Comune di Ulcinj firmato contratto per la costruzione del parco acquatico
Il Sindaco del Comune di Ulcinj, Fatmir Djeka e il Presidente della compagnia turca Polin, cioè della sua filiale Ulcinj Aqua Park & Entertainment in Montenegro, Sahret Hajdarpasic, martedì 16 dicembre, a Ulcinj, ha concluso il contratto sulla costruzione del parco acquatico a Stoj dal valore di 7,5 milioni di euro. Quest’ultimo verrà costruito su una su… More>>>Sorce>> osservatorioitaliano.org  Vazhdo

December 28, 2014  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Comune di Ulcinj firmato contratto per la costruzione del parco acquatico
Tags:

Ulcinj: Promotion of voluntary blood donation in Montenegro
On 10  Decenber 2014, the WHO Country Office in Montenegro, the Blood Institute of Montenegro and Municipality of Ucinj organized a joint event on the role of local self-government in the promotion of voluntary blood donation in Montenegro, as a part of the voluntary blood donation campaign in Montenegro carried out within the European Union (EU)/IPA project “Implementation of the European Blood Transfusion System in Montenegro” financed by the European Union and implemented by WHO/ Europe. The vice president of Ulcinj municipality,... Vazhdo

December 28, 2014  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Ulcinj: Promotion of voluntary blood donation in Montenegro
Tags:

Numri i punëtorëve në komunen e Ulqinit zvoglohet per 20…..
Në pension 20 punëtor Numri i punëtorëve në komunën e Ulqinit zvoglohet për 20 veta, me që me ta është arritur marrëveshje për të vajtur në pension, raporton Portali Tv Teuta. Ky është rrezultati i dakordimit me Ministrin e financave dhe komunën e Ulqinit, në kuadër të planit të sanimit. Nëpunësve të cilët shkojnë në pension do të u shlyhen të gjitha borxhet, paguhen kontributet dhe obligimet tjera.  Vazhdo

December 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Numri i punëtorëve në komunen e Ulqinit zvoglohet per 20…..
Tags:

Partia Demokratike Ulqin feston 3 vjetorin e themelimit
Në një koktej të organizuar në hotelin “Mediteran”, mbrëmë Partia Demokratike ka festuar 3 vjetorin e themelimit të saj, raporton  Portali Lajm.me. Të pranishmit i përshëndeti kryetari i kësaj partie Fatmir Gjeka, i cili theksoi rëndesine e formimit të PD-së dhe arritjet e saja në këto 3 vjet. Në koktej ishin të ftuar anëtarë, simpatizues të partise dhe miq nga subjektet e tjera politike.  Vazhdo

December 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Partia Demokratike Ulqin feston 3 vjetorin e themelimit
Tags:

Piktori Naser Hasa nga Ulqini, sjell ngjyrat shqiptare në Paris + Foto
Paris : Naser Hasa – “Vizatimi, themeli i gjithçkaje”, 20-31 dhjetor Nga Luan Rama Veoprimtaritë kulturore shqiptare në Paris gjithnjë tërheqin vëmendjen jo vetëm të shqiptarëve me banim në Francë por edhe të opinionit publik kulturor të këtij vendi të madh dhe dashamirës i artit. Këto ditë në Espace 26, Place Denfert Rocheraut Paris 14 “Shtëpia e Shqipërisë”, “Albinfos”, “Atelie bleu” dhe “Albatroy” ftuan dashamirësit e artit në vernisazhin e ekspozitës së piktorit nga Ulqini, Naser... Vazhdo

December 27, 2014  :: Bota :: Comments Off on Piktori Naser Hasa nga Ulqini, sjell ngjyrat shqiptare në Paris + Foto
Tags:

Dritan Abazović: Razgovarao sam sa Lekićem o Pokretu uoči formiranja
Nezavisni poslanik i jedan od inicijatora osnivanja Građanskog pokreta Dritan Abazović kazao je da bi rado vidio lidera Demokratskog fronta DF Miodraga Lekića u tom pokretu, te da je sa njim razgovarao uoči formiranja GP-a, čime je potvrdio pisanje Dnevnih novina. „Vrlo rado bih vidio gospodina Lekića ili u GP-u  ili kao nekoga sa kim pokret sarađuje. Ja zaista očekujem da se to i ostvari u narednom periodu. DF je sada u jednoj fazi unutrašnjeg, nazovimo to, preispitivanja, pronalaska modaliteta djelovanja i nadam se da će... Vazhdo

December 27, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Dritan Abazović: Razgovarao sam sa Lekićem o Pokretu uoči formiranja
Tags:

Fuad Lamežević: Čelnici Ulcinja da isplate zaostale zarade radnicima
Čelnici Ulcinja moraju u što kraćem roku ispuniti zakonske obaveze, te izmiriti zaostalo plate radnicima Javnih preduzeća, budući da je Optina podigla kredit od 1.2 miliona eura, koji je najvećim dijelom planiran za isplatu istih, ocijenio je član Glavnog odbora Pozitivne Crne Gore u ovom gradu Fuad Lamežević. On je konstatovao da mu nije jasno zbog čega Opština Ulcinj neće da ispuni svoje preuzete obaveze i izmiri zaostale plate. “Takođe, dovodi se u pitanje i realizacija značajnih projekata, konkretno preduzeća... Vazhdo

December 27, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Fuad Lamežević: Čelnici Ulcinja da isplate zaostale zarade radnicima
Tags:

Autobus sletio s puta, na starom putu Bar-Ulcinj, jedna osoba poginula – Video
Svi putnici koji su povrijeđeni u saobraćajnoj nesreći, kada je autobus albanskih registarskih oznaka sletio sa puta u blizini Kameničkog mosta na starom putu Bar-Ulcinj, su dobro. Kako je za Televiziju Crne Gore kazao doktor Dragan Tomanović iz barske bolnice, pacijenti će večeras biti optušteni na kućno liječenje. Jedan putnik je sinoć zbog težih povreda prebačen u klinički centar i takođe se osjeća dobro. Podsjećamo, u jučerašnjoj nesreći poginula je jedna državljanka Albanije. Povrijeđene u Opštoj bolnici Bar... Vazhdo

December 27, 2014  :: news :: Comments Off on Autobus sletio s puta, na starom putu Bar-Ulcinj, jedna osoba poginula – Video
Tags:

Autobusi me 53 shqiptarë bie në humnerë në Mal të Zi – 31 plagosen, vdes 25 vjeçarja – Video
Një autobus me 57 shqiptarë ka dalë nga rruga  mes Tivarit dhe Ulqinit duke u rrëzuar dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 31 persona, ndërsa një vajzë 25 vjeçare, Orena Kuça nga Tropoja me banim në Tiranë. Media malazeze Vijesti shkruan se ngjarja ndodhi pasditen e 26 dhjetorit rreth orës 18:00 kur autobusi me targa shqiptare AA 581 JX ka dalë nga rruga në vendin e quajtur Ura e Mërkotit dhe ka rënë në një greminë. Ministria jonë e Brendshme tha se nga ky aksident ka gjetur vdekjen një femër e moshës 25-30... Vazhdo

December 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Autobusi me 53 shqiptarë bie në humnerë në Mal të Zi – 31 plagosen, vdes 25 vjeçarja – Video
Tags:

Ulcinj: Položen kamen temeljac za zgradu u Pinješu
“Vjerujem da ćemo uskoro naći investitora za Jadran”, kazao je Đeka i poručio potencijalnim investitorima da ne postoji problem sa familijama na Suki ukoliko žele da odmah počnu da grade Autor: Samir Adrović Čelnici ulcinjske Opštine danas su položili kamen temeljac za izgradnju stambenog objekta u Pinješu, za potrebe trinaest familija koje trenutno žive na poluostrva Suka u montažnim barakama. Time su stvoreni preduslovi da več naredne godine počnu priprmni radovi za gradnju hotela Jadran na tom poluostrvu budući... Vazhdo

December 27, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ulcinj: Položen kamen temeljac za zgradu u Pinješu
Tags:

Page 4 of 214« First...23456...102030...Last »