Nika: A vazhdojmë, përsëri  të jemi nën projektin e Naçertanies serbe të Ilija Garashaninit
Si lindi “NAÇERTANIA-NACRT-i”- PROJEKTI serb  i shfarosjes shqiptare   të  Ish Perandorisë Osmane?!  Aty, nga shekulli i 19, kur po shihej se kish  filluar tu sosej kandili i  perandorive të dikurshme, të Ballkanit  dhe më gjerë, si asaj : turke , ruse dhe austriake,  popujt sllavë që gjendeshin nën administratën e tyre  nisën  trazirat dhe filluan, të përpilonin  e  huazonin , nga njëri tjetri , projektin(nacrt-in) e çlirimit të vet. Të, parët që  patën  sukses  të çlirohen, duke qenë më të... Vazhdo

January 2, 2014  :: Opinione :: Comments Off on Nika: A vazhdojmë, përsëri të jemi nën projektin e Naçertanies serbe të Ilija Garashaninit
Tags:

Reagim lidhur me komentet e “Analistit të pavarur” z. Canka
Dëshirojmë të ftojmë të gjithë ata që përdorin profile të rrejshme dhe gjuhë të urrejtjes, cilësdo parti politike që i takojnë apo simpatizojnë, të ndalojnë me këto veprime të ulëta. Gjithashtu dëshirojmë t’i bëjmë thirrje z. Mustafa Cankës që të mos nxjerrë përfundime dhe të mos bëjë akuza të pabaza, pasi që personat të cilët kanë krijuar ato profile mund të jenë nga partitë e tjera dhe në këtë rast akuzat e Cankës do të jenë shpifje. Forca e Re Demokratike e ka profilin zyrtar në Facebook,... Vazhdo

January 2, 2014  :: Politika :: Comments Off on Reagim lidhur me komentet e “Analistit të pavarur” z. Canka
Tags:

Kërcënohet gazetari Mustafa Canka
Mustafa Canka: FB FRIKACAKËT DHE NDOTËSIT a ku je mustaf canka sa i paburr je, ke mi pagu me te madhe ket cka je duke ba, mare mut mutit i keq paske qen… njeri i padifunumun, injorant, e i tana te zezave je. ne portalin e juaj e le njerz qe shajn forcen e ata qe e livdojn i hek… mir mir se jena ba nji grup qe kena me ti qit disa harrlyqe te juaja… Ruju mir se cka je duke i ba vejdid se ske me pas me kend me nejt par ke me u ba si qen i cartun Hapi syt se cka je duke ba, se per disa dite do te i publikojme disa foto, tekste edhe... Vazhdo

January 2, 2014  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Kërcënohet gazetari Mustafa Canka
Tags:

Ćetković: Neko mora da odgovara za političku korupciju
Suština je u posledicama i odgovornosti Predsjednik OO SNP-a Andrija Ćetković smatra da nema dileme da je vladajuća koalicija albanskih partija i SDP-a bila izrazito neuspješna. – Sva njihova priča o vizijama i napretku prestala je onog dana kad su stupili na vlast. Treba li podsjećati da je Ulcinj jedina opština koja nema strateški plan razvoja. Dakle, može se opširno govoriti o svim njihovim neuspjesima i mjeriti njihova veličina ali suštinski problem nije u tome. Suština u posledicama i odgovornosti. Neko mora da odgovara... Vazhdo

January 2, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ćetković: Neko mora da odgovara za političku korupciju
Tags:

Cungu: Rezultata ima
Nazif Cungu tvrdi da rezultata ipak ima i da su oni vidljivi. – Preko 25 godina u opštini nije donijet nijedan urabnistički plan niti je realizovan neki značajniji infrastrukturni projekat. Pokrenuli smo dosta toga. Uspjeli smo da vratimo optimizam. Konačno smo počeli sa usvajanjem planova, koristimo sredstva iz IPA fondova, što ranije nije bio slučaj, a stvorili smo uslove i za milionske projekte. Značajno smo povećali prihode u budžet, smanjili smo glomaznu administraciju, troškove, a realizovali smo i nekoliko značajnih... Vazhdo

January 2, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Cungu: Rezultata ima
Tags:

Politička kriza i raspisivanje vanrednih lokalnih izbora obilježili godinu u Ulcinju
Vlast pala na ispitu ULCINj – Prošlu godinu u najjužnijoj crnogorskoj opštini obilježila je politička kriza, a početak nastupajuće biće u znaku vanrednih lokalnih izbora. Ulcinjani će 26. januara na birališta, osam mjeseci ranije, jer Forca, DP, SDP i lista „Perspektiva“, partije koje čine vladajuću koaliciju, nijesu uspjele da prevaziđu višemjesečne nesuglasice i svađe koje su kulminirale skraćenjem mandata odbornicima lokalnog parlamenta. Partije koje su 2011. godine preuzele vlast, formirajući skupštinsku većinu,... Vazhdo

January 2, 2014  :: news :: Comments Off on Politička kriza i raspisivanje vanrednih lokalnih izbora obilježili godinu u Ulcinju
Tags:

Nika: Si lindi “NAÇERTANIA-NACRT-i”- PROJEKTI serb  i shfarosjes shqiptare   të  Ish Perandorinë Osmane?!
Shkruan :Muhamet Nika  A VAZHDOJMË, PËRSËRI  TË JEMI NËN PROJEKTIN E NAÇERTANIES SERBE TË ILIJA GARASHANINIT Si lindi “NAÇERTANIA-NACRT-i”- PROJEKTI serb  i shfarosjes shqiptare   të  Ish Perandorinë Osmane?!  Aty, nga shekulli i 19, kur po shihej se kish  filluar tu sosej kandili i  perandorive të dikurshme, të Ballkanit  dhe më gjerë, si asaj : turke , ruse dhe austriake,  popujt sllavë që gjendeshin nën administratën e tyre  nisën  trazirat dhe filluan, të përpilonin  e  huazonin , nga njëri... Vazhdo

January 1, 2014  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Nika: Si lindi “NAÇERTANIA-NACRT-i”- PROJEKTI serb i shfarosjes shqiptare të Ish Perandorinë Osmane?!
Tags:

Lista e kandidateve per keshilltar PD – Perspektiva dhe LDneMZ + Foto
LISTA E KANDIDATEVE  PER KESHILLTARE TE KOALICIONIT “BASHKE PER TE ARDHMEN E ULQINIT”  FATMIR GJEKA ZANA SARVAN HAJREDIN KOVACI HAZHI SULEJMANI RIFAT GJINOVIQ KADRI SINANI ILIR PERI BEQIR SELLOVIQ VALENTINA KURTI AHMET ALOSHI FLORIM PALI  ARDITA RAMA BLERTA RAMOVIQ MALIQ SINANI AJET ZAGA ASTRIT SALAJ LIZA ELEZOVIQ SAMIR KURTOVIQ NOKI POPOVIQ EMIRA TELIQ JOZO XHIKOVIQ ARJETA KURTI SAFET LUKOVIQ FADIL KOVACI MUSTAF BARDHI ARBINITA KASNECOVIQ  NAIM HOXHA ILIRJANA UJKASHI OMER SHABA FATIME LLESHI JONUZ VELIQ XHAVID CUCOVIQ SENADA ... Vazhdo

January 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Lista e kandidateve per keshilltar PD – Perspektiva dhe LDneMZ + Foto
Tags:

Komuna Ulqinit – Kryetari Cungu uron qytetarët për Vitin e Ri 2014
Të dashur miq, Dua t’ju uroj nga zemra për Vitin e Ri 2014! Uroj që ky vit t’ju sjellë shëndet, gëzime, suksese, begati e lumturi juve dhe familjeve tuaja! Gjithashtu uroj që viti i ardhshëm të jetë vit i mbarë për gjithë komunitetin tonë. Viti që po lëmë pas ishte vit me shumë suksese, por edhe me probleme të numërta. Shpresoj që qytetarët në prag të vitit të ri do të mendojnë mbi situatën tonë, do të analizojnë të gjitha faktet dhe do të reflektojnë pjekuri dhe vlera të cilat na karakterizojnë... Vazhdo

January 1, 2014  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Komuna Ulqinit – Kryetari Cungu uron qytetarët për Vitin e Ri 2014
Tags:

Page 214 of 214« First...102030...210211212213214