Ulcinj: Promo dnevnica ii sezona no10 Suzana Lazović – Video
Jedna porodica u Ulcinju već sedam godina u svom domu nema struju ni vodu. A nemaju ni novca da bi platili zaostala ogromna dugovanja. Jedna osoba ne miri se sa tim. Rukometna ĆĄampionka – zlatna lavica Suzana Lazović odlučila je da se potrudi i promijeni stvari. Pogledajte nevjerovatnu avanturu u misiji zvanoj Dnevnica. Srijeda, 28. 12. 2016. u 20 sati na TV Vijesti.  Vazhdo

December 26, 2016  :: news :: Comments Off on Ulcinj: Promo dnevnica ii sezona no10 Suzana Lazović – Video
Tags:

Fotolajm/ Abazoviqi nuk i ndahet politikĂ«s as pĂ«r festa, del me ‘zbulime ekskluzive’
Dritan Abazoviqi me profesion bukĂ«pjekĂ«si, mundet pĂ«r ta ngritur njĂ« biznes tĂ« tijin nĂ« Ulqin. BukĂ«, kripĂ« e zemĂ«r……. NjĂ« ide qĂ« ka marrĂ« pĂ«rgĂ«zimet e tĂ« gjithĂ«ve dhe ka fituar nĂ« pak ditĂ« njĂ« popullaritet tĂ« madh. Dritan Abazoviqi ka treguar se nuk ja pĂ«rton punĂ«s, se i pĂ«lqen tĂ« jetĂ« aktiv dhe se ka punuar qysh nĂ« vegjĂ«li. Ai, publikisht e ka pranuar se ka punuar punĂ« nga mĂ« tĂ« ndryshmet duke qen mysafir nĂ« emisionin humanitar “Dnevnica” tĂ« TV Vijestit. Abazoviqi nĂ« kĂ«tĂ«... Vazhdo

December 26, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fotolajm/ Abazoviqi nuk i ndahet politikĂ«s as pĂ«r festa, del me ‘zbulime ekskluzive’
Tags:

Dresheviqi kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe: Camaj: Nuk do ta ndryshojmë Kushtetutën e Malit të Zi
NikollĂ« Camaj, Nexhad Dresheviqit: “NĂ«se tĂ« pengon shqipja, Sarajeva nuk Ă«shtĂ« larg” NĂ« faqen e vet, në  Facebook, kandidati pĂ«r deputet dhe bartĂ«si i listĂ« #guxim, z. NikollĂ« Camaj reagoi ashpĂ«r nĂ« kĂ«rkesĂ«ne dr. Nexhad Dresheviq, i cili kĂ«rkoi nga Gjyqi Kushtetues i Malit tĂ« Zi ndalimin e pĂ«rdorimit zyrtar tĂ« gjuhĂ«s shqipe nĂ« KomunĂ«n urbane tĂ« Tuzit. NĂ« vazhdim lexoni deklaratĂ«n e plotĂ«: TĂ« nderuar miq, Si bartĂ«s i listĂ«s dhe kandidat pĂ«r deputet i listĂ«s #guxim, si pjesĂ«tar i grupit tĂ« betuar se... Vazhdo

December 26, 2016  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Dresheviqi kundĂ«r zyrtarizimit tĂ« gjuhĂ«s shqipe: Camaj: Nuk do ta ndryshojmĂ« KushtetutĂ«n e Malit tĂ« Zi
Tags:

Bëni gjëra të vogla me dashuri të madhe
 GjekĂ« Gjonaj Portalet dhe mediat lokale  nĂ« Ulqin   publikuan lajmin se  Ardian Mavriqi, dhuroi rrogĂ«n e kĂ«shilltarit nĂ« Kuvendin e KomunĂ«s sĂ« Ulqinit pĂ«r  fĂ«mijĂ«t e QendrĂ«s Ditore  tĂ« FĂ«mijĂ«ve me AftĂ«si tĂ« Kufizuara „ Sirena“ dhe Punishtes Artistike pĂ«r FĂ«mijĂ« „Art Dulcinium“. Ky Ă«shtĂ« njĂ« gjest fisnik, i njĂ« politikani  tĂ« gjeneratĂ«s sĂ« re. TĂ« mos keqkuptohemi. QĂ«llimi i kĂ«tij shkrimi nuk Ă«shtĂ« t’i thurim lavdi autorit tĂ« kĂ«tij akti njerĂ«zor, por qĂ« tĂ« kujtojmĂ« shembullin e njerĂ«zishĂ«m ... Vazhdo

December 26, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on BĂ«ni gjĂ«ra tĂ« vogla me dashuri tĂ« madhe
Tags:

ShqiptarĂ«t nĂ« qeverinĂ« e Malit tĂ« Zi – Video
PĂ«rfshirja e shqiptarĂ«ve nĂ« QeverinĂ« e re tĂ« Malit tĂ« Zi, sipas deputetit dhe nĂ«nkryetarit aktual tĂ« parlamentit malazez, Genci Nimanbegu do tĂ« rezultojĂ« me pĂ«rmirĂ«simin dhe zhvillimin e tĂ« drejtave dhe lirive tĂ« pakicĂ«s shqiptare nĂ« Mal tĂ« Zi. NĂ« njĂ« intervistĂ« dhĂ«nĂ« ZĂ«rit tĂ« AmerikĂ«s, Nimanbegu thotĂ« se nĂ« MarrĂ«veshjen e BashkĂ«qeverisjes janĂ« pĂ«rfshirĂ« kĂ«rkesat mĂ« parĂ«sore tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi siç janĂ« Komuna e plotĂ« e MalĂ«sisĂ«, Mbrojtja e Kripores dhe Valdanosit, punĂ«simi i shqiptarĂ«ve... Vazhdo

December 26, 2016  :: Politika :: Comments Off on ShqiptarĂ«t nĂ« qeverinĂ« e Malit tĂ« Zi – Video
Tags:

Ulqin, manifestime pĂ«r fund viti “City talents” 2017
Organizata turistike e Ulqinit ket fundvitit ja ka nisur nga data 22 dhjetori 2016  me manifestime kulturore dhe ato do tĂ« vazhdojnĂ« deri mĂ« 29 dhjetor 2016. Sipas njĂ« njoftimi nga ky qytet, aktivitetet do tĂ« zhvillohen nĂ« pjesĂ«n mĂ« atraktive tĂ« RanĂ«s nĂ«n bedemet e kalas sĂ« Ulqinit ku asht Klubi Big Ben. BĂ«het fjalĂ« pĂ«r manifestimin e quajtur » City talents » i cili filloje me 22 dhjetor dhe do tĂ« zgjasĂ« deri mĂ« 29 dhjetor 2016. Manifestimi do tĂ« mbahet nĂ« Ranë : Programi E henen ne ora 18:00 Ne plazh te vogel... Vazhdo

December 25, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ulqin, manifestime pĂ«r fund viti “City talents” 2017
Tags:

Kosova dekoron me Medaljen më të lartë ulqinakun, Xhevat Kraja Markashin
Kosova nderon oficerin e lartĂ« shqiptaro-amerikan, detektivin e klasĂ«s sĂ« parĂ« Xhevat Kraja. Oficeri i lartĂ«, detektivi i klasĂ«s sĂ« parĂ« i policisĂ« sĂ« Shteteve tĂ« Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s, shqiptaro-amerikani Xhevat Kraja, zyrtar i lartĂ« i ICITAP-it nga ShBA-ja, pranĂ« drejtorit tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, nga ministri i MinistrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Brendshme tĂ« QeverisĂ« sĂ« RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, sot (mĂ« 23 dhjetor) Ă«shtĂ« dekoruar me “MEDALJEN PËR MERITA”. Ky dekorim Ă«shtĂ« mĂ« shumĂ« se meritor dhe i qĂ«lluar,... Vazhdo

December 25, 2016  :: Bota :: Comments Off on Kosova dekoron me Medaljen mĂ« tĂ« lartĂ« ulqinakun, Xhevat Kraja Markashin
Tags:

Cungu uron besimtarët e krishterë për Krishtlindje
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu  uron besimtarĂ«t e krishterĂ« me rastin e FestĂ«s së Krishtlindjes. NĂ« urimin e tij thuhet: “NĂ« kĂ«tĂ« ditĂ« tĂ« shenjtĂ«, Ju shpreh urimet e mia mĂ« tĂ« pĂ«rzemĂ«rta duke ju dĂ«shiruar fat, mbarĂ«si , gĂ«zim dhe lumturi nĂ« familjet tuaja” Nazif Cungu  Vazhdo

December 25, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Cungu uron besimtarĂ«t e krishterĂ« pĂ«r Krishtlindje
Tags:

Mali i Zi, deputeti boshnjak kundër gjuhës shqipe në Komunën e Tuzit
KĂ«shilltari i PartisĂ« Boshnjake nĂ« Kuvendin e Tuzit njĂ«kohĂ«sisht dhe deputet nĂ« Parlamentin e Malit tĂ« Zi, Nexhad Dresheviç ka paraqitur iniciativĂ«n nĂ« GjykatĂ«n Kushtetuese pĂ«r shqyrtimin e kushtetueshmĂ«risĂ« dhe ligjshmĂ«risĂ« tĂ« nenit tĂ« Statutit tĂ« Kryeqytetit, i cili parasheh qĂ« nĂ« KomunĂ«n Urbane tĂ« Tuzit, nĂ« pĂ«rdorim zyrtar Ă«shtĂ« edhe gjuha shqipe. Dresheviç konsideron se ky nen nuk Ă«shtĂ« nĂ« pajtim me KushtetutĂ«n e Malit tĂ« Zi. Ai nĂ« kĂ«tĂ« iniciativĂ« thekson se ky nen i statutit nuk Ă«shtĂ« nĂ« pajtim... Vazhdo

December 24, 2016  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Mali i Zi, deputeti boshnjak kundĂ«r gjuhĂ«s shqipe nĂ« KomunĂ«n e Tuzit
Tags:

Lokalizohet zjarri në ish-deponinë Hija në Kruç
PĂ«r vĂ«nien e zjarrit qĂ« ka shpĂ«rthyer tĂ« enjten nĂ« kodren e Mavrjanit quajtur ish – deponia Hija nĂ« Kruç, ash pĂ«r tash Ă«shtĂ« nĂ«n kontroll, ka njoftuar shtabi komunal pĂ«r situata tĂ« jashtĂ«zakonshme, raporton gazeta “Vijesti”. Ngjarja VetĂ«m pak kilometra larg qendrĂ«s sĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, nĂ« rrugĂ«n qĂ« shpie drejt fshatit tĂ« Kruçit tĂ« rrethit tĂ« Mavrjanit kundĂ«rmon nga mbeturinat ish-deponia Hija, deponi kjo qĂ« shtrihet pĂ«rgjatĂ« bregut tĂ« detit adriatik. Kjo Ă«shtĂ« gjendja momentale me deponinĂ«... Vazhdo

December 24, 2016  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Comments Off on Lokalizohet zjarri nĂ« ish-deponinĂ« Hija nĂ« Kruç
Tags:

Page 4 of 204« First...23456...102030...Last »