Komuna e Ulqinit fton qytetarët të presin Vitin e Ri 2015 në Ranë
Ju njoftojmë se me rastin e festës së ndërrimit të viteve, Komuna e Ulqinit organizon koncert festiv, në Ranë. Koncerti do të fillojë prej orës 18:00, ku para publikut ulqinak dhe të tjerëve do të performojnë këngëtarë nga Kosova, Serbia, Ulqini dhe rrethina si dhe mysafirë të tjerë. Komuna e Ulqinit fton të gjithë qytetarët e saj, që Vitin e Ri 2015 ta presim të gjithë së bashku në Ranë. Në program është paraparë edhe ceremonia solemne e ndërrimit të viteve, me lëshimin e fishekzjarreve të llojllojshme... Vazhdo

December 27, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Komuna e Ulqinit fton qytetarët të presin Vitin e Ri 2015 në Ranë
Tags:

Forca: Kokteji i Fundvitit 2014 anulohet
Ulqin, më 27.12.2014   Kumtesë për media   Me rastin e festave të fundvitit Forca e Re Demokratike njofton të gjithë qytetarët që Kokteji i fundvitit i cili me tradicionalitet organizohet për plotë tetë vite me rradhë, anulohet këtë vit për shkak të gjendjes së rëndë financiare dhe ekonomike të qytetit tonë dhe që mjetet e parapara për këtë eveniment do tëjenë të dhuruara familjeve në nevojë. Ështe më se e nevojshme që në keto ditë festash të kemi një senzibilizim sa më të madh për ato të... Vazhdo

December 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Forca: Kokteji i Fundvitit 2014 anulohet
Tags:

Luigj Shkrela i dërgoi telegram urimi Fatmir Gjekës
Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela i dërgoi telegram kryetarit të Partisë demokratike Fatmir Gjeka me rastin e trevjetorit të formimit të partisë së tij, raporton Portali Ul.info. “Me rastin e formimit të subjektit politik shqiptar të cilin ju me sukses e drejtoni, ndërsa në pamundësi që personalisht të jem i pranishëm në kremtim, më lejoni që juve personalisht, kryetar Gjeka, si dhe të gjithë anëtareve dhe anëtarëve të PD-së t’i dërgoi urimet më të... Vazhdo

December 27, 2014  :: Politika, Real Estate :: Comments Off on Luigj Shkrela i dërgoi telegram urimi Fatmir Gjekës
Tags:

Gjeka  shpërndau dhurata në Qendrën për fëmijë ,,Sirena,,
Kryetari i Komunës Fatmir Gjeka vizitoi Qendrën për femijë me aftësi të kufizuara Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka përmes emocioneve dhe kënaqësisë shpërndau dhurata në Qendrën për fëmijë me aftësi të kufizuara,,Sirena,, Ishte ky , Urimin e parë në prag të festive të fundvitit Ai, falenderoi personelin e qendrës dhe shtoi se këta femijë në këtë institucion krahas dashurisë prindore dhe të afërmve , këtu kanë gjetur dashurinë njerëzore.Ai theksoi se Komuna e Ulqinit dhe ai gjithnjë do të... Vazhdo

December 27, 2014  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Gjeka shpërndau dhurata në Qendrën për fëmijë ,,Sirena,,
Tags:

Rrezart Cungu shpallet teniseri vitit  2014 – ITF Juniors U18
Dje ne Podgorice, ne restaurantin Dvor, u mbajt shpallja e tenisteve me te mire te vitit ne Mal te Zi ku i ftuar ishte edhe tenisti yne nga Ulqini, Rrezart Cungu. Rrezarti fitoi dy kupa duke u shpallur tenisti me i miri i grupmoshes deri ne 16 vjec duke pasur rangun me te mire ne listen nderkombetare ETA. Gjithashtu u shpall edhe tenisti me i mire i grupmoshes deri ne 18 vjec si tenisti me mire i pozicionuar ne listen nderkombetare ITF. Ky sukses nuk eshte vetem rezultati me i mir qe Cungu ka arritur deri me tani, po gjithashtu eshte rezultati... Vazhdo

December 27, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu shpallet teniseri vitit 2014 – ITF Juniors U18
Tags:

Cungu i pakënaqur me pjesëmarrjen në qeveri
Përfaqësuesit e partive shqiptare në Mal të Zi akoma nuk e kanë marrë ftesën e kryeministrit Millo Gjukanoviq për bisedime rreth rikonstruktimit të paralajmëruar të Qeverisë, por presin që ajo të vijë deri në fund të muajit, tha për Antena M kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu, njofton Portali Ul.info. “Presim që këto ditë të marrim ftesën për bisedime. Ftesa duhet të vijë deri në fund të vitit”, tha ai. Cungu shtoi që nuk janë të kënaqur me realizimin e marrëveshjes që kanë në nivel... Vazhdo

December 25, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Cungu i pakënaqur me pjesëmarrjen në qeveri
Tags:

Esat Mehmeti: Jeta e të rinjve tanë – në maje të hundës !
Shkruan: Esat Mehmeti, gazetar i radio Ulqinit   Gjithmonë është thënë se rinia është e ardhmëria jonë. E ardhmja e një shoqërie, e një kombi, e një shteti dhe në duart e tyre do të bartin përgjegjësistë dhe obligimet për të udhëhequar, edukuar, zhvilluar dhe për të çuar përpara shoqërinë.                Jo vetëm në këtë mjedis, por edhe më gjërë, ku jetojnë shqiptarët, asnjëherë nuk ka qenë aq lehtë të jetohet, madje edhe kur ishin kohët më të mira dhe më të liga. Mirëpo,... Vazhdo

December 25, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Esat Mehmeti: Jeta e të rinjve tanë – në maje të hundës !
Tags:

Bardhi kerkon lirimin e mandatit per vendin e deputetit
                                     LIDHJA DEMOKRATIKE NË MAL TË ZI                       DEMOKRATSKI SAVEZ U CRNOJ GORI DEMOCRATIC LEAGUE IN MONTENEGRO                                              Nr. 185 / 14 Tuz , më   22 .12.. 2014 tel./fax (+382 (0) 30) 413 009, (0) 20 875 903       K o a l i c i o n i t: PARTIA DEMOKRATIKE kryetarit z. Fatmir Gjeka ALTERNATIVA SHQIPTARE kryetarit z. Gjergj Camaj partnerit të Listës Zgjedhore... Vazhdo

December 25, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Politika, Real Estate :: Comments Off on Bardhi kerkon lirimin e mandatit per vendin e deputetit
Tags:

Vëllezërit Mark e Kolë Miri , shembull biblik  i qëndresës njerëzore
Gjekë Gjonaj   Malësia e Madhe historikisht është njëra ndër krahinat më të njohura shqiptare, ku u ruajt tradita, besa, burrëria, feja dhe çdo gjë e bukur dhe e madhërishme që i takon kombit shqiptar. Malësorët, përveç besës e burrërisë, janë shquar edhe për burra e trima në shërbim të çështjes shqiptare, për një qëndresë të gjatë historike dhe një sakrifikim sublim për kombin. Bijë të denjë të kësaj trevë kanë qenë, janë dhe do të mbeten përherë edhe vëllezërit Mark dhe Kolë Miri Dedvukaj,nga... Vazhdo

December 25, 2014  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Vëllezërit Mark e Kolë Miri , shembull biblik i qëndresës njerëzore
Tags:

Monarkia Shqiptare: Gezuar Krishlindjet
Me rastin e festes se Krishtlindjeve, deshiroj tju shpreh urimet e mia te gjithe besimtareve te krishtere! Kjo feste e bukur ka si kryefjale dhurimin, ndaj uroj te jepni dhe te merrni sa me shume dashuri! I wish you all a very Merry Christmass! I hope that you enjoy the cheerfulness of the season with your family and friends, also please give to those in need and i hope that all your wishes come true! Monarkia Shqiptare  Vazhdo

December 25, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Monarkia Shqiptare: Gezuar Krishlindjet
Tags:

Page 5 of 214« First...34567...102030...Last »