Reklamoni Hotelet tuaja, apartamentet, Restorant & Bar & Biznesin Falas
Nëse dëshironi të reklamoni hotelet tuaja, apartamentet apo shtëpitë tuaja për mysafirë, vizitoni site-in www.visit-ulcinj.com/ dhe publikoni aty hotelet, apartamentet dhe biznesin tuaj. www.visit-ulcinj.com/ ofron shërbime në sferën e turizmit. Për të gjithë ju që keni dëshirë ta bëni një gjë të tillë, www.visit-ulcinj.com/ ofron mundësinë e reklamimit FALAS me foto në të gjitha gjuhët. www.visit-ulcinj.com/ në ditë ka me mijëra klikime, Page Views shfletime ne ditë, prandaj mos hezitoni të klikoni, të... Vazhdo

December 28, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Reklamoni Hotelet tuaja, apartamentet, Restorant & Bar & Biznesin Falas
Tags:

Gjeka u uron shërim të shpejtë të lënduarve në aksidentin në Mal të Zi
Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka është në komunikim të vazhdueshëm me autoritetet zyrtare dhe ata spitalore dhe interesohet për gjëndjen e të lënduarve në aksidentin e djeshëm të komunikacionit ku për pasojë gjeti vdekjen nje shtetase e Shqiperisë e ku rendë apo lehtë janë lënduar 31vetë, të cilët ndodheshin në autobusin me targa të Shqiperisë që po kthehej nga vizita që kishin bërë në Dubrovnik. Sipas njoftimit për shtyp nga selia e kabinetit te kryetarit Gjeka, ai shprehu dhimbjen dhe ngushëllimet... Vazhdo

December 28, 2014  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Gjeka u uron shërim të shpejtë të lënduarve në aksidentin në Mal të Zi
Tags:

Opština Ulcinj donijela dobru odluku za NVO
Odluka o kriterijumima, načinu i postupku raspodjele sredstava nevladinim organizacijama (NVO) Opštine Ulcinj u ovom trenutku je najbolji lokalni akt koji uređuje oblast finansiranja projekata, ocijenjeno je iz Koalicije NVO – saradnjom do cilja. Koalicija NVO, kako je saopštio predsjednik Upravnog odbora, Goran Đurović, pozdravila je usvajanje nove Odluke o kriterijumima, načinu i postupku raspodjele sredstava NVO i iskorak Skupštine Opštine Ulcinj u kvalitetu ovog dokumeta. „Odluka je donijeta 17. decembra i u ovom trenutku... Vazhdo

December 28, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Opština Ulcinj donijela dobru odluku za NVO
Tags:

Kuvendi i MZ miraton buxhetin për vitin 2015, 200 mije euro për kala, 100 mije për Kohën Javore
Pas seancës maratonë të Kuvendit të Malit të Zi, mbrëmë u miratua buxheti për vitin 2015, raporton Portali Lajm.me Amandamenti i deputetit të Forces se Re Demokratike Genci Nimanbegut, për ndarjen e 200 mije eurove për rikonstruktimin dhe kalldremimin e kalasë, është pranuar.Nënshkrues të amandamentit ishin edhe deputetet Nik Gjeloshaj dhe Andrija Popoviq, Amandamenti tjetër për rritjen e buxhetit vjetor të Këshillit të Pakicave për 150 mije euro, nuk u pranua. Moment i ri në Kuvendin e Malit te Zi ishte edhe Përfundimi... Vazhdo

December 28, 2014  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Kuvendi i MZ miraton buxhetin për vitin 2015, 200 mije euro për kala, 100 mije për Kohën Javore
Tags:

Mexhiti: Pse po largohemi nga vendi ynë?
Shkruan: Zekirja Mexhiti Ikja masive e shqiptarëve e posaçërisht largimi masiv i të rinjve nga vendi drejtë një ëndrre imagjinare e për një jetë më të lumtur në perëndim është një problem që duhet ta brengosë çdo qytetar. Është e dhimbshme kur në çdo bisedë me të rinjtë dëgjon dëshirat dhe planet e tyre për të migruar në vendet evropiane. Është edhe më shqetësuese kur sheh se si planet e së ardhmes për vendin tone thuajse se janë shuar nga po të njëjtit. Çdo ditë shprehin pasigurinë e tyre për... Vazhdo

December 28, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Mexhiti: Pse po largohemi nga vendi ynë?
Tags:

Mustafa Canka: Sto ocekivati od naredne turisticke sezone?
-Došao sam od Ciriha do Dubrovnika za samo 15 eura. Zato je logično da je taj grad stalno pun turista. Siguran sam da bi tako bilo i ovdje kada bi se većem broju lou cost kompanija dozvolilo da slijeću“, kaže nam Ulcinjanin koji već 38 godina radi u Švajcarskoj, prenosi Portal Ul.info. Upravo navodeći primjer Dubrovnika ovih dana turistički radnici u Crnoj Gori tvrde da će se na pitanju uspjeha dovođenja tzv. niskobudžetnih avio-kompanija prelomiti naredna turistička sezona. „Ukoliko se u najskorijem roku nešto ne preduzme... Vazhdo

December 28, 2014  :: news :: Comments Off on Mustafa Canka: Sto ocekivati od naredne turisticke sezone?
Tags:

Ilirijana Gjoni në Ulqin, koncert recital + Foto
Në Shkollën e muzikës të qytetit të saj, në shkollën ku e ka filluar rrugën e saj të muzikës, mbrëmë, pas një rruge të gjatë studioze në Karlsruhe në Gjermani, Ilirijana Gjoni ka dhënë një koncert në piano. Ato të cilët kanë qenë të pranishëm kanë pasur privilegjë të jenë dëshmitarë të një virtuoze të muzikës klasike në piano me përmasa kombëtare. Titulli “Master of Music – Chamber Musik” është dega ku edhe i ka përfunduar studimet, kjo vajzë të cilën e ka qendisur Perendia me dorë... Vazhdo

December 28, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ilirijana Gjoni në Ulqin, koncert recital + Foto
Tags:

Rruga Tivar-Ulqin tek Fusha e Merkotit një rrugë të ngushtë malore ku sjell tragjedi – Video
Një autobus me turistë shqiptarë që ktheheshin nga Dubrovniku doli jashtë rruge, mbremjen e të premtes, në një zonë mes Tivarit dhe Ulqinit.   Viktima e vetme ne kete aksident  te rende i cili rrezikoi te merrte shume jetë njerëzish është 30-vjeçarja nga Tropoja, Orina Kuça, nderkohe qe dhe tre persona nga te 30 te plagosurit kanë dëmtime serioze. “Tre nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë, ndërsa të tjerët jashtë rrezikut për jetën”, tha Mimoza Veroshi, sekretare e ambasadës shqiptare... Vazhdo

December 28, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Rruga Tivar-Ulqin tek Fusha e Merkotit një rrugë të ngushtë malore ku sjell tragjedi – Video
Tags:

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve, “Art Club” shënon sot 24-vjetorin e themelimit të saj
“Art Club” shënon 24-vjetorin e themelimit Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” shënon sot 24-vjetorin e themelimit të saj. Viti 2014 paraqet vazhdimin e punës së suksesshme të “Art Club”-it për ruajtjen dhe afirmimin e kulturës dhe shkencës shqiptare në Malin e Zi, përkundër mbështetjes së vogël institucionale, sidomos për kulturën shqiptare në Mal të Zi. Gjatë këtij viti, “Art Club”-i ka realizuar disa projekte me rëndësi. Kështu, është mbajtur me sukses edicioni i 22-të i manifestimit... Vazhdo

December 28, 2014  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve, “Art Club” shënon sot 24-vjetorin e themelimit të saj
Tags:

At least 25 Albanians injured in bus accident in Montenegro
TIRANA: An Albanian bus on Friday evening went off road and toppled into a ravine along the axes Bar-Ulqin, south of Montenegro, due to which at least 25 people were injured, according to Albanian Telegraphic Agency. The accident happened Friday evening at about 18:00 local time, when the bus carrying 53 persons swirled off the road and felt into a ravine. Glevi Dervishi, Albanian Foreign Affairs Ministry (MFA) Media Adviser, said that “according to official information from Albanian embassy to Podgorica, there is no talking of loss... Vazhdo

December 28, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on At least 25 Albanians injured in bus accident in Montenegro
Tags:

Page 3 of 21412345...102030...Last »