Videolajm/ Qyteti i Ulqinit mbulohet nga bora

January 15, 2017   | Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža

Bie bora e parë në UlqinNjë video nga bora e parë që ka mbuluar qytetin e Ulqinit para disa ditëve. Reshjet e tilla në këtë qytet janë shumë të rralla. Nga natyra e mrekullueshme nga Ulqini, Ada Buna, Ana Malit të realizuara nga Foto Rozafa janë publikuar në faqen zyrtare të Vimeos dhe të Facebookut.

Bora që ka rënë ditët e fundit në Ulqin ka bërë bujë jo vetëm në mediat vendore, por edhe në ato Ballkanike.

Rënia drastike e temperaturave dhe reshjet,e borës që kanë përfshirë rajonin,para disa ditëve kanë dhënë efektin e tyre edhe në komunën e Ulqinit dhe në Anë të Malit.

Përveç disa problemeve me mungesën energjisë elektrike ne Anë të Malit, nuk pati të tjera shqetësime në lidhje me qarkullimin e mjeteve apo dhe bllokime rrugësh.