Czarnogóra na światowych targach turystycznych w Londynie

November 10, 2014   | Anketë / Anketa

TuristiCka ponuda Crne GoreCzarnogóra ponownie uczestniczy w renomowanych światowych targach turystycznych w Londynie (World Travel Market), które w tym roku odbywają się w terminie od 3.11. do 6.11. Na czele czarnogórskiej reprezentacji znajdują się sekretarz Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, Predrag Jelušić oraz dyrektor Krajowej Organizacji Turystyki, Saša Radović. Do delegacji dołączył również ambasador Czarnogóry w Wielkiej Brytanii, Ljubiša Stanković.

Na krajowym stanowisku swoje oferty zaprezentowały lokalne agencje turystyczne z miejscowości Budwa, Bar i Herceg Novi, a także hotelarze z grup hotelarskich HG Budvanska Rivijera, Montenegro Stars Hotel Group, Beppler and Jacobson oraz przedstawiciele hoteli The Queen of Montenegro i Ramada Podgorica.

Strategicznym celem czarnogórskiej delegacji jest zwiększenie ilości noclegów turystów z Wielkiej Brytanii, bowiem jest to rynek drugi pod względem wielkości w Europie, ważny z punktu widzenia konieczności wydłużenia sezonu turystycznego w Czarnogórze. Czynnikami ograniczającymi osiągnięcie tego celu są niedostatek miejsc hotelowych wysokiej klasy oraz brak tanich połączeń lotniczych między miastami Wielkiej Brytanii a głównymi ośrodkami turystycznymi w Czarnogórze.

Już drugiego dnia targów doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy grupą hotelową Budvanska Rivijera a renomowanym touroperatorem Saga Acromas Holidays Limited, z którym czarnogórska spółka utrzymuje kontakty handlowe już od trzech lat.

Z oficjalnych statystyk wynika, że do końca września bieżącego roku Czarnogórę odwiedziło blisko 22 tys. brytyjskich turystów, którzy wykupili przeszło 100 tys. noclegów. Wśród brytyjskich touroperatorów i biur podróży, które oferują swoim klientom wycieczki do Czarnogóry, wymienić można m.in. Adriatic Adventures, Thomson, Balkan Holidays, Cosmos, Explore Worldwide, First Choice, Inghams i Saga Holidays.

World Travel Market w Londynie jest jednym z ważniejszych światowych wydarzeń na rynku turystycznym, na którym w tym roku zebrało się około 5 tys. wystawców z przeszło 180 krajów świata.

Źródła: portalanalitika.me / balkanistyka.org