Gëzuar dhe për shumë mot Krishtlindjet nga KKSHMZ
Urim për Krishtlindje Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të konfesionit katolik Ju uroj gëzuar Krishtlindjet. Të nderuar besimtar, të nderuar shqiptar kudo që ndodheni, festat janë një rast i shkelqyer, për të bërë vizita të ndërsjallta, për të përcjellur dashuri, respekt, e unitet ndër shqiptarët e të gjitha besimeve, uroj që kjo traditë të vazhdoj përgjithmonë. Edhe njëher, Gëzuar dhe për shumë mot! Me respekt, Kryetari i... Vazhdo

December 24, 2015  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gëzuar dhe për shumë mot Krishtlindjet nga KKSHMZ
Tags:

Urime Krishtlindjet nga Këshilli Komunal URA Ulqin
” Këshilli  komunal URA Ulqin ju uron  Krishtlindjen të gjithë besimtareve katolik me fjalën e vjetër-tradicionale; urime dhe për shumë mot Kërshëndellat, duke ju dëshiruar që të keni duresë dhe ta edukoni syrin, veshin, gojën e zemrës. Me të cilën gjë do të ndërtoni urat e thyera dhe rrugët e prishura, për një të ardhme  më të bukur dhe më fatlume. Ju bekoftë, i Madhi Zot! Paçi begati dhe një Vit të Mbarë!!!”   paraprakish ju jemi miremnjohes. Këshilli Komunal URA Ulqin Opštinski... Vazhdo

December 24, 2015  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Urime Krishtlindjet nga Këshilli Komunal URA Ulqin
Tags:

UDSH – Urim për festen e Krishtlindjes
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE                    THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS  Ulqin, më 24.12.2015   Me rastin e festës së Krishtlindjeve, Unioni Demokratik i Shqiptarëve i përgëzon të gjithë besimtarët Katolik, duke iu uruar shëndet të mirë, gëzime familjare dhe lumturi në jetë. Kjo festë le të na shërbejë në forcimin e dashurisë për njeri-tjetrin dhe kultivimin e tolerancës, si vlerë e demokracisë për ne dhe brezat qe do të vijnë, për më shumë paqe, bashkjetesë e harmoni... Vazhdo

December 24, 2015  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on UDSH – Urim për festen e Krishtlindjes
Tags:

Çfarë hapash do të marrë sindikata e komunës nesër pasi u shty seanca e kuvendit?!!
Shkruan: Muhamet Nika Fillimisht duke dashur të hyjmë në ngjarje, e në lidhje me kumtesën e koalicionit parazgjedhor të partive shqiptare   që kishte   të bënte me mbarëvajtjen e kuvendit , që ndërpreu punimet , kujtojmë opinionin se , në te u tha edhe kjo që: “keshilltaret e Koalicionit shqiptar- pa Forcën , janë te bindur qe te gjitha pikat e rendit te dites të cilat janë te propozuara për kuvend do te aprovohen nga te gjithë kshillëtarët e KK , pa dallim, pozit – opozit. Bindja qendron ne faktin qe te... Vazhdo

December 24, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Çfarë hapash do të marrë sindikata e komunës nesër pasi u shty seanca e kuvendit?!!
Tags:

Arsim Cuca zgjedhet kryetari i deritashëm i PSD-së
Në mbledhjen e djeshme në Ulqin, është formuar Këshilli i Socialdemokratëve në Anë të Malit, në krye të së cilit është Arsim Cuca, kryetari i deritashëm i PSD-së në këtë zonë, njofton portali Ul.Info. Kryetari i këshillit komunal të Socialdemokratëve në Ulqin Selim Resulbegoviq ka thënë se Socialdemokratët e Ulqinit janë shumë të kënaqur me punën partiake në terren dhe me numrin e madh të anëtarëve të rinj të cilët, sigurisht, do të sjellin rezultate të mira në zgjedhjet e ardhshme. Kryetari i... Vazhdo

December 23, 2015  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Arsim Cuca zgjedhet kryetari i deritashëm i PSD-së
Tags:

Arsim Cuca na čelu odbora Socijaldemokrata u Vladimiru-Ana Malit
Na jučerašnjem sastanku u Ulcinju, konstituisan je Odbor Socijaldemokrata u Vladimiru-Ana Malit na čijem čelu će se nalaziti Arsim Cuca, doskorašnji Predsjednik SDP-a na tom području. Predsjednik Opštinskog odbora Socijaldemokrata Ulcinj, Selim Resulbegović je rekao, da  ,,politička situacija u Ulcinju zahtjeva ozbiljno promišljanje svih političkih subjekata koje mora dovesti do stabilizacije prilika i kvalitetnijeg razvoja grada. Socijaldemokrate Ulcinja su veoma zadovoljne partijskim radom na terenu i velikim brojem novih... Vazhdo

December 23, 2015  :: news :: Comments Off on Arsim Cuca na čelu odbora Socijaldemokrata u Vladimiru-Ana Malit
Tags:

Shkreli: Nuk kuptojnë, a po nuk duan të kuptojnë!
Nga Frank Shkreli Ende nuk e kuptojnë!  Njoftohet se Kryeministri i Shqipërisë, Z. Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Izrael ditët e fundit, vizitoi edhe Muzeun e Holokaustit. Duket se Kryeministri shqiptar kishte mbetur i emocionuar nga ato që kishte parë në atë muze. Po kush nuk do të mbetej i emocionuar nga ekspozita e krimeve të tilla kundër njerëzimit dhe e gjenocidit që Hitleri dhe regjimi i tij kanë bërë kundër hebrenjve në Gjermani dhe anë e mbanë Europës, gjatë Luftës së Dytë Botërore? Z. Rama, ashtu i... Vazhdo

December 23, 2015  :: Bota :: Comments Off on Shkreli: Nuk kuptojnë, a po nuk duan të kuptojnë!
Tags:

Kumtesë e Koalicionit  “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”
Nga mbledhja e mbajtur ne diten e sotme ne lidhje me konsultime per mbarevajtjen e Kuvendit te komunes se Ulqinit neser, date 23.12.2015 , keshilltaret e Koalicionit ,jan te bindur qe te gjitha pikat e rendit te dites qe jan te propozuara per kuvend do te aprovohen nga te gjithe keshilltaret e KK , pa dallim, pozit – opozit. Bindja qendron ne faktin qe te gjitha pikat e propozuara jan me rendesi te vacant, jetike, për funksionimin e metejshem te Komunen e Ulqinit, qytetaret e saj dhe punetoret e pushtetit lokal dhe ndermarrjeve... Vazhdo

December 23, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Kumtesë e Koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”
Tags:

Me 23.12.2015 do të mbahet mbledhja e Kuvendit të Komunës së Ulqinit
Nesër, do të mbahet mbledhja e Kuvendit të Komunës së Ulqinit Nesër do të mbahet mbledhja e dytë e seancës së dytë të rregullt  e Kuvendit të Komunës së Ulqinit. Temë diskutimi në këtë mbledhje do të jenë tri pika të propozuara nga kryetari i Kuvendit Fuad Haxhibeti: propozim vendimi mbi dhënien e pëlqimit  për vënien e hipotekës në favor të Qeverisë së Malit të Zi , pastaj propozim vendimi për përcaktimin e lartësisë së kompensimit  të njëhershëm të nëpunësve lokal  të Kuvendit të komunës... Vazhdo

December 22, 2015  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Me 23.12.2015 do të mbahet mbledhja e Kuvendit të Komunës së Ulqinit
Tags:

Cungu: Asnjë konflikt me PD, u zhgënjeva me Gjeken
Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu, në një intervistë për gazeten “Pobjeda” deklaroi se votbesimi për kryetarin Gjeka është dashur të inicohet më herët, raportom portali Lajm.me. Kryetari i Forcës tha se prej fillimit erdhi deri tek përplasja e dy koncepteve të ndryshëm në qeverisje, ku Forca mundohej të aplikonte modelin e bazuar në përgjegjësi, transparencë dhe punë, kurse Gjeka atë të qëndrimit në pushtet pa marrë parasysh pasojat për qytetarët dhe Komunën në përgjithësi. Cungu... Vazhdo

December 22, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Cungu: Asnjë konflikt me PD, u zhgënjeva me Gjeken
Tags:

Page 2 of 16712345...102030...Last »