më me perspektivë në komunën e Ulqinit për vitin 2013. – Sportisti... Vazhdo

December 31, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Ndahen në Ulqin çmimet prestigjioze të sportit për vitin 2014 + Foto
Tags:

Predata lista “NAPRIJED DA POBIJEDI ULCINJ – MILO ĐUKANOVIĆ”
Izborna lista kandidata za odbornike u Skupštini  opštine Ulcinj Demokratske partije socijalista pod nazivom „NAPRIJED DA POBIJEDI ULCINJ – MILO ĐUKANOVIĆ“ predata je Opštinskoj izbornoj komisiji u Ulcinju.   Izborna lista za izbore koji će se održati 26. januara 2014. godine sadrži 33 kandidata:   Nrekić Loro, nosilac liste Hodžić  Deniza Taganović Redžep Bašović  Borislav Škrelja  Luiđ Lamović Arjan Jahaj  Alim Kastrati  Anton Tivari  Sulejman Đakonović  Bojan Sulić  Pranvera Osmanović... Vazhdo

December 31, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Predata lista “NAPRIJED DA POBIJEDI ULCINJ – MILO ĐUKANOVIĆ”
Tags:

Nika: Dikur u tha : Kush na shet e kush na blen…, e Sot…?!!!
  Shkruan Muhamet Nika Thuhet se dikur, një tregtar i pa punë, pasi mblodhi një thes dushk,  vendosi ta qes  atë  në Pazar…,u nis, dhe  rrugës për atje, takoi, në të kthyer, një tregtar tjetër,  gjithashtu, me një thes krahut….Pasi, u përshëndetën, vendosen që pa i çelur fare( gjytër)  t’i ndërrojnë thasët….Kur, u ndanë dhe ecën do rrugë, në kahe të kundërta, vendosen  ti çelin thasët, ky , që e kish pasur, të mbushur thesin e  tij me dushk, kur e çeli pa , që në thesin e... Vazhdo

December 31, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nika: Dikur u tha : Kush na shet e kush na blen…, e Sot…?!!!
Tags:

Dritan Abazović: Oprostio sam Đukanoviću
Poslanik Pozitivne Crne Gore Dritan Abazović kazao je da je oprostio predsjedniku Vlade Milu Đukanoviću što ga je nedavno u Skupštini nazvao bitangom. “Nije zgoreg podsjetiti se da Bog prašta, a ljudski (vjernički) je nastojati biti sličan njemu. Koliko sam uspješan u tome ne znam, neka procijene drugi. Ali, za mene je ta situacija koja se dogodila završena priča. Idemo dalje, a nadam se da će premijer ubuduće, kada ne bude imao argumente za neko od postavljenih pitanja, umjesto uvreda pribjegavati demagogiji i populizmu,... Vazhdo

December 30, 2013  :: news :: Comments Off on Dritan Abazović: Oprostio sam Đukanoviću
Tags:

Sinishtaj: Nëse qeveria nuk i mban premtimet do bojkotojë zgjedhjet
Presidenti i partisë “Iniciativa Qytetare”, në Podgoricë, ka deklaruar se partia e tij do të bojkotojë zgjedhjet që do të mbahen në pranverën e ardhshme, nëse qeveria aktuale nuk i mban premtimet e dhëna. Problemi më i madh mbetet statusi i komunës së Tuzit, ku shqiptarët kërkojnë që të kenë të drejta të plota dhe të merret statusi i një komune të veçantë, raporton B92. Sipas Vesel Sinistajt, çështja e Tuzit, për vetëqeverisje duhet të zgjidhet përpara zgjedhjeve, në të kundërt ai së bashku me partinë... Vazhdo

December 30, 2013  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Sinishtaj: Nëse qeveria nuk i mban premtimet do bojkotojë zgjedhjet
Tags:

Ulcinj: SDP predala izbornu listu
Socijaldemokratska partija je juče predala listu za izbor odbornika u Skupštinu opštine SO Ulcinj. „Kao istinska građanska partija, na listi imamo zastupljene sve strukture koje čine opštinu Ulcinj: građane iz svih djelova naše opštine, pripadnike apsolutno svih nacija i vjera koje tu žive. Naša lista je spoj mladosti i iskustva“, rekao je Selim Resulbegović, šef ulcinjskog SDP-a na konferenciji za novinare. „Kuriozitet ove liste je i to što se na njoj ne nalaze pojedini ljudi koji su utemeljivači ove partije“,... Vazhdo

December 30, 2013  :: news :: Comments Off on Ulcinj: SDP predala izbornu listu
Tags:

Numanoviq: Simbolet kombëtare lejohen në dasma
Projektligji për zgjedhjen, përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve kombëtare përcakton përdorimin e tyre të lirë në dasma dhe vetëqeverisjet lokale në të cilat popujt pakicë përbëjnë shumicën, ka sqaruar Ministria për të Drejtat e njeriut dhe të Pakicave (MDNjP). Nga kjo Ministri sqaruan se interpretimi i ligjit të ri ishte keqinterpretuar në një pjesë të opinionit publik. Ata sqaruan se sipas këtij projektligji përdorimi i flamurit dhe stemës të popujve pakicë është i lejuar në rastet e festave shtetërore... Vazhdo

December 30, 2013  :: Bota :: Comments Off on Numanoviq: Simbolet kombëtare lejohen në dasma
Tags:

OIK Ulcinj: SNP prva predala listu
Opštinskoj izbornoj komisiji u Ulcinju danas je, tačno u podne, predata prva lista za odbornike za predstojeće lokalne izbore. Listu je predala Socijalistička narodna partija Crne Gore – Za bolji Ulcinj – i riječ i djelo“. Na njoj je 33 kandidata za odbornike, a nosilac liste je predsjednik Opštinskog odbora te stranke Andrija Ćetković. On je rekao da očekuje dobar rezultat i dodao da je SNP uvijek stavljao na prvo mjesto interese Ulcinja i svih građana ove opštine bez obzira na nacionalnu, vjersku ili bilo koju drugu... Vazhdo

December 29, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on OIK Ulcinj: SNP prva predala listu
Tags:

Page 2 of 18212345...102030...Last »