Žiro račun Op­šti­ne Ul­cinj opet u blokadi
Na­kon što je be­o­grad­ska fir­ma „Par­ti­zan­ski put“ op­štin­sku ka­su olak­ša­la za oko 700 hi­lja­da eura sa ra­ču­na Op­šti­ne Ul­cinj po pra­vo­sna­žnoj sud­skoj pre­su­di, za­ključ­no sa ju­če­ra­šnjim da­nom, ski­nu­to je još 120 hi­lja­da eura na ime odšt­e­te za od­u­ze­tu ze­mlju po­ro­di­ci Ha­ra­sa­ni iz Ul­ci­nja. Toj po­ro­di­ci je iza zgra­de lo­kal­ne ad­mi­ni­stra­ci­je od­u­ze­ta ze­mlja na ko­joj je pri­je dav­de­se­tak go­di­na... Vazhdo

August 24, 2014  :: news :: Comments Off on Žiro račun Op­šti­ne Ul­cinj opet u blokadi
Tags:

Cozman po shijon pushimet me të dashurën në Ulqin (Foto)
Një nga Reperet e njohur dhe më atraktiv shqiptare dhe shumë e përfolur kohëve të fundit që e “kallën ditët e gushtit” Ulqinin me 22 gusht ishte reperi nga Kosova Cozman. Ai kaloi momente të paharueshme në plazhin Kite Surf Club D’olcinium me shoqerin e vet. Cozman me shokët e tijë qëndroi në hotelin Senator që ai e preferon, kurse fansat e tijë e prisnin në  klubin “Fama” në plazhin e vogel të Ulqinit. Ai shprehet mirenjohes per pritje që ja berën fansat e tijë në Ulqin. /Lajme nga Ulqini/    Vazhdo

August 24, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cozman po shijon pushimet me të dashurën në Ulqin (Foto)
Tags:

Rritje turistësh nga Ukraina në Mal të Zi
Mali i Zi po sheh një rezultat të papritur nga aneksimi i paligjshëm i Krimesë prej Rusisë: përqindja e turistëve ukrainas që vizitojnë vendet panoramike të Malit të Zi që nga marsi është rritur, ndërsa njerëzit në pushime kërkojnë për një alternativë ndaj Krimesë. Rreth 100.000 turistë vizituan Malin e Zi gjatë pesë muajve të fundi, që është 5 përqind më shumë se vitin e kaluar, por surpriza më e madhe në shifra lidhet me turistët ukrainas. Sipas agjencisë shtetërore për statistikat, numri i turistëve... Vazhdo

August 24, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Rritje turistësh nga Ukraina në Mal të Zi
Tags:

Panairi “Ulqini 2014”, një ditë me krijimtarinë e Ali Podrimjes
Panairi tradicional i librit “Ulqini 2014” ka nisur ditët në Ulqin, për të vazhduar deri më 24 gusht. Panairi i sivjetshëm realizon rikthimin në traditën e organizimit të kësaj veprimtarie që pritet me shumë interes nga pushuesit e shumtë që e kanë shumëfishuar numrin e banorëve të Ulqinit gjatë këtij sezoni. Veç librave nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia marrin pjesë botues edhe nga Mali i Zi e pakicat e tjera kombëtare të kësaj republike, duke shënuar numrin 50 botues në panair. Nën kujdesin e kryetarit... Vazhdo

August 24, 2014  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Panairi “Ulqini 2014”, një ditë me krijimtarinë e Ali Podrimjes
Tags:

Fjolla Morina – Tunës; ” Laje Zogun” në Ulqin
Fjolla Morina ka habitur të gjithë fansat kur në rrjetet sociale ka postuar këtë fotografi. Duket se ajo ka vendosur që t’i shpallë luftë Tunës. Metoda e të lagurës me një kovë me ujë apo edhe akull tashmë është përhapur shumë edhe te Vip-at tanë. Edhe këngëtarja e cila sapo ka sjellë në treg një super hit Fjolla Morina ka nominuar në rastin ALS Ice Bucket Challenge‬ Zajmina Vasjarin, Ardian Bujupin, Morena Tarakun dhe Tunën me porosinë kësaj të fundit ‘Laje zogun’. Kënga më e re e Fjollës deri... Vazhdo

August 24, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fjolla Morina – Tunës; ” Laje Zogun” në Ulqin
Tags:

Performanca e Tunes ne Ulqin – Video
Këngëtarja Altuna Sejdiu – Tuna këto ditë ka qenë e zënë në Ulqin ku përpos koncerteve ajo ka gjetur kohë edhe të argëtohet Këngëtarja e njohur Altuna Sejdiu – Tuna nuk po shqetësohet shumë për “diss”-in e Fjolla Morinës. Ajo është duke u kënaqur në Ulqin ku përpos angazhimeve të saj ajo argëtohet me qenin e saj dhe me familjarët që i ka me vete, e ata që i konsideron ajo familjarë janë Cozman dhe disa anëtarë të tjerë të BabaStars. Tuna është ftuar të këndojë në disa mbrëmje në Ulqin,... Vazhdo

August 24, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Performanca e Tunes ne Ulqin – Video
Tags:

Vedat Bajrami  po kënaqet në Ulqin
Aktori i humorit Vedat Bajrami këto kohë është pak më i lirë dhe siç duket po e shijon jeten. Marrim vesh që Vedati aktualisht ndodhet në Ulqin dhe po kënaqet. Siç mësojmë, ai e adhuron zhytjen dhe këtë po e praktikon pikërisht në bregdetin malazez. Bajrami ka thënë se Ulqini ka lezet. Zëri  Vazhdo

August 24, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vedat Bajrami po kënaqet në Ulqin
Tags:

U Ulcinjskoj rivijeri  jeftinije 30 % za septembar
U hotelima ,,Ulcinjske rivijere“ od 21. avgusta cijene su za 15 odsto niže u odnosu na špic sezone, saopšteno je iz te turističke kompanije. – Polupansion se kreće od 27 do 35 eura dnevno po osobi, a od 16. septembra cijene će biti niže za 30 odsto u odnosu na špic, pa u tom periodu polupansion košta od 22 do 32 eura u zavisnosti od toga u kom hotelu gost boravi – kaže se u saopštenju ,,Ulcinjske rivijere“. Na Adi Bojani od 21. avgusta važi akcija  platiš 6 – dobiješ 7 dana, 12 za 10 plaćenih dana i 14 za... Vazhdo

August 24, 2014  :: news :: Comments Off on U Ulcinjskoj rivijeri jeftinije 30 % za septembar
Tags:

Ulqini ende vazhdon të presë vizitorë
Në publikimin e fundit të tabloidit Komuna e Ulqinit ka njohur nje rritje te numrit te turisteve gjate muajit gusht. Nje fakt i tille eshte konfirmuar nga Organizata turistike e Ulqinit, ku kordinatorje e OTU-së Emina Dervishi ka folur per ecurine e deritanishme te ketij sezoni, duke u bazuar ne shifra evidentohet me se miri se sezoni aktual ka shenuar nje rritje te ndjeshme te numrit te turisteve krahasuar me nje vit me pare. Sipas të dhënave të Organizatës turistike të cilët iu dhanë Portalit – Lajme nga Ulqini, në rivierën... Vazhdo

August 24, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqini ende vazhdon të presë vizitorë
Tags:

Nika: Shkurt për kuranin dhe ate se  si ta kuptojmë vehabizmin
Shkruan Muhamet Nika Thuhet se policia sekrete malazeze (ANBA), ka marrë leje në fillim të gushtit që të përcjellin anëtarët e lëvizjes vehabiste në Ulqin dhe pesë qytetet tjera në Mal të Zi, shkruan “Dan”…, nisur nga ky lajm si DHE REFLEKSIONET NË PORTALE  marrim guximin të bëjmë një qasje tonën rreth këtij problemi i cili na qenkësh aktual…?!Përshtypja jonë është që ata të cilët për vete mendojnë që janë vehabi ,dhe që nuk ndryshojnë nga muslimanët tjerë, përveç se i luten zotit... Vazhdo

August 22, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nika: Shkurt për kuranin dhe ate se si ta kuptojmë vehabizmin
Tags:

Page 70 of 214« First...102030...6869707172...8090100...Last »