SHBA: U zhvillua turneu i  Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra  për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi
Beqir SINA, New Jersey Vllaznimi, i struganëve fitues i këtij turneut 2013, ishte skuadra më cilësore e cila në përbërje të saj shquhet me disa futbollista të talentuar, Në vend të dytë Ekipi i Krajës me tranier Zija Cuka, i cili u dallua për shpirtin e fort të garës dhe ekip i disiplinuar WAYNE NEW JERSEY :  Turneu i Mini-Futbollit – Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra mes ekipeve vetëm shqiptare të komunitetit tonë, për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi, i cili mbahet për të pestën herë, ka nisur... Vazhdo

December 28, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on SHBA: U zhvillua turneu i Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi
Tags:

“Art Club” shënon 23-vjetorin e themelimit
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” shënoi sot 23-vjetorin e themelimit me një takim pune të anëtarëve të saj, ku u prezantuan rezultatet e arritura gjatë vitit 2013. Pavarësisht ndihmës së vogël institucionale për kulturën, sidomos në këtë kohë krize, viti që po lëmë pas është vazhdim i punës së deritashme të suksesshme të “Art Club”-it për ruajtjen dhe afirmimin e kulturës, letërsisë, artit dhe shkencës shqiptare në Malin e Zi. Në fushën e veprimtarisë botuese, gjatë këtij... Vazhdo

December 28, 2013  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on “Art Club” shënon 23-vjetorin e themelimit
Tags:

Fuad Haxhibeti: Refuzimi i votimit të vendimit për interesa personale
Kumtesë  për   opinion Ulqin, 28.12.2013 Refuzimi  i   votimit  të   vendimit  për  interesa  personale Refuzimi  i  votimit  të  Vendimit  për  financim  të   përkohshëm  të  Komunës  së  Ulqinit  , nga ana e këshilltarëve  te  subjekteve  politike  në  Kuvendin   e  Komunës   së  Ulqinit  me  përjashtim  të  Forcës  së  re  demokratike  ,  dëshmon  mos  gadishmërin  dhe  mospërgjegjsin    e  subjekteve  politike . Me  gjithë  angazhimin  maksimal  të ... Vazhdo

December 28, 2013  :: Politika :: Comments Off on Fuad Haxhibeti: Refuzimi i votimit të vendimit për interesa personale
Tags:

BKA organizon Koktej më 29.12 ne “Lamiga” në Krythë ne ora 19.00h
FTESË: Me rastin e dy vjetorit te themelimit të BKA – së  si dhe një vjetori i themelimit së SH.K Tradita, BKA organizon Koktej me daten 29 dhjetor 2013 ne ambijentet  komerciale “Lamiga” në Krythë ne ora 19.00h Fjalet pershenderese : Kabil Kurti, Kryetar i Bka-se Selatin Gjeloshi, Kryetar i Shk. Tradita BKA dhe Shk Tradita njekohesisht iu falenderon dhe ju uron Vitin e Ri 2014, Qofte nje vit i sukseseve tuaja Gezuar! Ju mirepresim!  Vazhdo

December 28, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on BKA organizon Koktej më 29.12 ne “Lamiga” në Krythë ne ora 19.00h
Tags:

Ne kufirin Sukobin – Muriqan kapet me 30 kg drogë
Gjatë kontrollit të ushtruar në pikën e kalimit kufitar Sukobin – Muriqan, 25-vjeçari Edmond Gjini nga Laçi ka rënë në prangat e policisë së kufirit dhe migracionit në Shkodër, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në pikën e kalimit kufitar të Murriqanit, në automjetin e tij u gjet drogë e llojit kanabis sativa, e gatshme për treg. Shtetasi në fjalë po udhëtonte i vetëm me automjetin e tij tip Volksvagen me targë AA 192 GT dhe gjatë kontrollit të ushtruar në dy gomat rezervë u gjet droga e ndarë në qese... Vazhdo

December 27, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ne kufirin Sukobin – Muriqan kapet me 30 kg drogë
Tags:

SNP – Za bolji Ulcinj – I riječ i djelo
Socijalistička narodna partija Crne Gore danas je, Opštinskoj izbornoj komisiji Ulcinj, predala izbornu listu, pod nazivom: “SNP – Za bolji Ulcinj – I riječ i djelo”, za izbor odbornika u Skupštini opštine Ulcinj, koji će se održati 26. januara naredne godine. Opštinski odbor SNP Ulcinj je, kako navode u saopštenju, prilikom formiranja Izborne liste u potpunosti ispoštovao princip rodne ravnopravnosti i zastupljenost mladih na listi. Nosilac Izborne liste je Andrija Ćetković, predsjednik OO SNP Ulcinj i član... Vazhdo

December 27, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on SNP – Za bolji Ulcinj – I riječ i djelo
Tags:

Na graničnom prelazu Sukobin – MurićanI oduzeto 29 kilograma skanka
(Foto: Uprava policije) Crnogorska policija i carina u zajedničkoj akciji sa albanskom policijom je na graničnom prelazu “Sukobin – Murićani” oduzela 29 kilograma skanka, od albanskog državljanina E.G. (25). “Službenici Stanice granične policije Ulcinj, carinski službenici i službenici granične policije Republike Albanije su na pomenutom graničnom prelazu, sinoć oko 21,50 časova, kontrolisali putničko vozilo marke „Volkswagen“, albanskih registarskih oznaka kojim je upravljao E.G, a potom izvršili... Vazhdo

December 27, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Na graničnom prelazu Sukobin – MurićanI oduzeto 29 kilograma skanka
Tags:

Delegacija Ulcinja boravila u Saudijskoj Arabiji
ULCINJ – Prošlonedjeljna posjeta Saudijskoj Arabiji bila je veoma uspješna i mogu reći da je to bio prvi korak ka uspostavljanju saradnje sa moćnim investitorom, kakva je Islamska banka za razvoj sa sjedištem u Džedi – rekao je juče predsjednik opštine Ulcinj Nazif Cungu na konferenciji za štampu. Cungu je u Džedi imao susret sa predsjednikom te banke Ahmadom Mohamedom Alijem, a imao je sastanke i u Privrednoj komori Saudijske Arabije. – Ulcinj treba da napravi tri ili četiri koraka da bi sustigao ostale primorske... Vazhdo

December 27, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Delegacija Ulcinja boravila u Saudijskoj Arabiji
Tags:

Moto Djeda Mrazevi Ulcinj 2013 u centru za djecu Sirena + Foto
Moto Djeda Mrazevi Ulcinj 2013 – MK PIRATES Savjet mladih Demokratske partije socijalista Ulcinja i Mk Pirates u susret dolazećim novogodišnjim praznicima organizovao je posjetu dnevnom centru za djecu i omladinu sa posebnim potrebama “Sirena”. Omladina DPS-a provela je dan u druženju i igri sa djecom iz centra i tom prilikom mališane su obradovali novogodišnjim paketićima i velikim brojem igračaka. U želji da svima ovi novogodišnji praznici proteknu u što boljem raspoloženju i da osmjeh sa lica djece ne nestaje trudimo... Vazhdo

December 26, 2013  :: news :: Comments Off on Moto Djeda Mrazevi Ulcinj 2013 u centru za djecu Sirena + Foto
Tags:

Savjet mladih Ulcinja u posjeti dnevnom centru
Savjet mladih Demokratske partije socijalista Ulcinja u susret dolazećim novogodišnjim praznicima organizovao je posjetu dnevnom centru za djecu i omladinu sa posebnim potrebama “Sirena”. Omladina DPS-a provela je dan u druženju i igri sa djecom iz centra i tom prilikom mališane su obradovali novogodišnjim paketićima i velikim brojem igračaka. U želji da svima ovi novogodišnji praznici proteknu u što boljem raspoloženju i da osmjeh sa lica djece ne nestaje trudimo se i trudićemo se da ovakvih i sličnih aktivnosti bude... Vazhdo

December 26, 2013  :: news :: Comments Off on Savjet mladih Ulcinja u posjeti dnevnom centru
Tags:

Page 4 of 182« First...23456...102030...Last »