KK’’Champion’’- përfaqësim dinjitoz në Tiranë – Video
Te dielen,me 17 nentor 2013 klubi I karatese Champion mori pjese ne turneun ‘’Tirana Karate Open’’qe u mbajt ne Tirane. Pjesmarres ishin 5 shtete me mbi 350 garues Champion mori pjese me 7 garues nder te cilet 2 ne kata individuele kurse 5 ne luftra individuale te cilet fituan 2 medalje te arta dhe 3 bronzi. Ne kategorine -42kg,me medalje te arte u kurorezua Melita Shata.Ndersa ne kategorine -47 kg gjithashtu me medalje te arte Andrea Dragojeviq per te cilen ishte nje sfide duke marre parasysh konkurencen e madhe ne kategorine... Vazhdo

November 19, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on KK’’Champion’’- përfaqësim dinjitoz në Tiranë – Video
Tags:

Ingrid Gjoni arrin maksimumin e klikimeve
Ingrid Gjoni arrin maksimumin e klikimeve falë bashkëpunimit me Gjeto Lucën Bashkimi bën fuqinë… Ky është një postulat që shërben në çdo fushë të jetës, por me sa po shohim, po rezulton shumë efikas edhe në muzikë. Tashmë këngëtarët, duke kërkuar të eksplorojnë gjëra të reja për të ardhur sa më të freskët në muzikë, i kanë kthyer sytë nga kolegët, mundësisht shumë të ndryshëm prej tyre, duke bërë duete që në përgjithësi po rezultojnë të suksesshme. Rasti më tipik i suksesit është ai... Vazhdo

November 19, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ingrid Gjoni arrin maksimumin e klikimeve
Tags:

Dafina Zeqiri kthehet nga Amerika “Pink”
Kur të gjithë presin që këngëtarja Dafina Zeqiri të kthehet nga Amerika me ndonjë projekt të ri apo këngën që mendohet se është bërë tashmë edhe në versionin anglisht, ku flitet se është një “diss” për kolegët e saj, ajo na shfaqet ndryshe por si look. Ja ku po vjen Dafina me look të ri, me flokë pink, që të japin më shumë përshtypje se janë një palë paruke, sesa të vetat, por që gjithsesi duket shumë seksi. Ajo këto foto mësojmë se e ka realizuar në New York, ku vazhdon të qëndrojë ende atje,... Vazhdo

November 19, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Zeqiri kthehet nga Amerika “Pink”
Tags:

Izbori u Ulcinju će koštati 50.000 eura
“Još prije šest mjeseci tražili smo izbore kako bi izašli iz krize u koju je upala vladajuća koalicija i kada su njeno funkcionisanje počele da opterećuju ucjene”, kazao je Nimanbegu Vanredni lokalni izbori, koji će u Ulcinju biti održani početkom naredne godine, dolaze u vrijeme sve prisutnijeg ekonomskog kolapsa, velikog nezadovoljstva i nezainteresovanosti mještana i uprkos tome, ogromnog entuzijazma i ambicije političara da i u takvim uslovima zavrijede glas i povjerenje. Redovni izbori planirani su za jesen naredne... Vazhdo

November 19, 2013  :: news :: Comments Off on Izbori u Ulcinju će koštati 50.000 eura
Tags:

TIKA dorëzoi Projektin e ujësjellësit në Krajë
Të hënën më 18.11.2013, përfaqësues të Agjencisë Turke për bashkëpunim dhe koordinim TIKA solemnisht dorëzuan në praninë e anëtarëve të Këshillit të Bashkësisë Vendore Ostros Projektin për furnizim me ujë të Krajës . Të pranishëm në këtë ceremony ishin edhe këshillëtarët në kuvendin komunal të Tivarit Beqir Bejasheviq dhe Ali Gjeçbritaj. Solemnitetin e hapi kryetari i Bashkësisë Vendore, Emro Duraku i cili në fjalën e rastit përshendeti përfaqësuesit e Komunës së Tivarit dhe të TIKA-së dhe... Vazhdo

November 19, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on TIKA dorëzoi Projektin e ujësjellësit në Krajë
Tags:

Kosova e Mali i Zi fitojne turneun mbarekombetar ne karate Tiranë
Karate, Mali i Zi e Kosova fitojnë turneun mbarëkombëtar Ishin më të mirët në turneun e hapur të zhvilluar në kryeqytet Kosova dhe Mali i Zi ishin më të mirët në turneun e hapur mbarëkombëtar të karatesë zhvilluar në Tiranë. Kosova fitoi 5 vende të para, ndërsa shqiptarët nga Mali i Zi fituan 8 të tillë. Gjithsej u zhvilluan ndeshje në 16 pesha, mosha dhe gjini të ndryshme. Nga Mali i Zi spikati skuadra Champion, por edhe Ulqini e Tivari, ndërsa nga Kosova më të mirët ishin Trepça e Mitrovicës, Vajzat... Vazhdo

November 19, 2013  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Kosova e Mali i Zi fitojne turneun mbarekombetar ne karate Tiranë
Tags:

Karamanaga: Svježe ukrasno cvijeće Pristana
Ovako danas izgleda dio parka ispred restorana “Holegro”, na Pristanu. Svježe zamijenjeno ukrasno cvijeće, još više dočarava ovaj jedino preostali kutak zelenila na našem Pristanu. Park je lijepo i ukusno uređen i svakodnevno se održava i ljeti i zimi. Naš Pristan je nekad imao mnogo više zelenila, mnogo više klupa, i mnogo više cvijeća. Imao je i jednog divnog baštovana gospodina Rexhepa Gogu koji je u te parkove unosio svoju dušu, oplemenjujući svojim radom i svojim znanjem, ovaj “božanski” prostor.Volio... Vazhdo

November 19, 2013  :: news :: Comments Off on Karamanaga: Svježe ukrasno cvijeće Pristana
Tags:

Për sanimin i rrugëve në Ane të Malit 45 000€
 Njoftim që vjen nga Sekretarijati per çeshtje komunale dhe mbrojtje te ambijentit jetesor  Ne vijim po ju informoj ne lidhje me aktvitetin ne fushen e investimeve qe ka filluar vikendin e kalurar ne Komunen tone. Sanimi i aksit rrugor Milla Poshtme – Bojke dhe aksit rrugor Sh.F. ne Kryth – Milla Nelt. Punet i zhvillon kompania qe ishte me e mire ne tender –  Sh.P.K. “Asfallt Beton “ nga Podgorica. Vlera totale e keti investimi eshte 44.493,45 eur.   Sekretarijati per ceshtje komunale dhe mbrojtje te ambijentit... Vazhdo

November 18, 2013  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Për sanimin i rrugëve në Ane të Malit 45 000€
Tags:

Faik Nika sekretari i ri i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi
Në mbledhjen konstitutive të KNSH-së më datë 15.11.2013 është zgjedhur me votim te fshehte sekretari i ri i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi Faik Nika. Duhet cekur se Faik Nika është këshilltar i Forces së re demokratike në Parlamentin e Ulqinit. Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Mal të Zi ka formuar komisonin per plotësimin dhe ndryshimin e rregullores dhe statusin e këtij institucioni. Ja pra çka do të ndryshohet nga rregullorja aktuale STATUTI I KëSHILLIT NACIONAL Të SHQIPTARëVE   Këshilli... Vazhdo

November 18, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Faik Nika sekretari i ri i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi
Tags:

Rana dhe Zana dhe kopshti i luleve 2013 në Fotografi
“Parajsa Qiellore” në ranë të Ulqinit,ku ky kopsht të ofron një hapësirë përrallore, ku bukuria e ngjyrave dhe aromave të përziera të luleve bën të ndjehemi në një botë tjetër. Foto Ismet Karamanaga Facebook  Vazhdo

November 18, 2013  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Rana dhe Zana dhe kopshti i luleve 2013 në Fotografi
Tags:

Page 30 of 182« First...1020...2829303132...405060...Last »