Ulcinj spreman na doček Nove godine
Sve je spremno za večerašnji doček Nove godine na Pristanu. Postavljena je velika bina i pristigli najavljeni učesnici programa koji po hladnom i vjetrovitom vremenu treba da zagriju one koji će se 2015. godinu dočekati na ulcinjskoj Maloj plaži, prenosi Portal Ul.info. Program počinje već od 18 časova sa sljedećim učesnicima: Genta Ismaili, Leonora Jakupi, Slađana Delibašić, Ardian Ljuljđuraj, Armend Mila i polaznici plesne škole “Porta di Danca”. Portal Ul-info čestita posjetiocima i svim građanima Novu godinu... Vazhdo

December 31, 2014  :: news :: Comments Off on Ulcinj spreman na doček Nove godine
Tags:

Urime Vitin e Ri 2015 – Portali Lajme nga Ulqini
Të gjithë qytetarëve të Ulqinit si dhe gjithë shqiptarëve në mbarë botën, urime festën e Vitit të Ri 2015. Urim të veçantë edhe për diasporën ulqinake, e cila ka qenë dhe mbetet shtylla e zhvillimit ekonomik të Ulqinit Viti që po lëmë pas, ashtu si dhe vitet e mëparshme, për qytetarët e Uqinit nuk dalloi për rezultate pozitive. Në vitin 2015 po hyjmë me shumë çështje të pazgjedhura, politike e ekonomike me dëshirë dhe shpresë që në këtë vit të shohim hapa pozitiv në të gjitha segmentet e jetës... Vazhdo

December 31, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Urime Vitin e Ri 2015 – Portali Lajme nga Ulqini
Tags:

Gëzuar Viti i Ri 2015 – Lëvizja qytetare shqiptare për integrime
LËVIZJA QYTETARE SHQIPTARE PËR INTEGRIME                 Gëzuar të gjithëve Viti I Ri. Ju dëshirojmë shumë fat, harmoni, dashuri e rrespekt ku do që gjendeni. Urojmë mbarësi për këtë vit, në të gjitha sferat jetësore, për të gjithë Ju. Shpresojmë që edhe më shumë ky vit të na drejtojë drejt përparimit, suksesit, ndërgjegjes dhe përgjegjshmërisë së përgjithshme për të mirën e të ardhmes sonë. Gëzuar, Gëzuar Viti i Ri 2015   Kryetar, Dr. Isat Jakupi  Vazhdo

December 31, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gëzuar Viti i Ri 2015 – Lëvizja qytetare shqiptare për integrime
Tags:

Ulqini gati për pritjen e Vitit të ri 2015
Foto Ismet Karamanaga Çdo gjë është gati për pritjen e Vitit të ri në Ranë. Është vendosur skena e madhe dhe kanë mbërritur pjesëmarrësit e programit të cilët për mot të ftohtë dhe me erë duhet të ngrohin ato të cilët vitin 2015 do ta presin në Plazhin e vogël të Ulqinit, raoprton Portali Ul.info. Programi fillon në ora 18 me këto pjesëmarrës: Genta Ismaili, Leonora Jakupi, Slagjana Delibashiq, Ardian Lulgjuraj, Armend Milla dhe nxënësit e shkollës së vallëzimit “Porta di Danca”. Portali Ul-info... Vazhdo

December 31, 2014  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Ulqini gati për pritjen e Vitit të ri 2015
Tags:

Frank Shkreli: Qoftë ky një vit i bekuar për të gjithë ju
Të nderuar drejtues të portalit lajme nga Ulqini.  Ja, pra një vit po mbyllet dhe fillon një tjetër, i ri.  “E djeshmja iku. E nesërmja nuk ka arritur ende. Kemi vetëm të sotmen. Le të fillojmë”, ka thënë Nënë Tereza.  Ndërsa  Albert Einstein-i na këshillon me rastin e ndërrimit të motmoteve, që të “Mësojmë nga e djeshmja, të jetojmë për të sotmen dhe të shpresojmë për të nesërmen.” Këshilla të mira këto për të gjithë ne, ndërsa mbyllin vitin e vjetër dhe fillojmë... Vazhdo

December 31, 2014  :: Bota :: Comments Off on Frank Shkreli: Qoftë ky një vit i bekuar për të gjithë ju
Tags:

Urim për vitin e ri 2015 – Mdehmet Bardhi, kryetar i LD në MZ
URIM PËR VITIN E RI 2015     Qytetare dhe qytetarë, Të nderuara anëtare e anëtarë dhe përkrahës të LD në MZ,   Në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi , me rastin e VITIT TË RI 2015, më lejoni t’ju dërgoj URIMET më të ngrohta e të përzemërta, kudo që gjindeni, në atdhe – pa tërheqë kufij, si edhe bashkëatdhetarëve në diasporë: në Evropë, Amerikë, Australi etj.   Le t’u sjellë KY VIT I RI shëndet, begati, mirëqenie dhe përparim në punë e në familje.   Gjithmonë,... Vazhdo

December 31, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Urim për vitin e ri 2015 – Mdehmet Bardhi, kryetar i LD në MZ
Tags:

“Art Club” boton përmbledhjen me poezi “Zhdukja e heshtur” të Hajredin Kovaçit
Në kuadër të edicionit botues të Shoqatës së Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” nga Ulqini sot doli nga shtypi vëllimi me poezi “Zhdukja e heshtur” e poetit Hajredin Kovaçi. Përmbledhja përbëhet nga 77 poezi, të ndara në tre cikle. Në fillim të librit janë botuar vështrimet mbi librin të poetëve Arjan Th. Kallço dhe Salim Memishi, kurse në fund të tij albumi me disa fotografi nga pjesëmarrja e autorit në veprimtari të ndryshme kulturore. Sipas redaktorit të librit, dr. Basri Çapriqi, “edhe me... Vazhdo

December 31, 2014  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on “Art Club” boton përmbledhjen me poezi “Zhdukja e heshtur” të Hajredin Kovaçit
Tags:

Budžet Opštine Ulcinj skoro 7 miliona eura
Nakon cjelodnevne rasprave ulcinjski opštinski Parlament je na posljednjoj sjednici u ovoj godini usvojio niz važnih odluka. Među njima su Program uređenja prostora za 2015 godinu, Odluka o donošenju Plana postavljanja privremenih objekta na teritoriji Opštine za narednu godinu, Odluka o gradskom i prigradskom saobraćaju i auto – taksi prevozu, Izvještaj o stanju uređenja prostora u ovoj godini, te Odluka o javnim parkiralištima na području opštine, prenosi portal Ul-info. Svakako najvažnija odluka koji je u ponedjeljak... Vazhdo

December 30, 2014  :: news :: Comments Off on Budžet Opštine Ulcinj skoro 7 miliona eura
Tags:

Tači sredinom januara u Crnoj Gori
Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Kosova Hašim Tači boraviće sredinom januara u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori, saznaje portal Ul-info. On će u Podgoricu stići 15. januara kao gost crnogorskog šefa diplomatije Igora Lukšića, a primiće ga i najviši crnogorski zvaničnici: predsjednik države Filip Vujanović, premijer Milo Đukanović i predsjednik parlamenta Ranko Krivokapić. Tači će dan kasnije posjetiti Ulcinj gdje će razgovarati sa predsjednikom Opštine Fatmirom Đekom.    Vazhdo

December 30, 2014  :: news :: Comments Off on Tači sredinom januara u Crnoj Gori
Tags:

IN MEMORIAM: Osman Cungu
Të stunen, me 27.12.2014 në moshen 69 vjeçare ndroi jetë z. Osman CUNGU nëjri, nga ajo plejadë e artë të turizmit tonë të viteve 70 – 90 të shekullit të kaluar. Osmani ka ndjekë shkollën e turizmit ne Opati të Kroacisë, ku edhe është bërë spezialistë në lëmin e tij, dhe pa dyshim ka qenë njëri ndër punëtorët më të mirë të turizmit tonë të artë, të sherkullit të kaluar. Në hotelin “Albatros” ka lënë gjurmë të pashlyer . Osmani ka qenë i qetë dhe i mirë, siç thotë populli ynë,... Vazhdo

December 30, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on IN MEMORIAM: Osman Cungu
Tags:

Page 1 of 21412345...102030...Last »