Qeveria e Malit të Zi se shpejti do ta marre Kriporen e Ulqinit
Qeveria së shpejti do të duhej ta marrë Kriporen e Ulqinit Bajo Sekuliq, ka kumtuar kryetari i sindikatës të kësaj ndërmarrjeje, Marko Miranoviq. Qeveria, do të duhej që të paguajë të gjitha 10 rrogat e prapambetura dhe borxhin prej rreth 20 mijë euro për energjinë elektrike që Kriporja i detyrohet Elektroekonomisë. Pagesa e të gjitha rrogave pritet deri në fund të vitit, ka thënë Miranoviq, për gazetën Dnevne Novine. Qeveria, siç ka shtuar ai, do ta kthejë Kriporen, kurse pronarëve të fabrikës do t’ua paguajë... Vazhdo

August 21, 2014  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Qeveria e Malit të Zi se shpejti do ta marre Kriporen e Ulqinit
Tags:

60 aktivista ulcinjskog DPS: Nrekić neće da zaposlimo naše
Predsjednik OO DPS Ulcinja Ljoro Nrekić teško će u narednom periodu uspjeti da obuzda 60 nezadovoljnih članova i lokalnih funkcionera te partije. U internom pismu predsjedniku DPS-a Milu Đukanoviću, potpredsjedniku Svetozaru Maroviću i direktoru Tarzanu Miloševiću, oni su do detalja objasnili zašto su ljuti na lokalno rukovodstvo i zašto žele da zamrznu svoje članstvo u partiji. Nezadovoljni depeesovci odlučili su da nakon oko godinu i po objelodane svoj dopis čime izgleda upozoravaju Đukanovića i vrh partije da su spremni... Vazhdo

August 21, 2014  :: news :: Comments Off on 60 aktivista ulcinjskog DPS: Nrekić neće da zaposlimo naše
Tags:

Sonte në hotelin Mediteran në orën 20.30, përurimin e librit “Harapët e Ulqinit” të autorit Ali Llunji
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” dhe Komuna e Ulqinit do të organizojnë sonte në mjediset e hotelit “Mediteran”, në orën 20.30, përurimin e librit “Harapët e Ulqinit” të autorit Ali Llunji. Përurimi do të mbahet në kuadër të veprimtarive që organizohen gjatë ditëve të Panairit të Librit – Ulqini 2014.  Vazhdo

August 21, 2014  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Sonte në hotelin Mediteran në orën 20.30, përurimin e librit “Harapët e Ulqinit” të autorit Ali Llunji
Tags:

Nis Panairi i Librit “Ulqin 2014”
Ne Ulqin celet sot Panairi i Librit “Ulqin 2014”. Nje event i shumepritur ky qe do te vijoje deri me 24 gusht e do te kete vemendjen e vizitoreve te shumte nga Mali i Zi , Shqiperia , Kosova dhe Maqedonia.  Gati 50 botues do të jenë prezentë gjatë ditëve të Panairit. Nderkohe parashikohet të ekspozohen dhe të ofrohen për shitje mbi 4000 tituj librash, nga të cilat mbi 400 janë tituj të rinj. Aktivitetet gjate panairit do te kenaqin edhe turistet qe po pushojne aktualisht ne Ulqin. radiotravel.al  Vazhdo

August 20, 2014  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Nis Panairi i Librit “Ulqin 2014”
Tags:

​Provokon Shkendije Mujaj turistët në Ulqin + Foto
Zogu i quajtur Shkëndije Mujaj po i kalon pushimet në Ulqin por nga atje nuk po mungojnë fotot e saj provokative. Madje në një prej tyre Shkëndija ka hequr edhe bikinet e poshtme për t’i lënë meshkujt që të fantazojnë trupin e saj Shkëndije Mujaj po vazhdon me foto provokative të ngacmojë fansat e saj. Bukuroshja po qëndron për pushime në Ulqin dhe gjatë ditës së sotme ajo ka zgjedhur që të vesh një palë bikine të kuq. Në këtë rast Shkëndija ka bërë selfie që nxit fantazinë e mashkulli. #gallery-1... Vazhdo

August 20, 2014  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on ​Provokon Shkendije Mujaj turistët në Ulqin + Foto
Tags:

Don Kihot i Dolćinea u Ulcinju
Budući da je u Servantesovom ”Don Kihotu” Dolćinea bucmasta, gegasta i glupasta, ostaje sumnja da se pisac u ulcinjskoj plemkinji – prevario. U srdžbi rad stečenog tereta, on je, moguće, prestao i da pjevuši, ali je istini blizu da je u liku Kihotove izabranice, junakinje njegovog romana, stala sva jed na dane zatočeništva u Ulcinju. Koje mu, na kraju balade, nije lako palo. Jer on se za Dolćineu nije svezao. On se njome – objesio Kao i sve legende ovoga svijeta i Legenda o ljubavi Servantesa i Dulćinee, španskog pisca... Vazhdo

August 20, 2014  :: news :: Comments Off on Don Kihot i Dolćinea u Ulcinju
Tags:

Njoftim për studentët nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi
KËSHILLI KOMBËTAR I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO Nr. 92 /14 Ulqin, me 19.08. 2014 Njoftim Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, informon të gjithë të interesuarit që duan të ndjekin studimet në ciklin e parë më kohë të plotë dhe në programet e integruara të studimeve në ciklin e dytë në Institucionet Publike të Arsimit të Lartë në Republikën e Shqipërisë për vitin akademik 2014 – 2015 , të aplikojnë direkt pranë fakultetëve... Vazhdo

August 20, 2014  :: Bota, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Njoftim për studentët nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi
Tags:

Marko Miranović: Vlada preuzima ulcinjsku Solanu
Predsjednik sindikata Solane Bajo Sekulić iz Ulcinja Marko Miranović kazao je Dnevnim novinama da bi Vlada Crne Gore uskoro trebalo da preuzme jednu od najstarijih ulcinjskih fabrika. “Vlada bi trebalo da isplati svih deset zaostalih ličnih dohodaka, kao i da otplati dug od oko 20.000 eura za utrošenu električnu energiju koji Solana ima prema Elektroprivredi. Isplata svih zaostalih zarada očekuje se do kraja 2014. godine. Vlada će povratiti Solanu, a isplatiće i vlasnicima fabrike za sve ono što su do sad uložili u nju”,... Vazhdo

August 20, 2014  :: news :: Comments Off on Marko Miranović: Vlada preuzima ulcinjsku Solanu
Tags:

Ulcinjska solana na prodaju za 179 miliona evra
Stečajna uprava crnogorske Solane “Bajo Sekulić” objavila je novi tender za prodaju celokupne imovine preduzeća po početnoj ceni od 179 miliona evra. Do sada je bezuspesno raspisivano 10 oglasa za prodaju, a na novom tenderu cena je 11 miliona evra niža nego na prethodnom, prenosi portal Cdm.me. Na prodaju je nepokretna i pokretna imovina koju čine zemljište, poslovne zgrade, elektroenergetski i objekti za vodu i gasovod, kanali – sve locirano u Opštini Ulcinj, na površini od oko 14,5 miliona kvadratnih metara,... Vazhdo

August 20, 2014  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ulcinjska solana na prodaju za 179 miliona evra
Tags:

Nika: Të palarat e DPS-it në Ulqin
Shkruan Muhamet Nika (shkolla amerikane , mëson analistët, që gjatë bërjes së një analize duhet “ të vrasin mikun?! Në kuptimin që shkrimi- analiza të mos jetë e njëanshme…?!!!) Është fakt që kryesia e DPS-it, në fakt kryetari i saj Loro Ndrekiq këtyre ditëve, është vënë në nishan të medias dhe me gjasa tepër të mëdha që të flijohet nga komploti mediatik në Ulqin . Për motiv shtytës të tyre si duket shërbeu letra e disa të pa kënaqurve, anëtarë të kësaj partie nga Ulqini . Thuhet, se kjo... Vazhdo

August 19, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nika: Të palarat e DPS-it në Ulqin
Tags:

Page 71 of 214« First...102030...6970717273...8090100...Last »