Land for sale in Darza – Ulcin 10 Euros per square metre
Land for sale with 78,000 sqm , between Zogaj-Darza in Ulcinj Montenegro. The land has a plane surface a bit on the hill with wider sight in Zogaj-Darza and hills of Ulcinj. It is located near the main road which leads to Ulcinj. It is allowed to build more houses, factory or something else. Road, water and electricity are usable. Wholesale price is 10 Euros per square meter, in retail price changes. For further information please contact us: Phone: +382 69 027 347 (Mobil) + Viber      Vazhdo

November 11, 2017  :: Real Estate :: Comments Off on Land for sale in Darza – Ulcin 10 Euros per square metre
Tags:

Shitet Toka ne Darzë të Ulqinit prej 10€ m²
Troje për shitje në Darzë – Ulqin Shitet toka -trualli me sipërfaqe 78.000 m² metra katror ndërmjet Zogajëve – Darzës të Ulqinit. Toka- trualli është me sipërfaqe të rafsht dhe pakës në kodër me shikim të gjërë në Zogej – Darzë dhe Kodrat e Ulqinit dhe në afertësi të rruges kryesore që çon për Ulqin.Toka ësht e gatshme për të ndërtuar shumë shtëpi,mund të ndërtohen ndonji Fabrikë, apo diçka tjetër. Rruga, Uji dhe elektriku janë të gatshëm për ti marrur 200 metra prej truallit. Çmimi... Vazhdo

November 11, 2017  :: Real Estate :: Comments Off on Shitet Toka ne Darzë të Ulqinit prej 10€ m²
Tags:

Premierë nga Ulqini: Nurteel, Albatriti dhe Genta Ismajli sjellin goditjen verore “Po du met pa” (Video)
Producenti i njohur shqiptar, Nurteeli, ka sjellë projektin e ri në bashkëpunim me Albatrit Muçiçin dhe Genta Ismajlin të titulluar “Po du met Pa”, që një pjesë e videos u zhvillua në Ulqin. Projekti është punuar nga vet performuesi në këtë projekt, Nurteel Morina, i cili edhe ka dorë në tekstin e këtij projekti bashkë me Ghulon. Klipi i këtij projekti është realizuar nga XL Films. Në këtë videoklip Genta shfaqet më atraktive se kurrë dhe projekti është mjaft veror me potencial për t’u bërë hit. Albatriti... Vazhdo

July 31, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Premierë nga Ulqini: Nurteel, Albatriti dhe Genta Ismajli sjellin goditjen verore “Po du met pa” (Video)
Tags:

Vazhdojnë kolonat e gjata në hyrje të kufirit të Malit të Zi (Foto/Video)
(I plotësuar, 22:02)-Indeksonline mëson se janë duke vazhduar kolonat e gjata në kufirin Kroaci-Mali i Zi. Ka orë të tëra që shumë qytetarë të Kosovës dhe nga pjesë të tjera të vendeve të rajonit janë duke pritur në kolonat stërzgjatura të cilat janë krijuar si pasojë e bllokimit të sistemit kompjuterik në kufi të Malit të Zi. Duhet përkujtuar që tashmë janë orët e vona të mbrëmjes dhe shumë kosovarë vazhdojnë të jenë të bllokuar në këtë pjesë kufitare. Bllokohet kufiri Kroaci-Mali i Zi, shumë... Vazhdo

July 31, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Vazhdojnë kolonat e gjata në hyrje të kufirit të Malit të Zi (Foto/Video)
Tags:

Në Ulqin gjendet nje delfin i ngordhur ne breg te detit – Video
Një delfin i ngordhur është gjetur sot në bregdetin e Ulqinit. Nga pamjet e dërguara nga një lexues i Indeksonline, shihen disa qytetarë duke e nxjerrë në breg, transmeton Indeksonline. Shikoni pamjet për më shumë./Indeksonline/  Vazhdo

July 31, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Në Ulqin gjendet nje delfin i ngordhur ne breg te detit – Video
Tags:

Flamuri kuqezi mund të përdoret në gjashtë komuna të Malit të Zi – Video
Flamuri kuqezi do të përdoret edhe në komunat e Malit të Zi ku shqiptarët janë më pak se pesë për qind e popullatës. Kjo falë ligjit të ri për përdorimin e simboleve kombëtare në Mal të Zi, që sipas ekspertëve, eliminon mangësitë e ligjit të mëparshëm, njofton Zëri i Amerikës. Me anë të këtij ligji, përveç në Tuz dhe Ulqin, shqiptarët do të kenë të drejtë të valojnë flamurin kuqezi edhe në Tivar, Plavë, Guci dhe Rozhajë. VAO Ligji i ri për përdorimin e simboleve kombëtare në Mal të Zi, siç... Vazhdo

July 31, 2017  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Flamuri kuqezi mund të përdoret në gjashtë komuna të Malit të Zi – Video
Tags:

Radio Slobodna Evropa: Albanija konkurencija Ulcinju
Iako je prošla polovina turističke sezone u Crnoj Gori, sa ulcinjske rivijere se ovih dana moglo čuti da je na tom dijelu crnogorskog primorja sezona tek sad počela. Predsjednik Udruženja zakupaca ulcinjskih plaža Prelja Škrelja je uz takvu ocjenu, koja govori o padu posjete, skrenuo pažnju da se značajan dio tradicionalnih ulcinjskih gostiju sve češće opredjeljuje za odmor u Albaniji što otvara pitanje – da li Albanija postaje sve snažnija konkurencija Crnoj Gori, prije svega, Ulcinju. “Da li je Albanija komplementarna... Vazhdo

July 27, 2017  :: news :: Comments Off on Radio Slobodna Evropa: Albanija konkurencija Ulcinju
Tags:

Zgjedhjet lokale në Ulqin do të mbahen në nëntor 2017
Në vjeshtë konkretisht në nëntor të këtij viti, pritet të mbahen zgjedhjet lokale në vendin tonë, raporton gazeta “DAN”. Udhëheqësit e partive qeverisëse në Ulqin kanë rënë dakord që zgjedhjet lokale të mbahen në muajin nëntor, shkruan gazeta Dan. Në takimin që është mbajtur të hënën mbrëma ka marrë pjesë edhe drejtori politik i Partisë Demokratike të Socialistëve Tarzan Millosheviq dhe antari i kryesisë Halil Dukoviq. Në nëntor do të mbahen edhe zgjedhjet lokale në Cetinë , Mojkovac dhe... Vazhdo

July 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Zgjedhjet lokale në Ulqin do të mbahen në nëntor 2017
Tags:

“Koalicija ne funkcioniše”, Izbore u Ulcinju najavili za novembar
Prema informacijama “Vijesti” sjednica na kojoj bi trebalo da bude skraćen mandat lokalnom parlamentu trebalo bi da bude održana krajem avgusta ili početkom septembra, nakon čega bi se stekli uslovi za raspisivanje vanrednih izbora Autori: Samir Adrović, Samir Kajošević  Lokalni izbori u Ulcinju trebalo bi da budu zakazani za 26. novambar, saznaju “Vijesti”. To je odlučeno nakon sastanka političkog direktora Demokratske partije socijalista (DPS) Tarzana Miloševića i koordinatora predsjedništva za Ulcinj Halila Dukovića... Vazhdo

July 27, 2017  :: news :: Comments Off on “Koalicija ne funkcioniše”, Izbore u Ulcinju najavili za novembar
Tags:

Edicioni i 25-të i manifestimit letrar “Kalimera Poetike” nga 2-4 gusht – Programi
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë më 2-4 gusht 2017 në mjediset e Muzeut në Kalanë e Ulqinit edicionin e 25-të të manifestimit “Kalimera Poetike”. Mysafirë të këtij edicioni jubilar janë shkrimtarët Bashkim Shehu nga Shqipëria (i cili jeton në Spanjë), Jusuf Buxhovi nga Kosova dhe akademiku Zuvdija Hoxhiq nga Mali i Zi. Krahas mbrëmjeve autoriale me shkrimtarët e ftuar, do të hapet ekspozita e piktores Majlinda Kelmendi, si dhe do të shfaqet filmi dokumentar mbi çerek shekullin... Vazhdo

July 27, 2017  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Edicioni i 25-të i manifestimit letrar “Kalimera Poetike” nga 2-4 gusht – Programi
Tags:

Page 1 of 9912345...102030...Last »