Taekwondo Ulqini sjell 13 medalje nga Kupa e Malit të Zi 2014 + Foto
Të dielën me datë 30.11.2014 në Podgoricë u mbajtë kupa e Malit të Zi për vitin 2014 në sportin olimpik të Taekwondo-sëNë këtë kampionatë u paraqitën 9-të klube me mbi 150 garues. Klubi i Taekwondos-së Ulqini u paraqit me 11 garues të cilët patën këtë suksesë. Gjithësejt garuesit e KT Ulqinit fituan 13 medalje, prej tyre 10-të medalje të arta; dhe 3 medalje të argjendit. Garuesit më të suksesshëm ishin Esad Kraja dhe Edina Kraja me nga tri medalje të arta të cilët konkurruan në dy diciplina.Me medalje... Vazhdo

December 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini sjell 13 medalje nga Kupa e Malit të Zi 2014 + Foto
Tags:

Gjylaver Avdiu: Agjentët policorë më kërkuan  falje për ekces në koncertin festiv të KNSH-së
Shkruan : Muhamet Nika, Në konferencën e vet për shtyp të organizuar javën që shkoi rreth provokimit pa të drejtë nga ana e policisë në koncertin e Knsh-së, që u organizua për nder të ditës së flamurit Gjylaver Avdiu nxori edhe disa fakte të reja dhe argumente të thelluara. Në fillim të konferencës për shtyp ai ceku se arsyeja kryesore dhe motivim shtytës i thirrjes së konferencës ishte deklarata e Kryetarit të KNSH-së dhënë gazetës “Dan”, për eksesin e ndodhur në koncertin festiv. Me këtë rast ceku... Vazhdo

December 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Gjylaver Avdiu: Agjentët policorë më kërkuan falje për ekces në koncertin festiv të KNSH-së
Tags:

Green home: Ulcinjani u Studijsko putovanje u Sloveniju
Primjeri dobre prakse u seoskom turizmu i korišćenje prirodnih bogatstava u turističke svrhe   U okviru projekta “Podrška lokalnim zajednicama u implementaciji turističkih praksi zasnovanih na prirodnim bogatstvima u okolini Šaskog jezera” koji finansira Partnerski fond za ugrožene ekosisteme (CEPF), NVO Green Home realizovala je studijsko putovanje u Sloveniju u periodu od 24.-27.11.2014.   Cilj trodnevnog studijskog putovanja bilo je upoznavanje učesnika sa primjerima dobre prakse u istarskom dijelu Slovenije,... Vazhdo

December 1, 2014  :: news :: Comments Off on Green home: Ulcinjani u Studijsko putovanje u Sloveniju
Tags:

Deri në cilin muaj të shtatzanisë do të këndoj e vallëzoj Nora Istrefi?
Çdo grua shtatzënë duhet të jetë tejet e kujdeshme në të gjitha aspektet. Shtatzënat, rëndom ndryshojnë stilin e jetes për hirë të frytit që mbajnë në bark. Por, nuk po ndodh kështu me Nora Istrefin, këngëtaren e njohur kosovare, e cila ndonëse tre muajshe shtatzënë vallëzoj në “Dance with me”. Nora e braktisi spektaklin e vallëzimit, por jo edhe mbrëmjet rinore në diskoteka ku ka shumë tym. Deri në cilin muaj të shtatzanisë do të këndoj e vallëzoj Nora? Zhurnal  Vazhdo

December 1, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Deri në cilin muaj të shtatzanisë do të këndoj e vallëzoj Nora Istrefi?
Tags:

OT e Ulqinit ne panairin Travel Show TT Warsaw 2014
Me perkrahjen e perfaqesuesve te Organizates Nacionale Turistike eshte paraqitur oferta turistike e Malit te Zi, në panairin e turizmit Travel Show TT Warsaw 2014, ku jane bashkuar te gjitha ofertat e segmenteve turistike, si ato bregdetare, kontinentale dhe pjeseve veriore te vendit tone. Organizatat lokale turistike te Ulqinit, Tivarit, Budves, Kotorrit, Tivatit, Hercegnovit, Bijelo Poles, Danilovgradit, Plevles, Pluzines dhe Mojkovcit, kane marre pjese ne panairin e turizmit, Travel Show TT Warsaw 2014 cili u mbajt prej dates 27 deri... Vazhdo

December 1, 2014  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on OT e Ulqinit ne panairin Travel Show TT Warsaw 2014
Tags:

Shprehin shqetësimin njohësit e trashëgimisë kulturore të Kalas së Ulqinit – Video
Kalaja e Ulqinit, monument i trashëgimisë kulturore Ali Salaj Kalaja e Ulqinit vlerësohet ndër monumentet më të bukura të trashëgimisë kulturore jo vetëm në rajon por edhe në Adriatik, ku pjesët më të vjetra të mbetura nga bedemat e saj datojnë që nga koha ilire. Njohësit e trashëgimisë shprehin shqetsimin që ky objekt i një rëndësie të veçantë kulturore, ende nuk është përfshirë në listën e objekteve kulturore të mbrojtura nga “Unesco”. Për më shumë ndiqeni kronikën e përgaditur nga... Vazhdo

December 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Shprehin shqetësimin njohësit e trashëgimisë kulturore të Kalas së Ulqinit – Video
Tags:

Sinan Vllasaliu sjellë klipin “Shkaktar”
Këngëtari i njohur, Sinan Vllasaliu sonte e ka publikuar video me tw re tw këngës “Shkaktar”. Kohë më parë këtë këngë Sinani e kishte publikuar më herët vetëm si audio, derisa tash e sjellë edhe me klip. Klipi është punuar nga MAX Production. Bota Sot  Vazhdo

December 1, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Vllasaliu sjellë klipin “Shkaktar”
Tags:

Sulejman Rexhepi: Kam orë Roleks, por jo hotel në Ulqin
Kryetari i Bashkësisë Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi, në një bisedë telefonike me portalin Libertas, ka pohuar se mban orë Roleks. “Po po kam Roleks, por jo prej atyre të shtrenjtëve që kushtojnë 36 mijë euro. Këtë që e mbaj e kam blerë gjatë udhetimit në Arabinë Saudite”. Ai i ka demantuar informacionet e publikuara në portalin Dokaz, sipas të cilave një biznesmen i njohur në Ulqin i ka dhuruar një orë Roleks me vlerë prej 36 mijë eurove, duke shtuar se nuk ekziston ndonjë hotel që është pronë... Vazhdo

December 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Sulejman Rexhepi: Kam orë Roleks, por jo hotel në Ulqin
Tags:

Mbishkrimet antiruse në Podgoricë të papranueshme
Ministria e jashtme dhe e integrimeve evropiane e Malit të Zi ka vlerësuar se janë “të papranueshme” porositë e karakterit antirus në mbishkrimet, që janë paraqitur këto ditë në rrugët e kryeqytetit Podgoricë. Në njërën nga parullat, me logon e NATO-s, gjendet edhe porosia “më mirë banana në dorë se çizma ruse në qafë”, me ç’rast ishin të vizatuara banana dhe çizmja me flamurin e Rusisë. Ambasada e Rusisë në Podgoricë, siç kanë transmetuar mediat, ka kërkuar shpjegim lidhur me këtë mbishkrim... Vazhdo

November 29, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Mbishkrimet antiruse në Podgoricë të papranueshme
Tags:

Sulejmani: Nuk kishte keqpërdorime në Parti demokratike
Sekretari gjeneral i Partisë demokratike (PD) Haxhi Sulejmani ka thënë që në raportin vjetor rreth punëve financiare të kësaj parti kishte lëshime, por nuk kishte keqpërdorime, njofton portali Ul.info. Institucioni shtetëror i revizionit (DRI) ka konstatuar që për shkak të parregullsive të gjetura, raportin e vet për punën e PD-së ia ka dorëzuar prokurorisë shtetërore. “Përveç automjetit, pronë tjetër si parti nuk kemi”, tha Sulejmani për “Vijesti” duke shtuar që personi i cili udhëheq kontabilitetin... Vazhdo

November 29, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Sulejmani: Nuk kishte keqpërdorime në Parti demokratike
Tags:

Page 20 of 214« First...10...1819202122...304050...Last »