M. Bardhi e fton Cungun  në bisedime në tavolinën e koalicionit
Kumtesë për opinion   Nisur nga interesimi i njëmendt i anëtarëve dhe qytetarëve tanë për situatën aktuale disajavëshe jo të mirë e shqetësuese në Koalicionin e Qeverisjes Vendore aktuale të Ulqinit, përpjekjet tona, të Lidhje Demokratike në MZ, ishin dhe janë të vazhdueshme për të sqaruar me bisedime e besueshmëri të ndërsjelltë problemet dhe të tejkalohen. Në këtë drejtim kryetari i LD në MZ, Mehmet Bardhi, në cilësinë e kryetarit të njërit nga subjektet bashkëqeverisëse, bëri disa takime me... Vazhdo

December 17, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on M. Bardhi e fton Cungun në bisedime në tavolinën e koalicionit
Tags:

Nika: Shpërndarja e parlamentit të Ulqinit nga qeveria do të ish zgjedhja më e mirë..?!!!
Shkrua Muhamet Nika DUKE   KOMENTUAR NJË LAJM DHE  NJË FOTOGRAF)?!!! Nëse kjo fotografi e portalit që shoqëron shkrimin (Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike..), nuk është  vetëm ilustrim i portalit rreth takimit  e që edhe po të ishte do t’i shkonte lajmit…. , shtojmë   që nëse   fotografia është reale…., sipas neve   , themi që jemi skeptik në suksesin e tyre ?! Nga se kryesohen nga personi më përgjegjës i përçarjeve bashkë me shumicën e atyre që ka për rreth..   Në... Vazhdo

December 17, 2015  :: Opinione :: Comments Off on Nika: Shpërndarja e parlamentit të Ulqinit nga qeveria do të ish zgjedhja më e mirë..?!!!
Tags:

Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike
Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike dhe shefat e grupeve të këshilltarëve në Kuvendin e Komunës Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike dhe shefat e grupeve të këshilltarëve në Kuvendin e Komunës. Kryetari Gjeka ka apeluar tek përfaqësuesit e subjekteve politik që bashkëkarisht të punojnë në gjetjen e zgjidhjes të krizës politike në Ulqin, në mënyrë që të sillen vendime në interes të... Vazhdo

December 16, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike
Tags:

Đukanović: Ponuda za formiranje lokalne koalicione vlasti u Ulcinj
Demokratska partija socijalista (DPS) opredijeljena je za nastavak dijaloga u cilju stvaranja pretpostvki za najširu moguću koalicionu većinu u Ulcinju, koja će obezbijediti ostvarivanje interesa građana i nastavak saradnje za realizaciju strateških državnih ciljeva. Nakon sjednica Predsjedništva DPS-a kojom je predsjedavao lider Milo Đukanović, saopšteno je da je ta partija odgovorno pristupajući političkoj situaciji u Ulcinju, pregovorala sa političkim partnerima o ponudi za formiranje lokalne koalicione vlasti. Navodi... Vazhdo

December 16, 2015  :: news :: Comments Off on Đukanović: Ponuda za formiranje lokalne koalicione vlasti u Ulcinj
Tags:

Rusia kërkon referendum në Mal të Zi për anëtarësim në NATO
Moska thotë se shoqëria në Malin e Zi është thellësisht e ndarë mbi çështjen e hyrjes në NATO dhe ka bërë thirrje për referendum për anëtarësimin e vendit në Aleancën Veri-Atlantike, ka thënë se zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova gjatë një fjalimi të mërkurën. “Situata në Mal të Zi është e rëndë”, ka thënë Zakharova. “Po flasim për krizën e brendshme politike të shoqëruar nga protestat popullore. Kemi ndarje të thella në shoqërinë e Malit të Zi, fillimisht mbi... Vazhdo

December 16, 2015  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Rusia kërkon referendum në Mal të Zi për anëtarësim në NATO
Tags:

KF Vllaznia humben kurse KF Otrant fiton shanc te arte me Ji Won Choi
Vllaznia ka humbur nje shanc te arte per tu bere si te gjitha ekipet e zhvilluara te europes. Hezitimi I bashkise Shkoder per te mos I dhene presidencen koreano Jugorit Ji Won Choi ka sjelle largimin e ketij te fundit, I cili eshte perqendruar ne Ulqin ku po e kthen ekipin e kesaj zone ne eliten e futbollit. Per pak kohe ai ka investuar miliona duke ndertuar te gjitha strukturat e klubit ashtu sic funksionon futbolli modern.  Drejtori I sportit ne klubin Otrant Skender Rexha thote se ne kete mes e humbur eshte Vllaznia Ne Ulqin, president... Vazhdo

December 16, 2015  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on KF Vllaznia humben kurse KF Otrant fiton shanc te arte me Ji Won Choi
Tags:

Klubi i karatese “Champion”- sjell medaljen e dyte Ballkanike per vitin 2015
Me date 11,12 dhe 13 dhjetor ne Dubrovnik,u mbajt kampionati ballkanik per kadet,junior dhe senior te rinj.Moren pjese 11 shtete nder te cilet edhe perfaqesuesja e Malit te Zi.Nga klubi yne pjese e perfaqesueses ishin Ivana Rangjelloviq(juniore) dhe Eliza Markiq(kadete) te cilat garuan ne luftera individuale dhe ekipore. Ivana Rangjelloviq u kurorezua me medalje bronzi ne luftera ekipore. Kjo medalje perseri eshte e vetmja medalje ballkanike e sjellur ne qytetin tone.Ky sukses eshte rezultat i perpjekjeve maksimale dhe trainimeve te pakufizuara... Vazhdo

December 16, 2015  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Klubi i karatese “Champion”- sjell medaljen e dyte Ballkanike per vitin 2015
Tags:

Nika: Të mos njohë kryetari ligjin-disi, por të mos e njoh as kryeadministratori ligjin – asesi ?!!
Muhamet Nika Duke iu kthyer shkurt të kaluarës së funksionimit të pushtetit lokal vendosëm të shkëpusim këto dy deklarata nga arkiva ime personale – bukur e pasur..?!! E të cilat kundërshtojnë në praktikë njëra tjetrën DHE NUK SHIHET SE KUSH ËSHTË MË KARABULLAK SE TJETRI..?! Fillimisht shkëputëm atë të ish – kryeadministratorit LULGJURAJ i cili shprehej në gazetë se në Ulqin kemi” Gjendje kaotike juridike ..” se qytetarëve u cenohen të drejtat dhe ndihen të rrezikuar, sepse “ kryetari Cungu si... Vazhdo

December 15, 2015  :: Opinione :: Comments Off on Nika: Të mos njohë kryetari ligjin-disi, por të mos e njoh as kryeadministratori ligjin – asesi ?!!
Tags:

Përfundon sezoni i garave për vitin 2015 plot suksese për klubin e karatesë “Ulqini”
Sukseset për KK “Ulqini” vazhdojnë edhe në vitin 2015, duke vërtetuar kështu cilësinë e një pune profesionale dhe të një tradite 40-vjeçare që mban mbi supet e veta. Edhe pse rrugëtimi ishte me plot vështirësi, ky klub edhe sot qëndron me arsye kokëlartë e krenar në mesin e klubeve më të mira në rajon, çka dëshmojnë trofetë e medaljet e shumta, lëvdatat, mirënjohjet e respekti i veçantë i miqve të panumërt nga çdo vend. Viti 2015 për klubin e karatesë “Ulqini” ishte shumë i suksesshëm, vit i... Vazhdo

December 15, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Përfundon sezoni i garave për vitin 2015 plot suksese për klubin e karatesë “Ulqini”
Tags:

Abazoviq: Ftesa për anëtarësim dëmton udhëheqësit e PDS-it
Nënkryetari i URA-s, Dritan Abazoviq vlerësoi se ftesa e Malit të Zi në NATO, është në dëm të udhëheqjes së Partisë Demokratike të Socialistëve. Abazoviq thotë se anëtarësimi i Malit të Zi në NATO do të nxisë procesin e demokratizimit i cili pa dyshim do të shkojë në dobi të qytetarëve dhe në dëm të udhëheqjes së Partisë në pushtet. Këtë më së miri e ka treguar rasti i Kroacisë dhe Shqipërisë, ku kryeministrat e të dy vendeve pas anëtarësimit në NATO kanë shkuar në pension politik. Edhe pse... Vazhdo

December 15, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Abazoviq: Ftesa për anëtarësim dëmton udhëheqësit e PDS-it
Tags:

Page 5 of 167« First...34567...102030...Last »