Klubi “Neptun” nga Ulqini mori pjesë në garat e peshkimit nën ujë në Budve

June 22, 2015   | Shtypi / Mediji

Klub-Neptun-Ulqini-Ulcinj-Budva-2015Dje ne Budve eshte mbajtur Kampionati i peste me radhe i peshkimit nen uje. Gare ne te cilen edhe klubi “Neptun” nga Ulqini ka marre pjese me 4 anetar te tij,njeri nga te cilet ishte nga qyteti i Cetines. Gara zhvillohej ne grupe dhe vec e vec.

Klub-Neptun-Ulqini-Ulcinj-Budva-2015-

Klubi “Neptun” me grup te perbere nga Zoran Docic dhe Boris Vujovic fitoi vendi e dyte me 3,5 kg peshk te kategorise se pare dhe te dyte qe ishte e mjaftueshme per vendin e dyte,respektivisht per kupen e argjendt. Fituesi i gares ishte Andrija Gazivoda nga klubi i sportit te peshkimit nga Herceg Novi qe kishte nje peshk 2,700kg dhe dy peshq me te vegjel. Organizatore te kesaj gare ishte klubi i sportit te peshkimit “Tuna” nga Budva.

Kjo gare ne shtator pritet te mbahet edhe ne Ulqin.