Novogodisnja cestitka Pozitivne Crne Gore-Ulcinj gradjanima Ulcinja
“Sa zeljom da Vam naredna godina bude jos bolja i uspjesnija,cestitamo Vam Novu 2015.godinu,i zelimo da je docekate u dobrom zdravlju i raspolozenju u krugu svoje porodice,prijatelja i komsija. Da Vam to bude godina ispunjena licnom I porodicnom srecom,poslovnim uspjesima I blagostanjem”.     Postovani, Ispred PCG-Ulcinj,cestitam I svim zaposlenim na Vasem portalu srecnu Novu 2015,sa zeljom da je docekate u dobrom zdravlju I raspolozenju, I puno srece I uspjeha u vasem daljem radu.   Fuad Lameževič,clan Gl.odbora PCG.  Vazhdo

December 30, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Novogodisnja cestitka Pozitivne Crne Gore-Ulcinj gradjanima Ulcinja
Tags:

Gëzuar Vitin e Ri 2015 – Këshilli Kombëtar i Shqiptarëvë në Malin e Zi
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO                                       Nr._____/14                                    Ulqin,me 30.12.2014                                            Urimi për Vitin e Ri   Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, Ju uron të gjithë shqiptarëve gëzuar Vitin e Ri 2015. Uroj që viti... Vazhdo

December 30, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gëzuar Vitin e Ri 2015 – Këshilli Kombëtar i Shqiptarëvë në Malin e Zi
Tags:

Nika: Nimanbegu dhe Cakuli rrëzuan vendimin  e foshnjores – Gjeka paralajmëron kundër përgjigje
Shkruan Muhamet Nika Debatet në kuvendin e Ulqinit të ditës së djeshme nga ana e opozitës zbuluan po duket përsëri të çara të pariparueshme për momentin brenda koalicionit Forca e Re Demokratike – Partia demokratike. Sidomos kur është në pyetje funksionimi i “ makinerisë votuese” të koalicionit Forcë- Parti Demokratike edhe pse “ makineria” në mbledhjen paraprake ,kur opozita e kish lëshuar seancën, funksionoi mrekullueshëm dhe për një kohë rekord i ra që për dy orë jo të plota të kalojë rreth 30... Vazhdo

December 30, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nika: Nimanbegu dhe Cakuli rrëzuan vendimin e foshnjores – Gjeka paralajmëron kundër përgjigje
Tags:

Tërmet në Ulqin dhe Shqipëri
Mbrem në ora 21:34 në komunë të Ulqinit është ndjerë tërmeti i fuqisë së mesme. Sipas të dhënave të Entit sizmologjik të Malit të Zi epiqendra e tërmetit ishte në Shqipërinë veriore dhe kishte fuqinë 4,8 të shkallës Merkali, gjegjësisht 3,3 të shkallës Rihter. Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ndodhi pak minuta më parë duke u ndjerë në rreth gjysmën e Shqipërisë. Burime zyrtare nga Instituti i Gjeoshkencave në Tiranë i thanë agjencisë noa.al se tërmeti u lokalizua në orën 21:35 të mbrëmjes së... Vazhdo

December 30, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Tërmet në Ulqin dhe Shqipëri
Tags:

Aleksandër Stipçeviqi yll i pashuar dhe gur ciklop i ilirologjisë – Nga Mehmet Latifi
Akademik prof.Dr. Aleksandër Stipçeviqi, kolosi dhe ylli i pashuar, shtylla-boshti kurrizor i ilirologjisë, ka disa muaj që nuk gëzon shëndet, pas një sulmi hemorragjik dhe hospitalizimit të detyrueshëm në Spitalin e specializuar në Toplice. Për fat të keq, gjendja shëndetësore jo vetëm që nuk përmirësohej, por ajo edhe më tej përkeqësohej, duke humbur dalëngadalë funksionet e organeve dhe ekstremiteteve. Kohëve të fundit, gjendja është përkeqësuar tej mase, sa që  Akademik prof. Dr.Aleksandër Stipçeviqi-... Vazhdo

December 29, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Aleksandër Stipçeviqi yll i pashuar dhe gur ciklop i ilirologjisë – Nga Mehmet Latifi
Tags:

Me cilen parti do te beje koalicion Sinshtaj dhe Jakupi
Nga selia e Lëvizjes Qendrore Shqiptare për Integrime, jo zyrtarisht mësojmë nga kryetari i kësaj lëvizje Dr. Isat Jakupi dhe funksionari i Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj ka deklaruar që Forca e re demokratike e humbi shansin për unifikimin e partive shqiptare duke thënë se kjo parti nuk i respekton marrëveshjet të cilat i ka me partitë me të cilat është në koalicion, dhe që ekziston mundësia që” Lëvizjes Qendrore Shqiptare për Integrime” dhe “Iniciativa qytetare” të bashkpunojn së... Vazhdo

December 29, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Me cilen parti do te beje koalicion Sinshtaj dhe Jakupi
Tags:

OJQ “HORIZONTI i RI”: Ku e lamë e ku na mbeti, Këshilli për zhvillimin dhe mbrojtjen e vetëqeverisjes lokale
Organizatat e shoqërisë civile, por edhe subjekte dhe individë të tjerë, shprehin pakënaqësi dhe vërejtje ndaj punës së Shërbimit të Kuvendit të Komunës së Ulqinit dhe trupave të Kuvendit, lidhur me zvarritjen dhe mospërfilljen e procedurave për themelimin e KËSHILLIT PËR ZHVILLIMIN DHE MBROJTJEN E VETËQEVERISJES LOKALE. Statuti i Komunës së Ulqinit rëndësinë e këtij këshilli e ka përshkruan kështu: “Për të realizuar ndikimin demokratik të qytetarëve në avancimin e vetëqeverisjes lokale, Kuvendi themelon... Vazhdo

December 29, 2014  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on OJQ “HORIZONTI i RI”: Ku e lamë e ku na mbeti, Këshilli për zhvillimin dhe mbrojtjen e vetëqeverisjes lokale
Tags:

Skandal: Pikon çatia e Qendres për kulturë në Ulqin + Video – Foto
Qendra për kulturë e ndërtuar në zemër të qytetit të Ulqinit , si dhe objekti i Qendres për kulturë në të cilën gjendet salla e Ulqinit është në gjendje të mjerueshme, transmetojn mediat nga Ulqini, si dhe mediat malazeze në gjuhen shqipe “Mozaiku”, gjithashtu i paknaqur edhe regjisori ulqinak Munib Abazi me gjendjen e mjerueshme në  sallen e qendres per kultur të Ulqinit. Gjendja e mjerueshme në qendren e kultuës të Ulqinit nuk është një risi. Askush nga zyrtarët komunalë të komunës së Ulqinit... Vazhdo

December 29, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Skandal: Pikon çatia e Qendres për kulturë në Ulqin + Video – Foto
Tags:

Salaj: Emigrimi nga zona e Krajës – Video
Në Mal të Zi, gati në të gjitha rajonet ku jetojnë shqiptarët, emigrimi ka sjellë një rënie të numrit të tyre. Kjo dukuri është më e ndjeshme në zonën e Krajës, në komunën e Tivarit, disa prej vendbanimeve janë zbrazur tërësisht. Për më shumë ndiqeni kronikën e përgaditur nga korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj. VAO Shqiptarët braktisin trojet e tyre në Mal të Zi E ndodhur nën administrimin e Tivarit, zona e Krajës nuk ka shënuar asnjë lloj zhvillimi ekonomik për shkak të mungesës së investimeve Shqiptarët... Vazhdo

December 29, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Salaj: Emigrimi nga zona e Krajës – Video
Tags:

Pritja e fundvitit në Ulqin, nuk mungon përkrahja e përfaqësuesve të biznesit
Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe z.Zana Sarvan  kanë mbajtur edhe një takim me përfaqësuesit e biznesit, lidhur  me organizimin e Koncertit të madh festiv të Vitit të Ri, që do të mbahet në Ranë më 31 Ddhjetor dhe do të fillojë në ora 18. Komuna e Ulqinit dhe Organizata turistike  janë bartësit kryesor të këtij aktiviteti, por përvoja ka dëshmuar që në raste të tilla nuk mungon dhe përkrahja e përfaqësuesve të biznesit. Kryetari Gjeka theksoi se jemi të vetëdijshëm për situatën... Vazhdo

December 28, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pritja e fundvitit në Ulqin, nuk mungon përkrahja e përfaqësuesve të biznesit
Tags:

Page 2 of 21412345...102030...Last »